Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - PIA 09:00 - 15:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako vyzdobiť kúpeľňu?
06.09.2019

Ako vyzdobiť kúpeľňu?Usporiadanie kúpeľne nie je jednoduchá úloha. Zvyčajne je to najmenšia miestnosť v dome, ktorá musí byť predovšetkým funkčná. Preto by malo byť užitočných mnoho estetických riešení súčasne. Čisto dekoratívne predmety je zvyčajne potrebné opustiť, aby nezaberali taký cenný priestor a nebránili vykonávaniu základných hygienických postupov. Všetky prvky by tiež mali byť ľahko čistiteľné a bezpečné. Namiesto medeného dreza, ktorý - hoci je účinný - reaguje negatívne na vodu, čo vedie k takmer nezmazateľným škvrnám, je lepšie zvoliť keramický alebo sklenený. Nezabúdajme tiež na to, že niektoré časti vybavenia, napríklad dlaždice, kupujeme raz za niekoľko rokov. V prípade drahých a ťažko vymeniteľných prvkov je lepšie zamerať sa na nadčasový dizajn. Pri výbere menších rozmerov si môžete dovoliť väčšiu slobodu - je oveľa jednoduchšie ich vymeniť. Ponúkame tri kúpeľňové doplnky v módnom štýle.

V súlade s prírodou

200

Obr. Westwing, Ferm Living, Cersanit, Bloomingville, Imola Ceramica, Skagerak

V interiéri sa už niekoľko rokov jasne prejavuje trend súvisiaci s prírodou. Ide o používanie prírodných materiálov, vhodných pre človeka a odkazov na okolitú prírodu. Funguje to skvele v kúpeľni. Pri rozhodovaní o takomto usporiadaní sa oplatí osloviť drevené spotrebiče, najmä kúpeľňový nábytok, ako je skrinka pod umývadlom. Podlahy môžu byť tiež drevené, ale potom si musíte zvoliť dreviny odolné voči vlhkosti. Bezpečnejším riešením sú dlaždice podobné drevu, ktoré sa podobajú prírodným doskám. Tiež sa oplatí položiť drevenú kúpeľňovú rohož na podlahu. Rám zrkadla môže byť tiež vyrobený z tohto materiálu. V kúpeľni dobre fungujú tkaniny, napríklad bielizeň. Koše na bielizeň alebo kozmetika môžu byť vyrobené z trávy, z ktorej sú koše vyrobené.

Kúpeľňa ako obývacia izba

201

Obr. Lene Bjerre, Loge, Bloomingville, Raw Decor, Comad, Umbra, Kerr

Druhým trendom, ktorý v usporiadaní kúpeľní neustále pretrváva, je usporiadanie podobné salónu. Zameriavame sa na eleganciu a veci, ktoré môžu existovať aj v iných izbách. Ťažiskom takejto kúpeľne by mala byť voľne stojaca vaňa so štylizovanými nohami. Stojí za to zvoliť elegantné dlaždice, napríklad vo forme mozaiky napodobňujúcej mramor. Dodatky sú obzvlášť dôležité. Stojí za to hľadať veci s mosadznými alebo zlatými povrchovými úpravami, napríklad kozmetické zrkadlo alebo stojan na šperky, ale aj kúpeľňové batérie. Pri tomto dizajne je obzvlášť dôležité zrkadlo. Nechajte ho prepracovať v dekoratívnom tvare alebo v efektívnom ráme. Pri takom množstve lesku by kúpeľňový nábytok nemal byť príliš dekoratívny. Skrinka pod umývadlom s profilovanými čelami bude perfektná.

grafické prekladanie

202

Obr. Kaspa, Tres, darčeková spoločnosť, Defra, Zack, Ferm Living

Pre ľudí, ktorí uprednostňujú moderný a príležitostný interiér, predstavujeme tretí návrh - kúpeľňu s výraznými grafickými motívmi. Na dosiahnutie požadovaného efektu by ste sa mali zamerať na veci s jednoduchými, takmer kubickými tvarmi a obmedzenou farebnou paletou. do 2-3 odtieňov. Najlepšie je zvoliť nekomplikované jednofarebné dlaždice, ktoré poskytnú neutrálne zázemie zariadenia. Stojí za to vyskúšať pôvodnú umývadlovú skrinku so zaujímavou prednou časťou. Bude to skvelé pre čiernu kúpeľňovú batériu . Osvetlenie by malo byť tiež v podobnom tóne, vrátane nástenné svietidlo v obdĺžnikovom ráme s čiernymi rámami, ktoré sa vzťahujú na batériu. V takejto kúpeľni by sa všetky časti vybavenia mali podrobovať geometrickej prísnosti , od škatúľ po záhyby, cez stojan na uteráky až po sprchovacie závesy. Vďaka tomu získame vizuálne koherentný interiér.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi