Kedy budú solárne kolektory fungovať a kedy solárne panely?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Kedy budú solárne kolektory fungovať a kedy solárne panely?
05.09.2019

Kedy budú solárne kolektory fungovať a kedy solárne panely?Skutočný rozmach využívania obnoviteľnej energie súkromnými a inštitucionálnymi investormi sa pomaly začína. Vyberajú sa z dôvodu možnosti významného zníženia poplatkov za elektrinu, vysokej estetiky a pohodlia pri používaní. Mali by ste však vedieť, že solárne kolektory a fotovoltaické panely sa líšia svojou konštrukciou, spôsobom činnosti, typom vyrobenej elektrickej energie a v dôsledku toho aj ziskovosťou investície.

Fotovoltaické panely a atmosférické podmienkySolárne články v solárnych zariadeniach generujú jednosmerný prúd, ktorý sa pomocou meniča transformuje na striedavý prúd s príslušnými parametrami. požiadavkám elektrických spotrebiteľov.

Solárne panely BluSunPV 325 W. Pri čiastočnom oblačnosti alebo príliš vysokej teplote klesá účinnosť fotovoltaických panelov až o 60%. Pri úplnom oblaku môžu byť elektriny vyrábané solárnymi panelmi s účinnosťou iba 10 až 20%. Fotovoltaické panely zaisťujú najvyššiu možnú energetickú účinnosť, ktorá je tým vyššia, čím lepšie sú poveternostné podmienky. Solárna inštalácia dosahuje najvyššiu účinnosť pri vysokom slnečnom svetle a zároveň nie príliš vysokej teplote vzduchu, ktorá by nemala byť vyššia ako asi 25-30 ° C. Väčšina polykryštalických solárnych panelov je schopná pracovať v rámci teploty od -40 ° C do + 85 ° C - napr.

Fotovoltaické panely vyrábajú elektrinu zo slnečného žiarenia a najčastejšie sa používajú na napájanie rodinných domov, kancelárií alebo servisných zariadení v systéme mimo siete (mimo elektrickú sieť). Fotovoltaické zariadenia v sieti sú tiež bežné na trhu, ktoré umožňujú, aby sa prebytok vyrobenej energie odoslal do siete a usadil sa za ňu v elektrárni.

Solárny systém 2,6 kW Sunector. Zariadenia tohto typu sa zvyčajne používajú na ohrev úžitkovej vody, dodávku energie do osvetľovacích zariadení alebo v prípade, že solárne panely poskytujú viac energie, inštalácia umožní tiež energiu na zásobovanie väčších domácich spotrebičov a elektroniky. Väčšie solárne zariadenia ušetria až 1 300 PLN ročne - napr.

Solárne kolektory premieňať UV žiarenie na teploInštalácie pozostávajúce zo solárnych kolektorov sa používajú predovšetkým na ohrev vody pomôcka a podpora ústredného kúrenia. Vzhľadom na to, že účinnosť solárnych kolektorov nezávisí od intenzity slnečného žiarenia, ale od ich vystavenia, bude fungovať primárne v letnom a jarnom období, v ktorom sa nachádzajú. môže pokryť až 90% potreby energie potrebnej na ohrev vody v obytných alebo servisných zariadeniach.

Na trhu nájdete stavby pozostávajúce zo solárnych kolektorov s izolovanou tlakovou nádobou na ohrev vody. Príkladom by mohol byť solárny kolektor EcoZone HP-200.

V zime a na jeseň solárne kolektory môžu poskytovať iba malú podporu ústrednému kúreniu domu, pretože v dôsledku nízkej expozície sa ich účinnosť znižuje na asi tucet percent.

Zhrnúť: kedy zvoliť solárne panely a kedy solárne kolektory?Rozhodne fotovoltaické zariadenia sa vyznačujú väčšou všestrannosťou a účinnosťou, ktoré umožňujú napájanie všetkých elektrických prijímačov vyrábaných s elektrickou energiou, ako aj zabezpečujú efektívnu prevádzku počas celého roka. Prevádzkou solárnych panelov je navyše možné do siete privádzať prebytočnú energiu, takže ju možno získať neskôr, keď sa zníži kapacita elektrárne alebo sa zvýši potreba energie.

Solárne kolektory umožňujú ohrievanie úžitkovej vody iba na jar av lete. V období vykurovania, v ktorom je ich funkčnosť najviac potrebná, klesá účinnosť kolektorov na asi tucet percent.

Inštalácia solárnych kolektorov a fotovoltaických panelov je investícia, ktorá sa vyplatí po niekoľkých alebo dokonca niekoľkých rokoch - v závislosti od veľkosti inštalácie. Solárne kolektory sú vo všeobecnosti lacnejšie ako fotovoltaické panely kvôli jednoduchšej konštrukcii a princípu činnosti. Malo by sa však pamätať na to, že pri inštalácii solárnych kolektorov je potrebné rozšíriť a prispôsobiť inštalačné práce bytovej budovy.

Avšak spolu spozorovateľné trendy na trhu, šírenie a rozvoj solárnej technológie znamená, že solárne zariadenia sú stále dostupnejšie a čoskoro sa môžu stať konkurencieschopnými cenami solárnych kolektorov.

V prípade solárnych kolektorov aj fotovoltaických zariadení je možné požiadať o početné spolufinancovanie a zľavy, ktoré uľahčia financovanie investície. To, či budú solárne kolektory alebo fotovoltaické panely rentabilnejšie, závisí od osobných preferencií a plánovaného využívania solárnej inštalácie. Ak hľadáte najlacnejší spôsob, ako znížiť účty za energie, solárne kolektory sa ukážu ako lepšia možnosť.

Ak však potrebujete univerzálnu inštaláciu, ktorá komplexne znižuje účty za elektrinu a je do istej miery nezávislá od zvyšovania cien elektrickej energie, efektívnejším nápadom bude solárne zariadenie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi