Čistenie krbu pomocou vodného plášťa
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Čistenie krbu pomocou vodného plášťa
06.09.2019

Čistenie krbu pomocou vodného plášťaKrb sa stal takmer povinným prvkom vybavenia novopostavených domov, hoci sa stále častejšie inštaluje aj v starších budovách. Nielen vďaka estetickým a dekoratívnym vlastnostiam, jedinečnej atmosfére a teplej klíme, ktorú vytvára v miestnosti. Tiež z dôvodu úžitkových výhod.

Najlepším príkladom je ohnisko s vodným plášťom, ktorý je pripojený k ústrednému kúreniu a odovzdáva do neho generované teplo, čím úspešne nahrádza drahé pece na uhlie, plyn alebo ropu. , Poskytuje nielen správnu teplotu v miestnostiach, ale tiež ohrieva vodu tečúcu z kohútikov. Samozrejme, za predpokladu dodržania pravidiel údržby a čistenia.

Krb s vodným plášťom - klady a záporyAko sa líši krb s vodným plášťom od tradičný krbu? Jeho príspevok má dve steny, t. J. Tzv. Plášť, a bočné umiestnené dymové rúry, ktoré prijímajú teplo zo spalín, ktoré prúdia okolo nich. Priestor medzi stenami plášťa a požiarnymi trubicami je vyplnený vodou, ohrievaný spaľovaním dreva (v klasickom krbe je predovšetkým ohrievaný vzduch a značná časť tepla zostáva nevyužitá). Je nasmerovaný do systému ústredného kúrenia radiátora, ktorý používa obehové čerpadlo. Inštaláciou špeciálnej cievky môže krb tiež ohrievať úžitkovú vodu, potrebnú okrem iného pre členov domácnosti udržiavať hygienu.

Takýto systém môže byť finančne výhodnou alternatívou klasických pecí, pretože drevo je omnoho lacnejšie a ekologickejšie palivo ako uhlie alebo vykurovací olej. Účinnosť krbu s vodným plášťom je však ovplyvnená výberom vhodného príkonu a jeho prispôsobením veľkosti ústredného kúrenia. Odhaduje sa, že jeho jedna kilowattová krbová vložka môže vyhrievať asi 10 metrov štvorcových v miestnosti s výškou 2,5 m. Steny plášťa by mali byť vyrobené z ocele kotla s vhodnou hrúbkou presahujúcou 4 milimetre.

Nevýhodou krbu s vodným plášťom je predovšetkým pomerne vysoká cena, zvyčajne takmer dvojnásobná cena oproti tradičným krbom. Je tiež dôležité často pridávať drevo, najmä ak sa krb stáva jediným zdrojom tepla. Niekedy je lepšie kombinovať niekoľko spôsobov vykurovania a napríklad použiť súčasne solárne panely.

Denná údržba krbu s vodným plášťomÚčinnosť, účinnosť a spoľahlivosť krbu s vodným plášťom je ovplyvnená predovšetkým všetky jeho pravidelné čistenie. Starostlivosť o priehľadnosť a čistotu všetkých kanálov a komôr je veľmi dôležitá. Odborníci sa oplatí poveriť modernými údržbárskymi prácami, ale sami môžete urobiť veľa práce pomocou zariadení a prípravkov dostupných na trhu.

Je potrebné vybaviť sa napr. kefa na čistenie komínov, čo pomáha odstraňovať nahromadené usadeniny z kreozotu (zlúčenina viditeľná pri spaľovaní dreva) a ďalšie produkty spaľovania, ktoré znižujú priepustnosť pre dym, znižujúca množstvo uvoľňovaného tepla a spôsobujúca poruchy fungovania zariadenia. Prebytok takýchto horľavých usadenín dokonca ohrozuje požiar. Špeciálna kefa, prednostne vyrobená z pružných nylonových štetín, dosiahne aj tie neprístupné miesta

Vyprázdňovanie nádoby na popol je tiež každodennou činnosťou. Špeciálny krbový vysávač pomôže odstrániť prach a popol, nasávať nečistoty do komory vysávača, kde sa filtruje a potom zhromažďuje v špeciálnej ľahko vyprázdniteľnej nádobe. Filter sa môže umývať pod tečúcou vodou, čo umožňuje jeho opätovné použitie.

Ako vyčistiť krbové sklo?Udržujte tiež krbové sklo čisté. Keď je pokrytá sadzami, vyzerá trochu esteticky a predovšetkým narúša nádherný výhľad na horiace drevo. Stojí za to použiť špecializované kvapaliny na čistenie krbu. Ich aktívne zložky dokonale odstraňujú usadeniny z spáleného dreva alebo drevených brikiet, sadzí a dechtových zlúčenín. Čistia bez drhnutia alebo poškriabania. Z dôvodu vysokej koncentrácie prípravkov sa odporúča používať ochranné rukavice počas ich používania.

Decht je tiež veľký problém, ktorý sa drží na rôznych prvkoch krbu, t. j. lepkavých sadze a kreozotových zvyškoch. Zabraňuje normálnej prevádzke zariadenia, znižuje jeho účinnosť, urýchľuje opotrebovanie a koróziu a dokonca zvyšuje riziko požiaru.

V tejto situácii bude fungovať Prípravky na odstraňovanie dechtu. Zvyčajne obsahujú zmes špeciálnych kryštálov, ktoré narušujú dechtovú štruktúru avyčistite krb.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi