Fyzická aktivita vo dvore - ako zariadiť priestor okolo domu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Fyzická aktivita vo dvore - ako zariadiť priestor okolo domu?
06.09.2019

Fyzická aktivita vo dvore - ako zariadiť priestor okolo domu?Mnoho ľudí sa rozhodne ísť do posilňovne alebo do kondičného tréningu v neďalekom klube, ale žiadny vnútorný šport sa nemôže porovnávať so športom pod holým nebom. V súčasnosti sa v panstvách a parkoch organizovalo mnoho vonkajších telocviční. V nich môžu obyvatelia vykonávať svoj stav bez toho, aby museli investovať do preukazov alebo osobných trénerov. Majitelia záhradnej záhrady majú tiež možnosť zvýšiť svoju funkčnosť a usporiadať tam veľké cvičebné oblasti.

Fitness v malej záhradePovrch záhrady predstavuje výrazné obmedzenie, pokiaľ ide o usporiadanie populárnej zdravotnej cesty. Tí, ktorí majú malé záhrady okolo domu alebo terasy, sa budú musieť obmedziť na výber malých spotrebičov. Niekedy všetko, čo potrebujete, je cvičebná podložka, závažia alebo telocvičňa.

cvičebná rohož

Majitelia väčších balkónov im môžu dať rotoped, eliptický trenažér alebo cvičebnú lavicu. Malo by sa pamätať iba na to, že tento typ vybavenia by mal byť pod strechou, pretože poveternostné podmienky môžu spôsobiť jeho zničenie. Majitelia veľkej záhrady môžu byť v pokušení vložiť ďalšie vybavenie na cvičenie vonku, čím sa vytvorí domáca telocvičňa.

kde začať?

placeNa to, aby výcvik prebiehal hladko a v uvoľnenej atmosfére, musíme na záhrade nájsť správne miesto. , Najlepšie je cvičiť v čiastočnom tieni alebo tieni . Pamätajte, že tréning na plnom slnku môže spôsobiť dehydratáciu alebo prehriatie. Nájdime teda voľný priestor pod stromom, medzi kríkmi alebo pod pergolou. Za týmto účelom môžeme postaviť špeciálne riedidlo, husto zarastené viničom (polkruhová chodba). Nemusíme sa obmedzovať na jedno miesto. Koniec koncov, môžeme zariadiť mnoho ďalších, v ktorých budeme vykonávať rôzne cvičenia a zároveň si vytvárať vlastnú cestu zdravia. Všimnite si, že povrch v stacionárnom mieste cvičenia je relatívne plochý. Oblasť, v ktorej budeme trénovať, ju môžeme neustále vyvíjať alebo upravovať (mobilné zariadenie) podľa potreby. Venujme pozornosť záhradnej technike. Z existujúcej infraštruktúry môžeme vytvoriť miesta na školenie . Určite existuje veľa objektov a prvkov malej architektúry, ktoré sa dajú použiť (pne, kamene, traky, steny, lavičky, altánky, stoly, záhradné stoličky, trakaři atď.).

PovrchPri tréningu na čerstvom vzduchu sa oplatí venovať pozornosť povrchu, na ktorom sa budú cvičenia vykonávať. Spravidla je povrch trávnika vynikajúci odpruženie, ale intenzívne používaný, najmä na jednom mieste, sa môže časom opotrebovať . Na trhu existuje veľa povrchov prispôsobených tomuto druhu činnosti. Najčastejšie sú v záhradách nespevnené: piesok, štrk alebo piliny. Jediné mínus je, že sa ľahko deformujú a spôsobujú nerovnosti. Zdá sa, že pre tento druh aktivity je najlepší špeciálny športový povrch vo forme hotového protišmykového prostriedku gumové rohože, ktorý sa dá položiť na ľubovoľný povrch . Je dostupný vo forme štvorcov s rozmermi 50 x 50 cm vyrobených z granulátov SBR (minerálna živica). Takáto rohož môže byť farebne zladená so záhradou alebo jej príslušenstvom, pretože je k dispozícii v mnohých farbách.

gumový povrch

Ak niekto plánuje usporiadať väčšiu plochu na cvičenie v spojení s detským ihriskom, bude vhodný povrch z minerálnej živice vo forme granúl na ošetrenie pôdy. Najlepšie je položiť ju na záhradu pre odborníkov.

Prispôsobte vybavenie vašim potrebámV závislosti od typu cvičenia dokážeme ľahko určiť typ a počet zariadení potrebných na prípravu priestoru na záhrade. Musíme si kúpiť nejaké vybavenie, ale niektoré z nich dokážeme postaviť sami alebo použiť nábytok v záhrade.

silové cvičeniaMnoho ľudí dáva prednosť budovaniu svalovej hmoty prostredníctvom rôznych silových cvičení. To sa dá dosiahnuť prenosnými školiacimi lavicami so sadou závaží, činiek alebo činiek, ako aj stacionárnymi atlasovými zariadeniami, posilňovňami, vyťahovacími kolesami alebo profesionálnejšími lezeckými stenami.

Na samostatnú prípravu cvičebnej tyče môžeme použiť prvky na stavbu pergol z hrubých drevených trámov s kotvami pripevnenými k zemi (je lepšie ich zobraťzmierniť). Je dôležité, aby všetky prvky tejto výcvikovej sady, t. J. Skrutky, matice, drevo, spojovacie prvky a upevňovacie prvky, boli odolné voči poveternostným podmienkam.

drevené zábradlie

Nezabudnite, že skrutky by mali byť vyrobené z nehrdzavejúceho kovu alebo zaistené vhodnými plastovými zátkami. Ak sa necítite dostatočne silne na to, aby ste takéto zariadenie postavili sami, môžete si v obchodoch so športom kúpiť hotové vybavenie.

Niektorý nábytok a doplnky, ktoré máme v záhrade, sa dajú použiť aj na školenie. Drevená záhradná lavica je vynikajúci ako cvičebná lavička. Všetko, čo musíte urobiť, je položiť špongiovú rohož, aby sa zlepšilo pohodlie pri zjazdovkách. Dizajn záhradnej hojdačky sa dá použiť aj na pripevnenie tyče, vyťahovacích kolies alebo cvičebné rebríky (pred inštaláciou ďalších prvkov skontrolujte maximálne zaťaženie hojdačkou).

Ak sú v záhrade veľké stromy, môžete k silnejším vetvám pripojiť horolezecké laná . Nezabudnite však skontrolovať, či nie je vetva poškodená alebo zhnitá, a uistite sa, že lano je dostatočne silné a odolné voči rozbitiu, zaťaženiu a oderu. Výhodne bude vyrobený z plastu odolného voči poveternostným podmienkam. Tiež sa oplatí chrániť strom pred odieraním. Vložte len kúsok gumy alebo cvičebnú rohož do bodu kontaktu medzi lanom a drevom.

CardioZástancovia kardiovaskulárnych aktivít - t. j. vytrvalostný tréning zahŕňajúci intenzívne cvičenia na stimuláciu krvného obehu a metabolizmu, ako sú beh, jazda na bicykli, chôdza, plávanie alebo veslovanie - budú potrebovať právo zariadení. V telocvični sa na tento účel používa trenažér, bežecký pás, rotoped, stepper a ďalšie. Ak chceme robiť intervalový tréning v záhrade, musíme zabezpečiť špeciálny priestor (pokiaľ možno zastrešený). Po prvé, pretože zaberajú veľa miesta. Po druhé, väčšina týchto zariadení je pripojená k napájaniu a nemala by fungovať napríklad v daždi. Namiesto toho si môžeme kúpiť vybavenie určené na cvičenie vo vode (aqua fitness). Potom budeme mať istotu o jeho bezpečnom používaní.

telocvičňa v záhrade

Ak nechcete míňať šťastie na športové vybavenie záhrady, stačí si kúpiť trampolína, ktorý bude k dispozícii aj deťom. Ďalším spôsobom je použitie existujúcich rozdielov na úrovni terénu, napríklad schodov alebo kopcov, alebo ich zostavenie pomocou železničné podvaly. Takéto záhradné schody dokonale nahradia steppera. Dobrým riešením je vytvoriť veľkú trávnatú plochu, kde by sme mohli hrať futbal, bedminton alebo volejbal. Je to nielen skvelý spôsob, ako byť aktívny vonku, ale aj veľká zábava pre celú rodinu.

Jógayoga

Jóga je cvičenie zamerané na napínanie svalov, ale aj na zníženie stresu, bolesti a zníženie krvného tlaku. Je to šport, ktorý sa najčastejšie kombinuje s meditáciou. Na jogu môžeme použiť altánok alebo podložku umiestniť priamo na trávu . Tento typ miesta by mal byť mimo zdrojov hluku. Existujú tiež upokojujúce zvuky, napríklad hluk z vody alebo vetra alebo vták . Zvuk vody sa ľahko zavádza do záhrady bez potreby rybníka. Existuje veľa minikaskad v predaji vo forme prefabrikovaných jednotiek s nainštalovanými čerpadlami, ktoré fungujú v uzavretom vodnom okruhu. Nemusíte mať prístup k jeho zdroju, aby ste získali relaxačný zvuk tečúcej vody.

Nezabudnite, že pohyb je lacným omladzujúcim ošetrením a vonkajšie cvičenia poskytujú veľa spokojnosti a radosti. Na druhej strane má slnko pozitívny vplyv na našu pohodu. Pre aktivity v prírode nepotrebujeme veľa špeciálnych zariadení. Niekedy stačia na cvičenie pod holým nebom lopta alebo švihadlo.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi