Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - PIA 09:00 - 15:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Chmeľ - liečivý horolezec pre každého
05.09.2019

Chmeľ - liečivý horolezec pre každého

Hops - čo to je?Pokiaľ je Japonský chmeľ jednoročná rastlina, o toľko chmeľ je trvalých. Prvý dosahuje dĺžku asi 4 metre a je charakterizovaný listnatými listami, zatiaľ čo bežný chmeľ dosahuje dvakrát väčšiu veľkosť a jeho listy sú zvyčajne päťlisté. Listy nanešťastie nie sú na dotyk príjemné, pretože sú husto pokryté háčikmi. Tieto chĺpky majú veľmi vážnu funkciu, pomáhajú výhonkom zostať na opore, keď rastlina začína šplhať. Kvitnutie chmeľu spadne v júni a júli, potom sa na viniči objavia špecifické zelené kvetináče. Po dozretí ovocia sa kužeľ zmení na slamenú a uvoľní semená, ktoré sú vetrom odfúknuté. Pri rozhodovaní o chmeľu v záhrade si musíme uvedomiť, že má mimoriadne hlboký a rozsiahly koreňový systém. Pomáha rastliny prežiť extrémne tvrdé podmienky, ako sú sucho a veľmi chladné zimy.

Bežný chmeľ - aké sú požiadavky?Ak chcete správne pestovať, chmeľ potrebuje relatívne vlhký, humusový a plodné. Ľahko sa však dokáže vyrovnať so slabšou a chudobnejšou pôdou. Chmeľ, je fotofilná rastlina , by sa mal pestovať na slnečnom mieste, prípadne v miernom čiastočnom tieni. Za zmienku tiež stojí výsadba chmeľu na miestach chránených pred vetrom, pretože jeho ochabnuté výhonky by sa mohli ľahko poškodiť. Jediné, čo chmeľ nemôže tolerovať, je mokré a chladné miesto, ako aj piesočné a veľmi suché miesto. Musíme si tiež uvedomiť, že chmeľ suší zimu nad zemou a na jar na jar uvoľní z podzemia kapra nového, dlhého kapra. výhonky, ktoré rastú veľmi rýchlo. Ak boli podpery na to pripravené už skôr, veľmi rýchlo sa omotajú okolo nich, ak nie, výhonky budú ležať na zemi. Pestovanie chmeľu má jednu nevýhodu: v prípade ľudí, ktorí nemajú radi príliš husté húštiny, môže byť chmeľ problémom. Táto liána sa šíri veľmi rýchlo šírením semien v bezprostrednej oblasti, a tak môže potlačiť iné rastliny, ako aj potom sa objaviť v iných častiach záhrady. Aby ste tomu zabránili, musíte starostlivo sledovať vývoj chmeľu a rezaných kužeľov skôr, ako môžu dozrieť ovocie, ale tiež rezať zbytočné prísavky na koreň. Orezávanie chmeľu rastliny vôbec nepoškodzuje, pretože po tomto ošetrení sa regeneruje veľmi rýchlo. Počas celého vegetačného obdobia môžete ľahko formovať zvyk rastlín a na jeseň rezať nepotrebné výhonky tesne nad zemou.

Bežný chmeľ - použitieNa záhrade môže obyčajný chmeľ pôsobiť ako prízemie, pretože sa dobre šíri a pokrýva svoje výhonky určené pre jeho povrch. Je to tiež druh dekoratívneho horolezca, ktorý senzačne pokrýva steny altánov, pergoly, ploty, ako aj kmene starých stromov. Ako všetci vieme, v potravinárskom priemysle je obyčajný chmeľ a presnejšie jeho kužele veľmi dôležitou zložkou pri výrobe piva. Naopak, mladé výhonky chmeľu je možné v kuchyni použiť ako zeleninu, pretože chutia ako špargľa. Táto rastlina je tiež liečivou rastlinou, pretože obsiahnuté látky (živice, horkosť a oleje) sa používajú v prípravkoch, ktoré sa používajú na liečbu príznakov stresu, nespavosti a neurózy. Má účinok proti lupinám, ale tiež vám umožňuje oddialiť proces starnutia pokožky. Chmeľ vyrobený z vlastnej chuti by sa však nemal používať perorálne bez konzultácie s lekárom.

Chmeľ je nenáročná rastlina, ktorá by mohla nájsť miesto v každej záhrade, ktorá potrebuje popínavé rastliny. Je dobré pozerať sa na obyčajný chmeľ.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi