Ako zariadiť kúpeľňu so šikmými plochami
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako zariadiť kúpeľňu so šikmými plochami
06.09.2019

Ako zariadiť kúpeľňu so šikmými plochamiPri usporiadaní kúpeľne so šikmými plochami by ste nemali navrhovať povrch podlahy. Zvyčajne je to zavádzajúce - je k dispozícii menej využiteľného priestoru, ako naznačuje oblasť. Ak je strop menší ako 190 cm, je narušená funkčnosť interiéru. Samozrejme, aj na nízkych miestach je možné umiestniť niektoré zariadenia, ale nie všetky. Malo by sa pamätať na to, že každé zariadenie nainštalované v kúpeľni vyžaduje odlišnú montážnu výšku a priestor okolo neho, aby bolo možné používať zdarma. Toto sa musí zohľadniť vo fáze projektovania.

podkrovná kúpeľňa

V kúpeľni so skoseniami často nie je dosť miesta na inštaláciu sprchového kúta. V tomto type miestnosti sa zvyčajne nachádza vaňa. Zvyčajne sa umiestni vedľa kolennej steny, to znamená najnižšej, na ktorej je založená strešná konštrukcia. Ak je však stena 100 cm alebo menej, vaňa a ďalšie zariadenia by sa mali od nej vzdialiť. Vďaka veľkej kúpeľni v podkroví môžete pridať ďalšie steny, do ktorých sú jednotlivé zariadenia namontované v pohodlných výškach.

Veľkým problémom v podkrovných kúpeľniach je nielen voľný prístup ku všetkým zákutiam, ale aj primerané osvetlenie. Z tohto dôvodu sú žiaduce strešné okná, ktoré prinášajú prirodzené svetlo . Na umelé osvetlenie nemôžete zabudnúť.

Nákupný zoznam

Kúpeľňa v priemyselnom štýle

200

Obr. Fakro, TK Lighting, Exo Lighting, Weneko, Interiéry AWD, Interiéry AWD, Polimat

Prítomnosť šikmín v kúpeľni si vyžaduje niektoré funkčné riešenia, ale neukladá štýl, v ktorom budeme zdobiť interiér. Preto môžeme usporiadať priestor, napríklad v módnom priemyselnom štýle. Vyznačuje sa určitým stupňom závažnosti, ale aj veľkým charakterom. Stojí za to začať so základnými prvkami, v tomto prípade z vane. Vybrali sme roh, ktorý v podkroví funguje lepšie ako klasický obdĺžnik, pretože umožňuje optimálne využitie dostupného priestoru. Strešné okná sú tiež veľmi dôležité, pretože osvetľujú miestnosť a zdôrazňujú priemyselný štýl. Na označenie priemyselného označenia sme vybrali kovovú poličku s kolieskami, na ktorých môžete držať uteráky. Pre tento prispôsobený kôš na bielizeň je to tiež veľmi pohodlné riešenie. Lampy v kovových rámoch zohrávajú dôležitú úlohu pri vytváraní priemyselnej estetiky. kozmetické zrkadlo so vstavaným osvetlením LED má tiež kovovú úpravu. Nakoniec sme pridali prvok na ohrievanie priestoru vo forme chlpatej chodníka.

Relaxačná oáza

201

Obr. La Forma, Rea, Zeller, Eleganza, Missoniho domov, Pelipal

Aj pod šikmými plochami si môžete vytvoriť priestor, ktorý napomáha relaxácii. Ak chcete usporiadať kúpeľňu ako kúpele, oplatí sa zamerať na tlmené farby a prirodzené prízvuky. Keď je kolenná stena príliš nízka na to, aby sa vedľa nej mohla umiestniť vaňa, môžete zadať samostatne stojaci model. Pre pohodlie by vaňa mala mať špeciálnu poličku na kozmetiku alebo sviečky. V kúpeľni nemôžete nechať ujsť stojan na uteráky. Voľne stojaci model môžete umiestniť hneď vedľa vane. V interiéri vyzdobenom v duchu kúpeľov dajte nábytok do prírodnej estetiky. Vybrali sme si bielu umývadlovú skrinku s drevenou povrchovou úpravou. Ostatné zariadenia vrátane osvetlenia sa udržiavajú v podobnom tóne. Aby sme priestor izolovali a spríjemnili, položme na podlahu kúpeľňovú rohož.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi