Daňové úhory - čo bude všade rásť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Daňové úhory - čo bude všade rásť?
05.09.2019

Daňové úhory - čo bude všade rásť?Kúpime pozemok na výstavbu s pekným výhľadom, zaujímavým terénom a dobrou polohou. Zriedka uvažujeme o pôde, neplánujeme pestovanie plodín. Po vybudovaní domu čelíme falošným kompliciam. Ukazuje sa, že plocha nášho pozemku je nekvalitná, piesočná suchá pôda. Čo potom

Jednou z možností je pred umiestnením záhrady priniesť niekoľko sklápačov dobrej pôdy. Je to drahé a namáhavé, a ak sa o to nestaráme, oplodníme ho a zachováme v kultúre, po určitom čase sa pôda opäť zmení na piesočnú úhor.

Prírodný biotopSkôr ako sa vzdáme a pripravíme väčšinu pozemku, zvážme spôsob, ako zaviesť nízku cenu vegetácie. Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je vyhodnotenie nášho biotopu, t. J. Klimatických a pôdnych faktorov prevládajúcich v tejto oblasti. Pomôže vám atlas rastlín a pôdny ph meter. Poďme sa dlhou prechádzkou po okolí a venovať pozornosť okolitej vegetácii. Takto nájdeme druhy, pre ktoré je toto prostredie optimálne. Vyberme si teda rastliny, ktoré rastú okolo nás na záhrade, ale nie rastliny na parcelách susedov, pretože nevieme, koľko úsilia vynaložili na ich pestovanie, iba tie, ktoré prirodzene rastú v lesoch, na lúkach alebo nad vodou.

pioniersky druhAk si stále nie sme istí rastlinami, ktoré nás obklopujú, môžeme predstaviť tzv. priekopnícke rastliny. Jedná sa o rastliny, ktoré sa v tejto oblasti usadzujú ako prvé s vysokou schopnosťou prežitia a sú veľmi tolerantné voči prevládajúcim podmienkam biotopu. Obývajú ťažké miesta, kde sa iné rastliny nedokážu vyrovnať. Pomerne často sa jedná o rozľahlé rastliny a rýchlo sa šíria cez korene, bežce alebo podzemky. Najčastejšie sú to trávnaté a bylinné rastliny. Aby prežili na úplnom slnku a plytkých slabých piesočnatých pôdach, musia sa vyrovnať s mimoriadne ťažkými podmienkami. Sú odolné proti mrazu, suchu, nadmernej vlhkosti, chorobám a škodcom.

1

pokryté nožom, t. j. vlasmi, ktoré chránia pred nadmerným odparovaním, slnkom alebo chladom, vlnený očistec ( Stachys byzantina ), cesnak ( Allium montanum ), vytvárajúc koberce ružová rozstrapkaná ( Dianthus plumaris ), rojenie speedwell - arménčina ( Veronica armena ), poslaná ( Veronica prostrata ) a šedá ( Veronica incana ).

rock

Sukulenty, ktoré akumulujú vlhkosť v stonkách a listoch kobercového tvaru, schopné rásť aj na zvislých povrchoch s takmer žiadnym povrchom: Sedum aker ( Sedum acre) ), rozchodník veľký ( maximum Sedum ), sedum reflexom ( Sedum reflexum ), skalnica ( Sempervivum ).

Druhy suchých a slabých pôdOkrem priekopníckych druhov existuje aj veľa druhov, ktoré sú tolerantné, tolerujú slabé pôdy a dlhotrvajúce sucho. Medzi týmito druhmi je potrebné zdôrazniť:

Trvalky na koberce a kamene: 2

škrkavka ( Allysum saxatile ), falošný flox ( Phlox subulata ), Záhrada Beagle ( Aubrieta cultorum )

GRASS:3

Piesky odolné voči suchu: ovčie kostravy ( Festuca ovina ), kostrava ( Festuca arundinacea ), kostrava červená ( Festuca rubra ), kostrava modrá ( Festuca cinerea ), sploštená lalok ( Poa compressa ), horská metla ( Agrostis canina montana ), piesok dúchadlo ( Leymus arenarius ), ostřice piesočná ( Carex arenaria ).

Medzi rastliny tolerantné k nepriaznivým podmienkam silného rastu, ktoré budú rásť takmer všade, patria aj kríky a stromy.

Kríky:Čierna čierna ( Aronia melanocarpa ), Thunbergova čučoriedka Berberis thunbergii ), drevina strieborná ( Cornus alba ), Hloh obyčajný ( Crataegus monogyna ), horizontálna skalica ( Cotoneaster horizontalis ), Kamčatka bobule ( Lonicera caerulea L. var. kamtschatica ), bežný borievka (Juniperus communis ), Sibírska karagana ( Caragana arborescens ), spoločné orgován ( Syringa vulgaris ), Chaenomeles ( Chaenomeles sp . ), ruža vrásčitá ( Rosa rugosa ) a diviaky ( Rosa canina ), rakytník rešetliakový ( Hippophae rhamnoides ), laburnum ( Chamaecytisus sp .).
200


Medzi obzvlášť rozsiahle druhy patria bez čiernej ( Sambucus nigra ) a sumac octac ( Rhus typhina ).

TREES:Do tejto skupiny patria rastliny, ktoré bežne nájdeme na piesočnatých pôdach v prírodných spoločenstvách: strieborná breza ( Betula pendula ), cherry cherry ( Prunus padus ), jeřábový strom ( Sorbus aucuparia ), jaseň javorový ( Acer negundo ), Borovica škvrnitá (Pinus sylvestris) ), ako aj ozdobné výsadby: Jabloň Sieversa ( Malus sieversii ), olivový olej s úzkym listom ( Eleagnus angustifolia ), < strong> svätojánsky svätojánsky chlieb ( Robinia pseudoacaccia ) , trpaslíci ( Ulmus pumila )
201


Bez ohľadu na to, či ide o pôvodné alebo introdukované rastliny, sú dostatočne tolerantné voči podmienkam biotopu, aby sa mohli ľahko vyrovnať so slabými, suchými piesočnatými pôdami s nízkym obsahom minerálov. Prežívajú mrazy a predlžujú sucho. Niektoré z uvedených rastlín sa používajú na zasypávanie svahov alebo miest, kde je starostlivosť obmedzená, napríklad na cestách alebo diaľniciach. Mnohé z nich sa používajú ako priekopnícke rastliny pre ťažko poškodené alebo urbanizované biotopy.

Vo zvlášť ťažkých podmienkach môžu mať niektoré exempláre oslabený rast, môžu byť drsnejšie, vzácnejšie alebo môžu zastaviť kvitnutie alebo rodenie, ale prežijú. To však neznamená, že sa o ne nemusíte starať. Bez starostlivosti bude každá záhrada nakoniec divoká a rozsiahlejšie druhy budú dominovať jemnejším a spôsobujú chaos vo dvore. Preto bez ohľadu na pôdu musia byť pravidelne polievané, hnojené alebo prerezávané. Určite nám ďakujú za svieži rast a krásny a kompaktný zvyk.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi