Ako získať povolenie na ďalší vodomer na zalievanie záhrady?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako získať povolenie na ďalší vodomer na zalievanie záhrady?
05.09.2019

Ako získať povolenie na ďalší vodomer na zalievanie záhrady?Zalievanie záhrady je jedným zo základných ošetrení, ktoré pravidelne vykonáva každý záhradník. Nedávno a so zmenami počasia sme začali bojovať s problémami s nedostatkom vody vo forme dažďa. Tento jav ovplyvnil niektorých z nás, najmä v posledných rokoch. Ak sa teplo a nedostatok zrážok v lete stanú normou, budete musieť tieto výdavky buď predvídať vo svojom pevnom domácom rozpočte, alebo vyskúšať iné spôsoby, ako ušetriť.

sucho

Spôsoby šetreniaV prípade rodinného domu s napojením na komunálnu kanalizáciu platíme za likvidáciu odpadových vôd spolu s nákladmi na použitú vodu. Ceny vody a odpadovej vody sa líšia v závislosti od dodávateľa a regiónu, v ktorom sa nachádzame, a pohybujú sa od približne 7 PLN do 13 PLN za m3 (meter kubický).

Povinnosť mať vodomer a podmienky usadzovania pre nenávratne použitú vodu sú stanovené v zákone zo 7. júna 2001 o kolektívnom zásobovaní vodou a kolektívnom zneškodňovaní odpadových vôd (Zbierka zákonov z roku 2018, položka 1152, v znení neskorších predpisov) ,

Obce však majú svoje vlastné pravidlá a hoci ceny vody na niektorých miestach klesajú, na iných bohužiaľ stúpajú, čo je mimo našu kontrolu. Máme však vplyv na jeho spotrebu, t. J. Na jej správne riadenie. Ak trochu zmeníme svoj životný štýl, naše návyky a začneme venovať pozornosť spotrebe vody, určite sa premietne do množstva peňazí v peňaženke. Čo môžeme urobiť:
  1. odstránenie netesností (odstránenie defektov batérie doma, výmena presakujúcich batérií, inštalácia úsporných batérií miešajúcich teplú a studenú vodu);
  2. šetrite vodu počas každodennej práce (umývanie - používajte úsporné umývačky riadu alebo umývajte riad v nádobe s ich namáčaním vopred; namiesto vane sprchujte; sprchujte vane; vypierajte vodu pri umývaní tela a vlasov; umývajte - úsporná práčka, nie umývanie rúk);
  3. inštalácia ekonomických cisterien na záchod;
  4. zhromažďovanie dažďovej vody;
  5. výstavba studne;
  6. namontovanie vodomeru do záhrady.

Prečo potrebujeme ďalší vodomer?Náklady na likvidáciu odpadovej vody sa zvyšujú priamo úmerne k použitej vode. Poplatok za likvidáciu odpadových vôd je často oveľa vyšší ako poplatok za vodu a ako sa často ukazuje, nie všetka voda, ktorú používame, ide do kanalizačného systému. Tak prečo za to musíme platiť? Presne preto, že dodávateľ vody to nemôže skontrolovať. A tu je užitočný záhradný vodomer. Jeho prečítanie pomôže znížiť účty za najmenej likvidáciu odpadovej vody.Súhlas s inštaláciou vodomeru na záhradné účely, t. j. na vodu, ktorá je nenávratne spotrebovaná, sa spravidla nepotrebuje a vykonáva sa na svoje vlastné náklady. vodomer môžeme si ich tiež kúpiť sami. V niektorých mestách však inštalatérske spoločnosti dávajú prednosť väčšej kontrole a pred inštaláciou podmetra (druhý vodomer na záhradné účely) sa od poskytovateľov služieb požaduje, aby dokončili ďalší kilometer tejto aplikácie, aby určený odborník skontroloval inštaláciu a vydal rozhodnutie o technických podmienkach pre inštaláciu dodatočného vodomeru. Potom dostávame technické podmienky vyvinuté špecialistom na inštaláciu vodomeru a podľa nich si musíme zariadenie kúpiť a nainštalovať na svoje vlastné náklady. Po nainštalovaní vodomeru odborníkom (nie je to také jednoduché ako pripojenie práčky alebo umývačky riadu, takže to zriedka robíme sami), musí ho vyzdvihnúť a zapečatiť technický pracovník vodárenskej spoločnosti. Samozrejme na kontrolu a utesnenie dodatočného poplatku. V mnohých mestách nie je potrebné inštalovať ďalší vodomer, uzáver a zber.

seal

Taký vodomer musí spĺňať požiadavky poľských noriem (PN-EN 14154-1: 2007 a PN-EN 14154-2: 2007) a musí mať aj platnosť legalizácie, ktorá je približne 5 rokov (vrátane schválenia Ústredného úradu opatrení). , Hygienický certifikát PZH, prípadne medzinárodná akreditácia). Vodomery sa navzájom líšia. Okrem toho, že vodomer sa musí zmestiť do vodovodného systému, môže mať podľa potreby vyššiu alebo nižšiu kapacitu. Vodomer na záhradnícke účely sa inštaluje vo vnútri budovy za hlavným vodomerom na vodovodnom systéme. Ak nie je možné nainštalovať druhý vodomer vo vnútri budovy, môžeme ho namontovať na pripojenie v špeciálnom vodomerná jama. Pred meračom záhradnej vody by sa mal nainštalovať aj vypúšťací ventil.

Typy vodomerovPrPri nákupe vodomeru musíme vedieť, kam ho nainštalovať a čo kúpiť. Aj keď sa vodomer na zavlažovanie záhrady hovorovo nazýva záhradný vodomer, nelíši sa od vodomeru inštalovaného v dome. Väčšina vodomerov sú bežné mechanické zariadenia, ktoré merajú objem vody, ktorá nimi preteká. Existujú však rôzne typy vodomerov: vodomery s rádiovým modulom. skrutka, zavlažovanie, spriahnuté, ultrazvukové. Líšia sa nielen dizajnom, ale aj veľkosťou a tzv. Menovitým prietokom a menovitým priemerom (10, 15 a 20 mm). Niektoré špeciálne vodomery môžu poskytovať informácie o použitej vode bez toho, aby navštívili zamestnanca spoločnosti dodávajúcej vodu a splaškovej vody - jedná sa o motýľ alebo multi-stream,
suchobieżny, mokrobieżny alebo

Ak to nepoznáte, je najlepšie požiadať o pomoc inštalatéra, ktorý vám poradí pri kúpe správneho typu vodomeru a nainštaluje ho za poplatok. Môžeme tiež požiadať zástupcu zákazníckeho servisu z oddelenia zákazníckeho servisu, ktorý, ktorý pozná pravidlá a normy, urobí maximum.

Čo ďalej?Je inštalácia vodomeru koniec vecí? Môžeme odskrutkovať vodu a užiť si zalievaný trávnik? Odpoveď znie: nie celkom. Po inštalácii vodomeru ho musíme najprv nahlásiť dodávateľovi, pokiaľ tak neurobí zamestnanec technického oddelenia tohto dodávateľa. Aby sme to dosiahli, musíme mať sériové číslo vodomeru, počiatočnú indikáciu a dátum inštalácie. Na základe týchto informácií musíme ísť k poskytovateľovi služieb, hoci v digitalizácii to dokážeme bez opustenia domu. Môžeme to urobiť e-mailom, prostredníctvom formulára žiadosti na webovej stránke poskytovateľa služieb, poštou alebo telefonicky. Po nahlásení počiatočného stavu vodomeru by mal byť jeho aktuálny stav zaslaný dvakrát ročne, najlepšie na začiatku a na konci vegetačného obdobia. Môžete tiež kombinovať dátum odčítania údajov z záhradného počítadla s hlavným glukometrom. Nezabúdajte, že v niektorých mestách nie je možné záležitosti vyriešiť online a za odčítanie údajov sa účtuje dodatočný poplatok.

Ostatné vodomery?Pamätáte, že pri inštalácii samostatného vodomeru, ktorý sa nezvratne používa, sa nemusí vyplatiť, preto je potrebné skontrolovať, koľko vody skutočne používate na zavlažovanie záhrady. Za týmto účelom si môžeme kúpiť malý prietokomer vody pripojený k odtoku vody mimo budovy alebo priamo k záhradnej hadici alebo pred postrekovačom. Tento typ vodomeru samozrejme nie je pre väčšinu dodávateľov vody spoľahlivým zariadením a nebude ho ctiť ako dôkaz, na základe ktorého budeme schopní znížiť účty za likvidáciu odpadových vôd. Toto zariadenie však rýchlo zistí náklady spojené s zalievaním záhrady a budeme schopní kontrolovať spotrebu vody v záhrade a naplánovať jej spotrebu. Na základe nameraných hodnôt sa môžeme rozhodnúť nainštalovať ďalší vodomer vo vnútri budovy.

watering

Nezabudnite, že v niektorých regiónoch je sucho také nepríjemné, že obecné úrady môžu zakázať používanie vodovodnej vody na zalievanie záhrady, a potom zostáva iba zhromaždiť ho.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi