X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Bojujte proti smogu - za čo môžete získať navyše
05.09.2019

Bojujte proti smogu - za čo môžete získať navyše

Závažný problém smogu v poľských mestáchProblém smogu sa stretáva hlavne s väčšími mestami, hoci zlá kvalita vzduchu sa prejavuje aj v menších mestá a dediny. Tvorba smogu je spojená s vysokými emisiami výfukových plynov do ovzdušia - najmä z vykurovania domov, dopravy a priemyselných zariadení . Spaľovanie s hmlou vytvára zmes po meste . Táto zmes, t. J. Oblak smogu, zostáva pozadu dlhú dobu, najmä v bezvetrí. Smog obsahujúci nebezpečné výpary a znečistenie sa stáva veľkým problémom, pretože má škodlivé účinky na naše zdravie. Prispieva k chorobám ľudí, ako sú astma, alergie, zlyhanie dýchacích ciest a chronická bronchitída. Môže tiež prispieť k vyššiemu výskytu rakoviny a negatívne ovplyvniť plod v lone. Ako vidíte, problém smogu je veľmi vážny, a preto je potrebné bojovať proti nemu, ktoré iniciovalo ministerstvo životného prostredia. Činnosti zamerané proti smogu sú zamerané na zníženie emisií výfukových plynov škodlivých pre zdravie a životné prostredie a tepelnú modernizáciu obytných budov.

Vládny program pre čisté ovzdušieMinisterstvo životného prostredia bojuje proti smogu zavedením programu na zlepšenie kvality ovzdušia. Program Čistý vzduch 'je liekom na spaľovanie odpadu, používanie paliva nízkej kvality na vykurovanie domácností a neekologických zariadení pecí, ktoré sú hlavnou príčinou nepriaznivých klimatických podmienok v Poľsku . Vďaka dohode medzi Národným fondom na ochranu životného prostredia a vodohospodárstvom, 16 pokrajinskými fondmi na ochranu životného prostredia a Bankou na ochranu životného prostredia sa budeme môcť uchádzať o spolufinancovanie tepelnej modernizácie domov a výmeny zastaraných zdrojov tepla. Implementácia programu je naplánovaná na roky 2018-2029. Rozpočet predstavuje 103 miliárd PLN vrátane 63,3 miliárd PLN na granty a 39,7 miliárd PLN na splatné pôžičky.

Čo môžeme získať navyše v rámci programu Čistý vzduchPri výstavbe rodinných domov sa môžeme spoľahnúť pre spolufinancovanie nákupu a montáže tepelné čerpadlá, kondenzačné plynové kotly, kotly pre tuhé palivo poslednej generácie, elektrické vykurovacie zariadenia a vykurovacie stanice . Ľudia, ktorí už majú obytné budovy, dostanú dotáciu na nahradenie kotlov na uhlie starej generácie. Nízky ekologický zdroj tepla je možné vymeniť za kotly na tuhé palivo novej generácie, tepelné centrá, tepelné čerpadlá, elektrické vykurovacie a kondenzačné plynové kotly, ktoré znižujú alebo vylučujú emisie výfukových plynov do životného prostredia. Okrem toho je možné spolufinancovať tepelnú izoláciu existujúcich budov, ktorá má zlepšiť ich energetickú účinnosť, ako aj dotácie na obnoviteľné zdroje energie, ako sú solárne kolektory a fotovoltaické panely, ktoré sa môžu tiež použiť ako ekologický spôsob vykurovania domu **.

tepelná modernizácia a výmena zdrojov teplaTepelná modernizácia domu môže znížiť znečistenie spôsobené budovaním spaľovaním uhlia, dreva o viac ako 60 percent palivá a odpady nízkej kvality. Cieľom tepelnej modernizácie je správne izolovať budovy minerálnou vlnou alebo penou, ktorá by mala zvýšiť energetickú účinnosť budovy. Izolácia budovy zahŕňa izoláciu podkrovia, obvodových stien, podlahy a základov. solárne kolektory, ktoré nemajú škodlivý vplyv na naše zdravie a životné prostredie. Správna izolácia budovy udržuje teplo v miestnostiach, udržuje príjemné chladné vnútro v lete a teplé v zime, vytvára pre obyvateľov zdravú mikroklímu. home . Izolácia budovy však predovšetkým šetrí náklady na vykurovanie. Nižšia potreba tepla v dome znamená menšie spaľovanie a emisie škodlivých látok do životného prostredia, ako aj nižšie náklady na vykurovanie budovy. Druhým krokom k zníženiu smogu je nahradenie zdrojov tepla z vysoko-emisných pecí na tuhé palivá ekologickými riešeniami. Populárne škvary sa musia nahradiť sporákmi na tuhé palivo triedy V, tepelnými čerpadlami, elektrickým, plynovým alebo

> Podmienky poskytovania grantov a pôžičiek poskytnuté v rámci programu Čistý vzduchŽiadatelia na výmenu zdrojov tepla alebo tepelnú modernizáciu budovy v rámci vládneho programu Čistý vzduch získa 30 až 90 percent finančných prostriedkov, pričomminimálna hodnota investície nesmie byť nižšia ako 7 000 PLN a maximálny počet ľudí môže požiadať o 53 000 PLN. Je potrebné vedieť, že táto dotácia nebude zdanená. Výška dotácie bude závisieť od výšky príjmu na člena rodiny za mesiac. 90% spolufinancovanie sa môže vyplatiť ľuďom, ktorých domácnosti majú na jedného člena rodiny mesačne menej ako 600 PLN. Na druhej strane rodiny s príjmom na člena nad 1600 PLN mesačne sa môžu spoliehať na spolufinancovanie investícií. Ostatné investičné náklady sa môžu financovať prostredníctvom preferenčnej pôžičky alebo vlastného príspevku. Pôžička bude poskytnutá za zvýhodnených podmienok - na obdobie 15 rokov s úrokovou sadzbou 2,4 percenta ročne.

Program Clean Air môžu využívať vlastníci alebo spoluvlastníci rodinných domov, ako aj ľudia, ktorí v súčasnosti stavajú tieto typy budov . Títo ľudia od septembra tohto roku. môže predkladať požadované doklady o grante alebo pôžičke Vojvodským fondom na ochranu životného prostredia a Banke na ochranu životného prostredia.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi