X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Jednoposchodový dom verzus budova s podkrovím
06.09.2019

Jednoposchodový dom verzus budova s podkrovímNajprv by ste mali vedieť, že obec vám môže uložiť konkrétny typ rozvoja, ktorý je zvyčajne zahrnutý v miestnom pláne územného rozvoja alebo v rozhodnutí o podmienkach rozvoja. Najlepšie je skontrolovať ho skôr, ako začnete premýšľať o výbere prízemného domu alebo s použiteľným podkrovím. Ak nás miestna samospráva v tejto veci neobmedzuje, pozrime sa na výhody a nevýhody oboch riešení a vyberte pre nás najpriaznivejšie z finančného hľadiska a pohodlia pri používaní.

Jednopodlažná alebo použiteľná podkrovie - ktorá bude lacnejšou investíciou?podhľad , Viac vynaložíme aj na trochu väčší počet nosných stien jednoposchodovej budovy, ktorá musí podporovať vysoký strop, a na fasádu. Kompaktný tvar Náklady na výstavbu jednoposchodového domu sú vo všeobecnosti vyššie ako výstavba budovy s využiteľným podkrovím s rovnakou použiteľnou podlahovou plochou. Čo robí tento rozdiel? Po prvé, nadácia. V prípade jednopodlažného domu sa jeho celková plocha rovná ploche nadácie, zatiaľ čo v dome s podkrovím je to zvyčajne okolo 60 - 70 percent. z celej oblasti. Strecha je tiež drahšia. Opäť má väčšiu plochu ako v budove s podkrovím. Náklady sa zvyšujú tak strešným nosníkom, krytinou alebo odkvapmi, ako aj dokončením budovy s podkrovím má o niečo menšiu plochu, napríklad na izoláciu a omietku. Ak sa rozhodneme pre suterén, musíme tiež pamätať na to, že jeho realizácia bude v jednoposchodovom dome drahšia. Výhodou tohto typu budovy je kratšia doba výstavby kvôli jednému poschodiu.


Už vieme, že strešné okná je tiež veľkým nákladom. Značná výhoda budovy s použiteľným podkrovím, ktorá má kompaktný tvar, sú však nižšie náklady na vykurovanie. Teriva, ale už môžete dať nad drevený podkrovie. Schody a výstavba jednoposchodového domu sú drahšie, v priemere asi o 10 - 20%, ako dom s podkrovím s rovnakou využiteľnou plochou. Pri výstavbe budovy tohto typu však existujú náklady, ktoré nemusíme myslieť v prízemí. Cena domu s podkrovím sa zvyšuje o náklady na výstavbu dvoch stropov. Medzi prízemím a podkrovím si zvyčajne vyberieme odolnejšie, ale aj drahšie, napr.

Plocha jednoposchodového domu s využiteľným podkrovímMusíme si uvedomiť, že pri porovnaní prízemného domu s domom s použiteľným podkrovím s rovnakou plochou sa ukázalo, že v druhom prípade bude skutočná plocha menšia. Všetko kvôli zložitému usporiadaniu šikmín. Často sa stáva, že v záujme efektívneho využívania priestoru pod sklonmi sme nútení hľadať špeciálny nábytok podľa veľkosti, čo vytvára ďalšie náklady na povrchovú úpravu interiéru. Ak však patríme medzi ľudí, ktorí zvyšujú atraktivitu šikmých plôch, vyberte si konštrukciu budovy so sedlovou strechou. Táto konštrukcia zníži počet skosení v dôsledku vysokých štítových stien a pomôže nám zariadiť interiér v podkroví.

Za zmienku stojí aj to, že plocha pozemku, na ktorom sa má prízemný dom postaviť, musí byť veľká - mala by obsahovať budovu a možnú záhradu. Takéto pozemky stoja veľa. Najužšie a najčastejšie nakupované pozemky, ktorých šírka nepresahuje 18 m, sú v súčasnosti najlacnejšie a najčastejšie nakupované, avšak je ťažké túto výstavbu vybudovať. V takom prípade architekti odporúčajú dom s podkrovím alebo nadstavbou.

Kto je prízemný dom a dom s použiteľným podkrovím?Rozhodovanie o schody, zameriavame sa na vyššiu bezpečnosť našich detí. Bude to teda dobrá voľba pre rodinu s malými deťmi. Schody môžu byť problémom aj pre starších ľudí alebo ľudí so zdravotným postihnutím, pre ktorých by druhé poschodie v budove s podkrovím bolo prakticky nefunkčné a nepoužívali by ich. jednoposchodový dom , ktorý nie je


Ľudia, ktorí majú radi moderné aranžmány, určite poteší možnosť vzdať sa stropu v prízemnom dome. To vám dáva príležitosť objaviť strešnú konštrukciu, ktorá bude jasnou ozdobou. Vyššie stropy tiež vizuálne zväčšujú priestor. Toto riešenie sa stáva čoraz obľúbenejším, najmä preto, že navyše umožňuje úspory počas fázy výstavby kvôli nedostatku veľkého strop. Malo by sa zdôrazniť, že v dome s použiteľným podkrovím môžeme strop podkrovia dokončiť rovnakým spôsobom, ale na úkor vzdania sa malého podkrovia.

V podkrovných domoch dostávame expresnérozdelenie miestností na denné a nočné zóny. Uznáva sa, že dispozícia so spálňami a kúpeľňami na poschodí a obývacou izbou, kuchyňou a kúpeľňou pre hostí na prízemí je najfunkčnejšia a najpohodlnejšia, pretože je ľahké zachovať súkromie. Domácnosti, ktoré vedú iný životný štýl, sa tiež ľahšie spolunažívajú, napríklad bez toho, aby si navzájom rušili spánok.

Ak sa musíme sami rozhodnúť, akú konštrukciu by mal mať náš plánovaný domov, je najlepšie premýšľať o tom, čo je pre nás najdôležitejšie. Vyššie náklady na výstavbu jednoposchodového domu nemusia hrať veľkú úlohu, ak sa staráme o bezpečnosť a pohodlie detí alebo starších členov domácnosti. Na druhej strane by zložité usporiadanie šikmých častí domu s použiteľným podkrovím nemalo byť desivé, ak si chceme v prvom rade vychutnať súkromie, ktoré nám dáva spálne na hornom poschodí. Pri pohľade na naše vlastné potreby určite urobíme správne rozhodnutie.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi