Každoročné trvalky s medom - prehľad najúčinnejších odrôd
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
 • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Každoročné trvalky s medom - prehľad najúčinnejších odrôd
05.09.2019

Každoročné trvalky s medom - prehľad najúčinnejších odrôdVýsadbou medových rastlín môžeme prispieť k kŕmeniu tohto užitočného hmyzu. Je v našom záujme vytvoriť v ich okolí špeciálne miesto pre včely, ktoré bude od jari do konca jesene pre nich bohaté jedlo.

Medové trvalky - a čo tento med?Med je vynikajúci - všetci to vieme. Má tiež liečivé vlastnosti, včely opeľujú asi 70% všetkých rastlín. Ktoré z nich skutočne vyrábajú med a majú značný merateľný výťažok z medu? Takzvané užitočné rastliny poskytujú včelám surovinu na výrobu medu. Táto surovina pozostáva z: nektáru, peľu a medovice. Výťažok medu preto nie je nič iné ako množstvo "produktu" danej rastliny z daného povrchu - zvyčajne je to hektár. Potom sa prevedie na surovinu, ktorá obsahuje 80% cukrov. Tvrdo pracujúce včely dokážu zhromaždiť až 70% toho, čo daná rastlina ponúka a produkuje!

Honey-trvalka - prehľad jednoročné rastliny

 • Kukurica - pôvabná rastlina, ktorú môžeme najčastejšie nájsť v obilninách, kde má modrú farbu (jeden z modrých odtieňov sa nazýva chrpa ), vyčnievajúce medzi jasnými ušami. Rastliny dorastajú do 70 cm a každý rok ich osobne vysievam na záhrade v zmesi rôznych farieb. Trochu sentimentu a trochu kvôli včelám. Chrpa Chrpa má nízke požiadavky na biotopy a jej kvitnutie trvá od konca mája do konca septembra. Jeho produkcia medu je 350 kg / ha a peľ - približne 60 kg / ha.


 • Čierny damašek - tu sa história opakuje. Každý rok zasejem zmes viacfarebnej čiernej kmene. Rastliny dorastajú do výšky 45 cm a majú špecifické kvety so zelenou, rozstrapkanou vetvičkou. Napríklad, okrem užitočnosti pre včely, pestujem túto rastlinu pre svoje plody - ktoré dopĺňajú sušené jesenné kompozície. Výťažok čierneho rasce je 40 kg / ha.


 • pikantné - je to vynikajúca záhradná bylina, ktorá sa používa na zlepšenie chuti jedál zo zemiakov, vajec a pasty. Inak sa to nazýva czubryca. Bohaté na éterické oleje, triesloviny, vitamíny a minerálne soli. Má - ako táto bylina - antibakteriálny a analgetický účinok. Výťažok medu je 300 kg / ha.


 • Single Dahlia - je to krásna jednoročná rastlina, ktorá rastie až do výšky 40 - 60 cm. Charakteristickou črtou sú jednotlivé kvety - má iba jednu škvrnku z tabby, ostatné sú trubkovité kvety, ktoré sa nachádzajú v strednej zóne koša a dodávajú peľ a nektár. Výťažok medu v tejto rastline je 180 kg / ha.


 • Modrá facélia - zaslúžené "kráľovná medových plodín" ! Phacelia je rastlina dosahujúca výšku 80 cm, vďačná fialovo-modrými kvetmi, ktoré môžeme obdivovať až 5 týždňov! Jeho medový výnos je až 300 - 400 kg / ha. Hmyz facélie môže zbierať od 150 do 350 kg hektára!


 • sladký ďatelina - rovnako ako phacelia je jednou z najlepších medových plodín. Rastie až do výšky 150 cm a môže mať žlté alebo biele kvety. Úmyselne ho prelievajú včely, čo sa premieta do jeho účinnosti: z prírodného porastu je to 280 kg / ha, zatiaľ čo kultivácia v teréne môže dať až 600 kg / ha! Peľ tiež zhromaždí veľa peľu, dokonca až do 100 kg / ha!


 • borák - je to rastlina, ktorá dosahuje výšku 50 až 80 cm a má veľmi chlpaté výhonky. Listy aj modré kvety majú intenzívnu vôňu uhoriek. Borák kvitne až 3 týždne a hmyz letí veľmi ochotne. Peľ včiel bude zbierať 180 kg / ha, zatiaľ čo jeho výťažok medu je 200 kg / ha.


 • Moldavský včelár - aromatická voňavá rastlina, ktorá rastie až do výšky 50 cm. Kvety majú špecifické, kašovité, fialové odtiene. Kvitnutie včiel trvá až 5 týždňov, počas ktorých vám rastlina umožňuje nazbierať až 600 kg nektáru pri dobrom vetre!


 • hadí - rastlina, ktorú spája väčšina ľudí žijúcich v dedinách, pretože rastie po cestách. Môže dorásť až do výšky 100 cm a stonka je pokrytá drsnými a pichľavými chĺpkami. Kvety Echium sú jemne voňavé, farebné, pretože môžu byť ružové, fialové alebo modré. Výťažok medu z echia môže byť až 700 kg / ha!
 • Ul>
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi