Ako vypočítate, koľko dlaždíc potrebujete pre kúpeľňu?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako vypočítate, koľko dlaždíc potrebujete pre kúpeľňu?
06.09.2019

Ako vypočítate, koľko dlaždíc potrebujete pre kúpeľňu?Dlaždice používané v kúpeľňových priestoroch majú rôzne veľkosti, od malých a úzkych až po veľké plachty. K tomu sa pridávajú rôzne ozdobné prvky, ako sú dekory, mozaika alebo dokonca zrkadlá zabudované do steny. Pred nákupom sa oplatí vypočítať potrebné množstvo materiálu a potom nechať asi tucet percent zásob, čo bude užitočné v prípade rozbitia dlaždíc, poškodenia pri preprave alebo nesprávneho dimenzovania počas orezávania.

Koľko dlaždíc na podlahu?Spravidla je podlaha kúpeľne pokrytá milimetrový papier

Vypočítať plochu stenyPodobne ako v prípade podlahy vypočítame potrebné číslo obklady. Zmeráme dĺžku každej steny, po spočítaní sa získaný výsledok vynásobí výškou, do ktorej sa majú dlaždice dostať.

(A + B + C + D) x H (výška) = Z (povrch steny dlaždice)

plytké meranie 2

Povrch stien v kúpeľni rovnobežných tvarov sa vypočíta spočítaním dĺžky stien a vynásobením výsledku výškou, do ktorej sa majú dlaždice dostať. Môžeme vziať do úvahy oblasť, v ktorej zaberajú otvory pre okná (a) a dvere (b), alebo túto časť prideliť tzv. straty.

Mali by sme zvážiť akýkoľvek povrch, ktorý máme v úmysle pokryť dlaždicami - vrátane dodávaných priečok, podstavcov, zapustenej súpravy, vnútorných políc atď. NEZABUDNITESúčasne však majú police úplne pokryté dlaždicami hornú, dolnú stranu a prednú časť. To všetko by malo byť súčasťou našich výpočtov. Tradične ukončujeme výpočet pridaním asi 10% dlaždíc určených na straty.

Je potrebné zohľadniť počet dekorov v stenách. Jedná sa zvyčajne o drahšie výrobky, preto sa snažme vypočítať ich počet presne - tiež s prihliadnutím na možné straty a zníženia. Odpočítame povrch obsadený dekormi od vypočítaného povrchu obkladov.

Samozrejme, dlaždice sa môžu počítať, ako v prípade podlahy, "pešo", to znamená, že kreslia každú priečku na papier, označujú dvere, zrkadlá alebo okná, alebo používajú počítačový program. Väčšina odborníkov odporúča kúpiť dlaždice pre priečky v plnej veľkosti a to, čo nevkladáme na dvere alebo okno, ktoré venujeme zásobám. Nezabúdajme však na to, že súčasné usporiadanie kúpeľňových priestorov často nezakrýva celú stenovú krytinu dlaždicami, ale iba jej vybrané fragmenty, najčastejšie v tzv. mokré oblasti. Potom by dodávka mohla byť príliš veľká.

Neľutujeme dlaždice kvôli možným stratám. Niekoľko kusov v suteréne alebo garáži nezaberie veľa miesta, nespotrebuje rozpočet domácnosti a v budúcnosti to môže byť užitočné. Ak si chcete obkladačky kúpiť po nejakej dobe z inej dávky, možno zistíte, že ich sfarbenie sa líši od farby, ktorú máme v kúpeľni.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi