Búrlivá história nástenných jednotiek
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Búrlivá história nástenných jednotiek
05.09.2019

Búrlivá história nástenných jednotiek

Od kováčov pre kováčovKoniec päťdesiatych rokov, šedá, pochmúrna realita Poľskej ľudovej republiky, osvetlená jasom farebných neónových svetiel. Vrcholom snov je váš vlastný byt - akýkoľvek, najmenší, ak iba. Pre ďalšie túžby už nie je viac odvahy. Je to tesné, dokonca veľmi tesné. Tí šťastní, ktorí sú obdarení malým M, robia, čo môžu, a nechajú ich bývať v tomto mikroskopickom priestore a zle naplánovanom priestore čo najpohodlnejšie. Neexistuje internet, odborné knihy, programy v televízii, články o dizajne interiérov sa v tlači objavujú sporadicky. Je ťažké nájsť informácie, všetci robia dobre, ako môžu. Malý byt sa stáva národným problémom. Záchranári prišli na pomoc umelci (dizajnérske povolanie sa v tom čase považovalo za samostatné povolanie).

2

V roku 1961 bola vyhlásená súťaž pod heslom "Nábytok pre malý byt". Jeho účastníci navrhujú vybavenie pre všetky izby štandardu M-4, určené pre štvorčlennú rodinu. Celok nemôže stáť viac ako 15 000 PLN, t. J. Sumu približne osem platov v tom čase. Do súťaže sa zapojili absolventi Štátnej vysokej školy výtvarných umení v Poznani Bogusława a Czesław Kowalscy. Ich návrh odvážne prekračuje súčasný koncept nábytku. Namiesto malých skladacích stolov, ľahkých kresiel alebo kresiel navrhuje manželstvo modulárny panelový systém. Pripevnené k nástennému panelu vytvárajú prispôsobený systém políc, skriniek a zásuviek. Neskôr sa k nim pridajú postele, rozkladacie pohovky a stoly. Týmto spôsobom sa vytvára moderný, multifunkčný nábytok, ktorý sa ľahko prispôsobí malej ploche moderných bytov a individuálnym potrebám ich obyvateľov.

Kowalskiho kazetový nábytok spôsobuje veľa senzácií, dostáva ocenenie a prototypy sú prezentované na národnom veľtrhu v Poznani a v jednom z varšavských obchodov s nábytkom. Čoskoro sa začlenia do priemyselnej výroby, bohužiaľ im však nebude zložitá realita ...

3

Bjørg - škandinávska duša v retro podobe. Toto je nadčasová zbierka klasického bieleho nábytku s drevenými prvkami. Podpora šikmých nôh dodáva ľahkosť a uľahčuje čistenie. Pripravené súpravy alebo jednotlivé prvky sú k dispozícii na vytvorenie vašej vlastnej jedinečnej sady nábytku.

Marin - dobre zvolený nábytok je zárukou domáceho poriadku a pohodlia každý deň. Marin bude určite úlohou. Číre fronty sú najlepším riešením pre malé salóny. Jednoduchý tvar je prerušený ozdobným zaokrúhlením v hornej a dolnej časti každého z prvkov zbierky.

Veľké nápady v nočnej moruNávrh nástennej jednotky ide na implementačný výbor, ktorý ho podrobí ďalším úpravám. Ekonomické formy, biele a farebné kuchynské modely určené pre detskú izbu, sú zjednotené pomocou nudnej mahagónovej dyhy. Čela kabinetu podľa prevládajúcej módy získavajú "luxusný" lesklý povrch. Vďaka všadeprítomnej štandardizácii mizne aj flexibilná všestrannosť nábytku. Vyrábajú sa moduly iba s dvoma výškami a jednou šírkou. Dizajnéri predpokladali, že panely sa budú predávať samostatne, aby ich každý mohol prispôsobiť svojim potrebám. V praxi mali obchody s nábytkom jednotlivé moduly z rôznych sérií alebo predávali pripravené sady bez možnosti ich modifikácie.

5

Nasledujúce roky boli obohatené nástennými jednotkami s fantastickými farbami, lamelami, drážkami, ktoré tvoria zvrátenú myšlienku slávnej nástennej jednotky, ktorá dnes "zdobí" veľa obývacej izby. Estetické dojmy sú lepšie ponechané subjektívnemu úsudku, poháňané túžbou po minulosti, ale jej funkčnosť nemožno poprieť. Tento nábytok prijal takmer akékoľvek množstvo kníh, keramiky, odevov, bytového textilu a hračiek. Plnili svoju funkciu a vyriešili problém malej oblasti. Dnes sa stále môžete stretnúť s mnohými jej tvrdými stúpencami a fanúšikmi domácich domácich majstrov a retrodesignov ich podrobiť metamorfózam, čo im poskytne druhý život a úplne nový štýl.

4

všetko najlepšieNástenné nástenné jednotky sa môžu páčiť alebo nie, ale ich súčasným náprotivkom určite stojí za pozornosť - fungujú ako priestranný kus nábytku, sú skvelé prezentujúci. Takéto zmontované moduly sú uvedené vyššieNajlepšie riešenie pre malé byty, kde je každý centimeter priestoru nadštandardný. Najmódnejšie modely kombinujú dve farby alebo dve textúry, napríklad kresbu dreva s hladkým a rovnomerným povrchom. Môžu byť kompaktnejšie, uzavretejšie alebo prispôsobené na vystavovanie kníh alebo keramiky s veľkolepými osvetlenými vitrínami. Neustále praktický a univerzálny - aj tie najmodernejšie skrývajú trochu romantického sentimentu.

6

Baros - je to stenová jednotka pre 20. storočie! Systém otvárania bez rúk mu dáva sochársku podobu. Osvetlené stránky efektívne zobrazia poklady vašej domácnosti. Tri typy povrchovej úpravy (drevo, biela s vysokým leskom a betón) vám umožňujú vytvoriť jednotnú, konzistentnú sadu alebo zaujímavú kombináciu faktúr.

Hektor - nemôžete si pomôcť, že máte pocit, že Hektor má niečo futuristické. Hladký biely povrch s oválnymi úchopmi a zakončeniami. Použitie membránovej fólie imunizuje predné časti proti poškriabaniu a slnečnému žiareniu. Budúca technológia?
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi