Domáce vínna pivnica a špajza. Kde a ako to zariadiť
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Domáce vínna pivnica a špajza. Kde a ako to zariadiť
05.09.2019

Domáce vínna pivnica a špajza. Kde a ako to zariadiťMiestnosti špeciálne určené na skladovanie vína, zaváraniny a zaváraniny, ktoré im nielen umožňujú udržať si ich chuť, ale tiež ich výrazne zvýšiť. Je potrebné pamätať na umiestnenie fliaš a fľaštičiek džbány na police, pričom sa musí dodržať primeraná vzdialenosť. Týmto spôsobom znížime riziko náhodného zásahu a zlomenia.

Domáce vínna pivnica - miesto pre vinárstvoKľúčové otázky , ktorým by sme mali venovať pozornosť , plánovanie zriadenia domáceho vinárstva je teplota a vlhkosť . V miestnosti, kde sa uchováva víno, by vlhkosť mala byť okolo 70%.

V závislosti od druhu vyžaduje tento nápoj vhodne nízke teploty: ružové a šumivé vína, ako sú chladné podmienky (okolo 9 stupňov Celzia), biele vína od 10 do 15 stupňov Celzia a červené vína od 15 do 18 stupňov Celzia. Berúc do úvahy tieto tipy, najlepšie umiestnenie na zriadenie domáceho vinárstva je v suteréne domu . Ak z dôvodu architektonického tvaru budovy takúto možnosť nemáme, vyberte si miestnosť, ktorá nebude na slnečnom mieste a teplota v nej bude často značne kolísať, napríklad špajza pri vonkajšej stene budovy alebo výklenok pod schodiskom.

Za zmienku stojí tiež to, aby inštalatérske práce boli na také miesto. Malé umývadlo, faucet a sušička uľahčia vypláchnutie pohárov a prázdnych fliaš.

Uskladňovanie vína v domácej vínnej pivniciDomácu vínnu pivnicu je možné osobitne vybaviť stojany na víno. Na stenách sa môžu objaviť aj držiaky fliaš, ktoré sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a farbách. Všetky roztoky umožňujú skladovanie likéru v najlepšej polohe - horizontálne. drevené debny. Zaujímavým nápadom je inštalácia dosiek na steny a na ne umiestniť kovové alebo drevené vrcholy police na víno, police s drážkami alebo


Nábytok, v ktorom plánujeme uchovávať víno, by mal byť mimo okna a chladiča. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj ich upevneniu, pretože stojany na víno ľahko strácajú stabilitu a môžu ohroziť bezpečnosť ľudí v ich okolí. Najlepšie je použiť kotvy, hmoždinky alebo uhly pripevnené k stene na jednej strane a na druhej strane police. Snažíme sa zariadiť víno na policiach podľa dátumu plánovaného pitia. Týmto spôsobom zabránime odpočítavaniu a premiestňovaniu fliaš dozrievajúcim likérom, ktorého chuť a kvalita závisí od toho, či a ako dozrie.


V domácej vínnej pivnici bude tiež fungovať Winiarek - skrinka vyrobená z tónovaného skla s vstavanou funkciou chladenia. Tieto druhy chladničiek vína sa zvyčajne delia na chladiace zóny, čo nám umožňuje uchovávať v nich rôzne druhy vína. V domácej vínnej pivnici môže byť aj degustačný kútik s pohodlnými kreslami a stôl, na ktorom vám predstavíme chuť skladovaných likérov.

Backyard spíž umiestnenie

200


Domáca špajza vyžaduje správne vetranie a teplotu (10 - 15 stupňov Celzia). Optimálnym miestom na jej usporiadanie je severná strana budovy. Ak túto možnosť nemáme z dôvodu architektonických obmedzení budovy, vyberte si interiér, ktorý je mimo zdrojov tepla - radiátory a krby. Najlepší spôsob, ako naplánovať domácu špajzu, je vo fáze prispôsobovania vášho domáceho dizajnu. V obytných priestoroch to vieme zariadiť napríklad v časti kuchyne, pod schodmi alebo vo výklenku v hale.

Zariadenie na špajzu na konzervovanie a konzervovanieSpíž vyžaduje komoru alebo okno s difúzorom, ktoré umožňuje systematické vetranie interiéru. Dlážka a steny komory sú najlepšie obložené keramické dlaždice, ktoré sú odolné a ľahko sa čistia. Okrem toho sú dlaždice v pohode, takže sa nezohrievajú a nezohrievajú v interiéri. Okno v komore by malo byť zabezpečené sieťou proti hmyzu, vďaka ktorej zabránime vniknutiu do interiéru. Toto je miestnosť, v ktorej budeme uchovávať konzervy, konzervy a často kuchynské doplnky a zásoby potravín, a preto kovové police a závesné police sú základným prvkom zariadenia na špajzu.

Uložte si špajzu v správnom poradí - ťažké nádoby a silážne kamene na dne, ľahšie nádoby a fľaše nad a zavesené na vrchuh háčiky môžeme zavesiť bylinky na sušenie a copánky z cesnaku, cibule a papriky. Milovníci mrazeného ovocia a zeleniny, ktoré sami pripravujú, môžu do komory vložiť aj mrazničku, napríklad s chladnou batériou. Takéto zariadenie zabezpečuje optimálne chladenie aj v prípade elektrickej poruchy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi