- Kategórie blogu
- Štítky blogu
- granitove drezy
- kuchynské drezy
- kuchynské drezy granitové
- kuchynské drezy franke
- Kuchynské batérie
- kuchynské drezy nerezové
- vodovodné batérie do kuchyne
- vodovodné batérie
- kuchynské batérie
- kuchynské batérie sagittarius
- kuchynské batérie obi
- kuchynské batérie nástenné
- Kuchynské batérie kludi
- Kuchynské batérie hansgrohe
- Kuchynské batérie grohe
- Kuchynské batérie franke
- Kuchynské batérie blanco
- vodovodné batérie do kúpelne
- kúpelňové batérie
- kuchynské drezy sety
- drezy
- kuchynské drezy so skrinkou
- szco nakup bez dph nakupovanie na firmu bez dph
- szco nakup bez dph
- sprchový záves
- Ako znížiť náklady na firmu
- Ako znížiť náklady
- nákup bez dph v eu ň
- Bez DPH
- Nákup tovaru pre firmy bez DPH
- retro kúpeľne
- voľne stojaca vaňa
- vaňa retro
- čierna kúpelňová batéria
- vodovodná batéria
- vaňové batérie
- Zápustné umývadlá
- Zlaté umývadlá
- Rohové umývadlá
- Umývadlá
- moderná kúpelňa
- kúpelňa v podkroví
- vodovodné batérie grohe
- vodovodné batérie do steny
- vodovodné batérie blanco
- sprchové batérie
- bidetové batérie
- drez
- kuchynske
- KÚPEĽŇA
- KUCHYŇA
- KÚRENIE
STAVBA
Blog

07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé
05.09.2019
Bežný brečtan - rastlina s množstvom využití
Common ivy - ako to vyzerá?
Evergreen ivy listy majú na vrchu, lesklé a kožovité, tmavo zelenú farbu, 3– 5-klapka, na spodnej časti srdca. Zospodu sú pri nižších teplotách jasnejšie a niekedy červené. Stonka brečtanu sa môže vyšplhať pomocou náhodných koreňov alebo si ľahnúť - do 20 m. Čím je rastlina staršia, tým sú jej výhonky drevnatejšie a časom dosahuje priemer niekoľko cm. Ivy je pomerne zaujímavá rastlina a je obzvlášť zaujímavé, že má márne a kvitnúce výhonky. Listy na neúrodných výhonkoch sú zvyčajne veľmi silne porezané. Listy na kvitnúcich výhonkoch sú zase vajcovité, okrúhle a ostré, t.j. majú iný tvar. Okrem toho, kvitnúce stonky nemajú lepkavé korienka, tieto korienka sa nachádzajú iba na neúrodných výhonkoch.
Málokto vie, že brečtan je tiež kvitnúca rastlina. Ivy kvety sú malé, žlto-zelené alebo bielo-zelené, bisexuálne a zhromažďujú sa v pupočných polkruhových lamelách. Kvitnutie brečtanu je neskoro, pretože prebieha od septembra do októbra. Kvety nevydávajú príjemnú vôňu, ktorá je tak nepríjemná, že ... priťahuje muchy. Zároveň však tieto kvety rodia med, pretože produkujú nektár, ktorý miluje prospešný hmyz.
Common brečtan - je ťažké pestovať?
Táto vždyzelená vinica je rastlina s veľmi malými požiadavkami, hoci uprednostňuje úrodnú a humusovú pôdu, dobre funguje na priemerných pôdach. brečtan môžeme zasadiť v tienistých polohách a mladé exempláre by sa tam cítili najlepšie, pretože tieto miesta sú vo vode hojnejšie. Keď veľkosť brečtanu dosahuje dosť veľkú časť, časom rastie aj na slnečné miesta a dobre znáša sucho. Spočiatku brečtan rastie pomerne pomaly, ale postupom času môže dorásť až do jedného metra. Bežný brečtan nevyžaduje žiadne podpery, zvládne lezenie na stenu. Nezakrýva sa okolo štruktúry, t. J. Ako iné popínavé rastliny, ale priľne na rôznych povrchoch svojimi koreňmi, do ktorých vyrastie. Jediným problémom, ktorý môže mať brečtan, je vstup na veľmi hladký povrch, napríklad plech alebo sklo. Preto sa oplatí vytvoriť podporu vo forme mriežky, potom môžeme ručne opletiť dlhé výhonky rastliny a vytvoriť pôsobivé zelené obrazovky.
Tento druh sa zvyčajne spája s tienistými parkmi, kde sa vinie do najtemnejších kútov. Nachádza sa tiež na cintorínoch, kde obklopuje hroby a obrovské staré stromy. Budovy, ktoré sú poznačené zubom času a prepletené brečtanom, majú špecifickú atmosféru, akoby akoby z rozprávkového sveta. Použitie brečtanu je rozmanité: dá sa použiť na skrytie málo estetických stien, stien a škaredých budov. Bude to skvele vyzerať na mrežiach, pergolách a stenách altánku. Bežný brečtan sa často vysadzuje vedľa sietí, pretože postupom času vytvorí krásny živý plot. Vďaka slabším zimám, ktoré máme dnes, vyzerá vždyzelený živý plot brečtanu naozaj krásny. Pretože rastlina vytvára kompaktný a hustý kryt, rozšíri sa skvele po zemi. Môže to tak byť celoročný pozemný pokryv, ktorý pre nás vytvorí kompaktnú posteľnú bielizeň - je to tiež alternatíva k trávniku. A čo je najdôležitejšie - vytvorí kompaktný koberec aj na veľmi tienistých miestach. Vďaka tomu výrazne obmedzí rozširovanie nežiaducich a nepríjemných burín.
Keď sa rozhodneme nechať brečtan blízko našej steny, musíme pamätať na jednu vec, a to, že by nemala byť biela alebo svetlá. Ako viete, biela odráža svetlo a brečtan však preferuje iba čiastočný odtieň. Je tu tiež otázka: zničí brečtan naše steny? Bežný brečtan nie je hrozbou pre našu budovu, pretože: dokonale chráni stenu pred meniacimi sa poveternostnými podmienkami, chráni ju pred zvlhčením, je to vynikajúca izolácia, vlhkosť, ktorú sa zhromažďuje, používa pre svoje vlastné potreby a je tiež miestom útočiska. pre mnoho malých organizmov. A pridajte k tomuto večernému odpočinku na záhrade so zapálenými sviečkami, ozdobenými konármi brečtanu - na nezaplatenie. Odporúčam!