Čo vykurovať dom - tepelné čerpadlo
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Čo vykurovať dom - tepelné čerpadlo
05.09.2019

Čo vykurovať dom - tepelné čerpadlo

ReadVykurovanie domácnosti a ohrev teplej vody pre domácnosť majú najvyššie náklady zo všetkých prevádzkových nákladov domu. Tieto náklady možno výrazne znížiť výberom alternatívneho zdroja tepla, tepelného čerpadla . Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré využíva obnoviteľné zdroje energie na vykurovanie domu, t. J. Vody, vzduchu alebo pôdy. Tepelné čerpadlo Samotný nevyrába teplo, iba ho spracúva zo zeme, vzduchu alebo vody a prenáša ho vo vnútri budovy. Vykurovacie zariadenie tepelného čerpadla sa skladá z dolného zdroja, ktorý zhromažďuje teplo, z horného zdroja, ktorý prenáša teplo, a tepelného čerpadla, ktoré prenáša teplo medzi oboma zdrojmi. Elektrická energia je potrebná na prevádzku tepelného čerpadla - pri úspore na vykurovanie sa tak účet za elektrinu mierne zvýši, ale nie tak, aby použitie tepelného čerpadla nebolo stále ziskové. Tepelné čerpadlá sa môžu v závislosti od zdroja, z ktorého čerpajú energiu, rozdeliť na vzduch, zem a vodu .

Tepelné čerpadlá so vzduchovým zdrojomVzduchové tepelné čerpadlá pracujú na princípe čerpania energie zo vzduchu, ktorý pochádza z vonku alebo z domu. Čerpadlo odoberá teplo zo vzduchu a systém ústredného kúrenia - voda alebo vzduch - ho distribuuje okolo miestností. Veľkou výhodou vzduchových tepelných čerpadiel je jednoduchá inštalácia a nízke nákupné náklady. Majú však určité nevýhody. Príliš nízke vonkajšie teploty môžu byť problémom, potom sa účinnosť tohto typu čerpadla znižuje. Nemôžu preto byť jediným zdrojom tepla vo vašej domácnosti. Odporúča sa ich podoprieť krbom alebo kotlom na tuhé palivo.

pozemné tepelné čerpadlátepelný výmenník zemného tepelného čerpadla. Toto zariadenie prijíma teplo zo zeme, má tvar rúrky, v ktorej cirkuluje kvapalina nazývaná soľanka. Potrubie tvorí niekoľko slučiek, ktoré prechádzajú výparníkom tepelného čerpadla, v ktorom je teplota soľanky naopak nižšia ako teplota zeme. Soľanka prúdi ďalej do zeme a postupne sa v nej zohreje a opäť dosiahne výparník a vydáva teplo. Tepelné čerpadlo môže obsahovať vodorovný alebo zvislý pozemný výmenník tepla. Vyberá sa v závislosti od veľkosti pozemku - horizontálna vyžaduje veľký priestor a vertikálna možno nainštalovať na malý pozemok. Najlepšie je zvoliť si Tepelné čerpadlá v zemi načerpať energiu uloženú v zemi a použiť ju na vykurovanie vášho domu a na ohrev úžitkovej vody . V hĺbke viac ako 1,5 m má zem vždy kladnú teplotu, preto je v nej položená teplo veľký objem , aby čerpadlo mohlo zo zeme odoberať veľké množstvá. tepla.

vodné tepelné čerpadláVodné tepelné čerpadlá odoberajú teplo z vody a prenášajú ho do interiéru domu.

Výhody inštalácie tepelného čerpadlaVýber tepelného čerpadla ako zdroja vykurovania domácnosti a ohrevu vody použiteľné patria k najekonomickejším a najekologickejším riešeniam na trhu . Aj keď to predpokladá veľmi vysoké jednorazové výdavky na nákup tepelného čerpadla a inštalácie, táto investícia sa vyplatí po niekoľkých alebo niekoľkých vykurovacích obdobiach. Náklady spojené s prevádzkou tepelného čerpadla sú vyššie účty za elektrinu. S týmto sa však ľudia, ktorí na vykurovanie domu používajú tepelné čerpadlá, snažia vyrovnať niekoľkými spôsobmi.

Investori často kombinujú tepelné zariadenie s tepelným čerpadlom s fotovoltaické panely, ktorého prevádzka umožňuje získavanie voľnej energie zo slnka, a teda platí za prevádzku tepelného čerpadla. , Ďalším spôsobom, ako znížiť účty za elektrinu, je nastavenie rôznych denných a nočných teplôt. Napríklad, najvyšší ohrev čerpadla môže byť nastavený v noci, keď najviaclacnejšia tarifa za elektrinu a akumulované teplo v vyrovnávacej nádrži, ktoré sa používa počas dňa. Môžete tiež naprogramovať, aby sa kúrenie vypínalo automaticky, keď nikto nie je doma.

Medzi výhody tepelného čerpadla patrí riadna bezúdržbová prevádzka zariadenia, nie je potrebné preň vyhradiť samostatnú miestnosť, ako je to v prípade kotolne na tuhé palivo . Je to bezpečný spôsob, ako vykurovať váš domov. Ako vidíte, inštalácia tepelného čerpadla prináša mnoho výhod a bude ešte výhodnejšie, ak použijete oficiálne dotácie na výmenu zastaraných vykurovacích zariadení za ekologickejšie.

Tepelné čerpadlo ako jediný zdroj tepla v domeTepelné čerpadlo môže byť teoreticky jediným zdrojom vykurovania v dome, ale nie Toto je odporúčané riešenie. Počas silných mrazov nemusí byť tepelné čerpadlo hospodárne kvôli zvýšenej činnosti zariadenia, a teda aj vysokej spotrebe energie. V prípade poruchy zostanete bez vykurovacieho zariadenia, takže v rodinných domoch sa odporúča inštalovať podporovanú inštaláciu napríklad vo forme plynového kondenzačného kotla, rekuperátora alebo štandardného uhlia alebo krbu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi