X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Cirkulátory ústredného kúrenia - parametre zariadenia
05.09.2019

Cirkulátory ústredného kúrenia - parametre zariadeniaSystémy na ohrev vody sú rozdelené do dvoch typov: gravitácia a čerpadlo. Prvé z nich už nie sú také populárne, aké bývali predtým, princípom gravitačného vykurovania je použitie javu zmeny hustoty vody spôsobenej zmenou teploty. Voda ohrievaná v kotli stúpa nahor, zatiaľ čo chladič padá - pracuje automaticky ktorý nepotrebuje elektrinu. Gravitačné vykurovanie má bohužiaľ svoje obmedzenia - používa sa v budovách, kde horizontálna vzdialenosť od zdroja tepla k najvzdialenejšiemu stúpačke nepresahuje 25 ma výškový rozdiel medzi zdrojom tepla a najnižším radiátorom je najmenej 2 m. Čas zahrievania radiátorov je dlhý, silný a oceľové rúry musia byť položené s vhodným sklonom pozdĺž obrysu miestností - často kazia ich estetiku.

V súčasnosti sa ohrev vody vykonáva ako obehové čerpadlo. Vďaka tomu môžeme použiť menšie priemery káblov, ktoré sa dajú skryť pod omietkou. Máme tiež väčšiu slobodu pri distribúcii inštalácie, doba vykurovania miestností je kratšia a inštalácia má menšiu zotrvačnosť, pretože kapacita vody v systéme je menšia. Čerpadlo , prietok vykurovacieho média je vynútený fungujúcim mechanickým zariadením -

Ako funguje cirkulačné čerpadlo?Obehové čerpadlá sa používajú na vynútenie prietoku vo vykurovacom systéme - vyhrievané médium z kotla je čerpané do najvzdialenejšieho radiátora, po ochladení ide do chodu. na spätné vedenie potrubí, odkiaľ je nasávané do kotla. Obehové čerpadlo môže byť inštalované na prívodnom alebo vratnom potrubí. Montuje sa priamo na potrubie pomocou závitové tvarovky. Uzatváracie ventily by okrem toho mali byť umiestnené pred a za čerpadlom. V prípade poruchy a potrebnej výmeny čerpadla nepotrebujeme vypúšťať celý systém vody. Väčšina z týchto typov čerpadiel sú zariadenia bezúdržbové s plynulou reguláciou otáčania, pri ktorých je zmena kapacity riadená motorom frekvenčného meniča.

Kritériá pre výber obehového čerpadlaPri hľadaní inštalácie obehového čerpadla sa musíme riadiť prietokom a výškou zdvihu čerpadla. Objem prietok vody nie je nič iné ako množstvo vody, ktoré musí čerpadlo prečerpať za 60 minút. Výška zdvihu čerpadla je súčet odporu, ktorý musí médium prekonať . V závislosti od inštalácie sú tieto hodnoty tieto:
  • od 0,3 do 0,6 m - bývalé gravitačné zariadenia, veľké priemery potrubí,
  • od 0,5 do 1,5 m - nové inštalácie bez termostatických ventilov,
  • od 1,5 do 3,0 m - nové inštalácie s termostatickými ventilmi.


Na webových stránkach výrobcov čerpadiel nájdeme vhodné nástroje na výber čerpadla na základe získaných parametrov. Pokiaľ ide o inštalácie pre rodinné domy, výrobcovia venujú online nástroje na výpočet prietoku a výšky čerpadla. Ak ide o novú budovu, mali by sme skontrolovať, či parametre cirkulačného čerpadla neboli stanovené v projekte sanitárneho priemyslu.

Skupiny čerpadiel - aké sú?Ponuka výrobcov zahŕňa aj čerpadlové skupiny. Je to súprava prvkov vybavená obehovým čerpadlom, trojcestným ventilom, teplomermi, ako aj spätnými a uzatváracími ventilmi. Sú umiestnené v jednom kompaktnom a dobre izolovanom kryte, zaberajú menej miesta ako samostatne. V závislosti od požiadaviek na inštaláciu a používateľa - môžu mať zmiešavacie ventily, regulátory, ovládače atď. Je tiež potrebné dodať, že inštalatéri sa môžu pri montáži mnohých malých komponentov dopustiť chýb. Skupiny čerpadiel sú namontované vo výrobe, čo umožňuje urýchlenie a zjednodušenie inštalácie. Vďaka dobre tepelne a zvukovo izolovaným krytom pracujú hospodárnejšie a tichšie - čo je dôležité aj v prípade zariadení s vysokým výkonom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi