X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Dvojité zasklené interiérové dvere - kde budú pracovať?
05.09.2019

Dvojité zasklené interiérové dvere - kde budú pracovať?Bežné dvere majú jedno krídlo a šírku v rozmedzí 80 až 90 cm. Potom je ťažké získať jemnosť, takže sme sa rozhodli pre model, ktorý dobre ladí s dizajnom interiéru. Ak však hľadáme niečo viac, oplatí sa zvážiť ďalšie riešenia.

Výber materiáluPri výbere dverí do domu alebo kancelárie sa zvyčajne riadime dvoma najdôležitejšími kritériami: štýl výzdoby a rozpočet. Ak plánujete tradičnú úpravu svojich štyroch rohov, s najväčšou pravdepodobnosťou bude prvou asociáciou drevo. Toto je najsprávnejšia zrážka, ale tu sa cena dostáva do popredia. Rozpočtovou možnosťou budú dvere vyrobené z drevených panelov, ako sú MDF alebo HDF. Preto "interiér" krídla nebude taký silný ako v prípade masívneho dreva, zatiaľ čo jeho vonkajšia vrstva ho šikovne pripomína. Okrem iného laminát, ktorý dokáže napodobniť takmer akýkoľvek povrch vrátane akéhokoľvek druhu dreva. Ďalším návrhom pre okolitú vrstvu je dyha, t. J. Tenká vrstva dreva, ktorá účinne zakrýva skutočné plnenie dverí. Môžete tiež použiť klasickú plastovú dyhu.

Dvere vyrobené výlučne z dreva môžu byť pevné alebo zlepené vo vrstvách. Druhé riešenie sa odporúča z dôvodu jeho odolnosti proti deformácii. Dominantou trhu sú buk, dub, mahagón a borovica. Konečná farba závisí do značnej miery od laku alebo škvrny aplikovanej na drevo. Odtieň sa zmení v závislosti od lakových vrstiev. Niektorí si tiež vyberajú farbu, pričom zachovávajú jedinečnú drevenú textúru alebo obrysy uzlov a pohárov.

Nezabudnime na sklo. Dvere z nich raz dominovali iba v administratívnych budovách, ale teraz ich môžeme nájsť takmer v každom type budovy. Hlavnou výhodou sklenených dverí je ľahkosť prania, ako aj možnosť intenzívneho osvetlenia interiéru. Ak nám záleží na intimite, zvolíme priesvitné sklo, napríklad pieskované sklo. Nakoniec je potrebné rozlišovať čiastočne zasklené vnútorné dvere, ktorých počet a tvar zasklenia závisia iba od našich preferencií.

ColorsPri navrhovaní interiéru zvyčajne sledujeme koherentné videnie, v ktorom každý prvok zapadá do seba. To isté platí pri výbere dvojkrídlové vnútorné dvere, ale potom základná otázka znie: čo by sa dvere mali zhodovať? Odborníci sú v tejto otázke rozdelení. Niektorí sa rozhodnú prispôsobiť farbu rámov a krídel oknám, zatiaľ čo ostatní sa zreteľne pozerajú smerom k podlahe. Keď sa zameriavame na zloženie dverí a okien, musíme si uvedomiť, že odtieň sa môže líšiť od intenzity svetla. Najčastejšie sú okná vizuálne tmavšie. Opačný dojem môžete získať, keď sa sústredíte na to, aby dvere vyzerali ako podlaha. Tu za slnečného dňa budú podlahy vyzerať jasnejšie, čo môže mierne narušiť celkový príjem celého usporiadania. Nedokončené alebo impregnované dvere, ktoré je možné dokončiť akoukoľvek metódou, sú stále populárnejšie.

Otvárame dvereMohlo by sa zdať, že otváranie dverí, najmä v prípade dvojkrídlového modelu, nie je také dôležité. Existuje však veľa možností a mali by ste začať zo smeru. Základná otázka sa týka toho, ktorá časť bude smerová a ktorá bude pasívna? Možnosť predĺženia vstupu do miestnosti sa využíva iba v nevyhnutných prípadoch, pričom každý deň používame jedno krídlo. Stojí za zváženie, či bude vhodnejšie prevádzkovať jeden z nich. Tento typ dverí sa často inštaluje vo veľkých prechodných miestnostiach, takže pri zariaďovaní krídel musíte brať do úvahy, či sa krídla otvárajú navzájom alebo od seba navzájom. Dilema požiadaviek na priestor tiež vzniká, keď namontujeme čoraz populárnejšie posuvné dvere. V prípade vnútorných dverí s dvojkrídlovými dverami si také dvere budú vyžadovať bočný priestor. Ich praktický rozmer, najmä ak sa veľké objekty často pohybujú, je však neoceniteľný. Vypracujú sa okrem iného v konferenčných a banketových miestnostiach, ale aj v domácich jedálňach.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi