Goji ovocie vo vašej záhrade
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Goji ovocie vo vašej záhrade
05.09.2019

Goji ovocie vo vašej záhradePlody populárneho divu Čínsky vlk ( bobule goji , ktoré sú na trhu k dispozícii v sušenej forme, sú v skutočnosti Lycium chinense ovocie) patriace do rodiny. Solanaceae. Táto rastlina sa stala populárnou najmä medzi priaznivcami zdravej výživy a prírodnej medicíny. Ovocie Goji sú veľmi cenným zdrojom bielkovín, a preto sa odporúčajú na liečbu srdca, pľúc, pečene, reumatických ochorení, cukrovky a dokonca preukázali pozitívne účinky na liečbu rakoviny.

karmínový vlk (nazývané bežné). Zatiaľ čo bežná hus sa vyskytuje aj vo forme výsadby v blízkosti stôp alebo násypov, jej čínsky bratranec nie je v Poľsku taký populárny. Napriek tomu sú rastliny také podobné, že sú často zmätené. Na ich rozlíšenie je najlepšie vyskúšať plody oboch. Čínsky liči je veľmi podobný jeho bratrancovi, o niečo populárnejšiemu v Poľsku, čínsky liči je chutnejší. Na druhej strane, obyčajný lykofág bol nedávno kontroverzný, pretože mnohí ho považujú za jedovatú rastlinu.

p 1017132

Môže táto čínska rastlina s podivným znejúcim názvom rásť v našej dosť rozmarnej klíme? Je to možné pri zachovaní základných podmienok, aj keď to nie je príliš náročné. Najlepšie umiestnenie pre čínsky svieži ker je slnečný (dobre rastie aj v čiastočnom tieni), chránený pred silným vetrom, tiché miesto s úrodnou pôdou (rastie aj na chudobných pôdach) s mierne kyslým pH (pH 5,5 - 6,5) . Správny priestor je tiež dôležitý, pretože pichľavý krík je vysoký 1,5 - 2 m. Pamätajte, že má rád vlhkú pôdu, ale netoleruje záplavy koreňov, preto je najlepšie ju vysádzať na priepustnú pôdu. Vyvarujme sa aj ťažkých ílových pôd. Rastlina dobre znáša sucho, je odolná voči znečisteniu ovzdušia, takže je vhodná ako pre záhrady, tak pre záhrady. Čínsky vlk, podobne ako jeho šarlátová šarlátová (obyčajná), je odolný proti mrazu, ale stojí za to ju na zimu zakryť a chrániť pred obzvlášť zasneženou a mrazovou sezónou.

dekoratívna kvalitaOkrem nepopierateľných liečivých vlastností je čínsky vlčí bôb atraktívny. Je to pomerne hustá Bush so sférickým zvykom, silne rozvetvený, zdobený jemnými kopijovitými listami. Rastlina začína kvitnúť v júni - potom sa osprchuje malými, fialovými a medovými kvetmi, ktoré priťahujú hmyz do záhrady . Jeho výhodou je, že kvitne až do mrazu. Rastlina nesie ovocie po celú sezónu. Keď sa jedna z kvetov zmení na podlhovasté jasne červené ovocie, v tom čase sa objavia kvety, ktoré sa objavia na inej vetve, čo prinesie viac ovocia.

p 1017133

Pestovanie goji zo semienV súčasnosti je ťažké kúpiť sadenice tejto rastliny, takže by ste mali premýšľať o ich pestovaní zo semien. Môžu sa vysiať od leta do jesene, aby sa na jar v druhej polovici mája vysadili sadenice. rozmetávanie paliet. Keď sadenice vyrastú zo semien a dosiahnu výšku asi 5 cm, môžu sa zasadiť do samostatných a mierne väčších nádob. Fungujú plastové a keramické hrnce, ako aj špeciálne hrnce. Je vhodné zasadiť dve rastliny do črepníka, pretože niekedy sadenice umierajú. Pred výsevom semená namočte do vody na 2-3 hodiny a potom ich zasejte do úrodnej pôdy, najlepšie pridaním perlitu do plochého podnosu . Semená sa musia pokryť tenkou vrstvou pôdy a zalievať. V prvej fáze klíčenia môže byť paleta potiahnutá perforovanou fóliou, ktorá zníži odparovanie vody a urýchli proces klíčenia. Môžete tiež použiť špeciálne

Rastúce odrezkyZasadíme dvojročné odrezky začiatkom jari alebo jesene. Výsadba jesene má tú výhodu, že rastliny sa v nasledujúcom roku preberajú lepšie a rastú rýchlejšie. Pred výsadbou sa oplatí skontrolovať kyslosť pôdy pomocou špeciálnej pH meter. Kríky goji majú radi kyslú pôdu. Ak je jej kyslosť príliš nízka, pôda by sa mala zmiešať s rašelinou alebo odkysličiť vápnom, keď je príliš vysoká. Pri výsadbe venujte pozornosť aj primeranej vzdialenosti medzi rastlinami. Priemer dospelého kríka dosahuje meter a v tejto vzdialenosti sa snažíme vysadiť ich. Príliš hustá výsadba egrešov ju môže oslabiť. Je tiež veľmi dôležité chrániť kríky pred zimou. V prvých troch zimných sezónach by mladé rastliny mali byť pokryté Agrowłókninao výsadbe. Na začiatku jari sa dajú prvé formovacie rezy vykonať pomocou záhradnícke nožnice. Môžete ich prevádzkovať vo forme stromov alebo ich len rezať, aby sa pekne šírili. Najlepší čas na rezanie sú prvé 2-3 roky, potom kríky začnú prinášať ovocie. Bobule Goji dozrievajú od augusta do októbra, kvitnú a prinášajú ovocie až do mrazu.

Spreading lush-lushzáhradný drôt) a zakryte vrstvou pôdy. V tomto bode bude rastlina zakorenená a vytvorí novú nohu. Karnivoran je rozľahlá rastlina, a preto sa často zasadzuje do náročných oblastí pozdĺž stôp alebo ulíc . Na týchto miestach sa používa obyčajný vlk. Ak však niekto chce plodinu rozšíriť, stačí ohnúť časť výhonkov (tzv. Vrstvenie) na zem (pripevniť ich pomocou kotiev vyrobených z

p 1017134

Metódy ochrany rastlínPichľavý ker a väčšina rastlín nie sú odolné voči vonkajším faktorom. Rastlina je niekedy napadnutá škodcami a hubami. Najčastejšie musí čeliť múčnatke, chorobe spôsobenej hubami. Biely zvyšok na listoch a stonkách je ľahko rozpoznateľný. biohumus alebo minerálny. Topsin M 500 SC. Skóre 250 EC alebo Signum 33 WG, Dôvodom choroby môže byť príliš vysoká hustota rastlín, čo oslabuje cirkuláciu vzduchu , Infikované časti rastlín by mali byť rezané a spálené. Môžete ich tiež postrekovať fungicídnymi prípravkami, ako napríklad Rastliny napadnuté voškami by sa mali postrekovať vhodným príprava. Najlepšie je požiadať o správny produkt v záhradníckom obchode. Používanie hnojív môže posilniť rastliny a znížiť riziko ochorenia. Môže ísť o organické hnojivá, napríklad čadičovú a žulovú múku, morskú vodu a morskú soľ alebo pripravené organické látky, napr.

Ovocie z vašej vlastnej záhrady sa môže jesť surové alebo dokonca sušené, čím sa zachováva ich bohatosť na zimu. Cena kilogramu sušeného ovocia goji je vysoká, takže by ste mali premýšľať o vysadení kríka čínskeho vlka na záhrade . Keď ich potrebujeme na jedlo alebo na lekárske alebo dietetické účely, budeme ich mať po ruke!
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi