X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako ušetriť na sviatkoch?
05.09.2019

Ako ušetriť na sviatkoch?Prírodné prostredie je stále viac znečistené. Predpovede o jeho budúcom stave sú veľmi pesimistické. K jeho zlepšeniu môže prispieť každý. Všetko, čo musíte urobiť, je implementovať myšlienku menej odpadu.

Aká je myšlienka menej odpadu?Starostlivosť o životné prostredie nemusí byť nudná a obetovaná. V skutočnosti je všetko založené na zmene návykov nielen v každodenných návykoch, ale aj v spôsobe myslenia. Médiá a celebrity ukladajú veľa trendov, medzi ktorými nie každý rozumie tomu, o čom hovoria. Preto sa oplatí zoznámiť sa s ideológiou, vďaka ktorej bude každý bez problémov a drakonických kompromisov ľahko schopný viesť ekologický životný štýl.

Dobré návyky týkajúce sa ekológie a ochrany životného prostredia sú podporované myšlienkou menej odpadu. Je to podobné populárnemu nulovému odpadu, ale vo svojich predpokladoch je oveľa menej obmedzujúce. Niektorí to môžu považovať za prvý krok do ďalšej fázy, čím eliminujú plytvanie potravinami a predmetmi každodennej potreby. Dôležitou informáciou je skutočnosť, že menej odpadu nie je len o životné prostredie, ale aj o naše zdravie , čo by malo byť najvyššou hodnotou pre všetkých. Dobrým smerom je preto vzájomná motivácia a inšpirácia žiť v harmónii s prírodou, v duchu proekologickej ideológie.

Hlavné predpoklady menšieho množstva odpadu sa sústreďujú okolo odstraňovania plastov z každodenného použitia, t.j. akýchkoľvek vriec, slamiek a fólií vyrobených z tohto materiálu. Aj keď je zdanlivo ťažké predstaviť si fungovanie bez týchto vecí, je to skutočne možné a nie je ťažké ho dosiahnuť. Je to skôr otázka vzdania sa pohodlia a nahradenia existujúcich pomôcok inými, ekologickejšími položkami. Rovnako dôležité je nemrhať potravinami, t. J. Obratným skladovaním potravín, ako aj správnym využívaním zvyškov potravín.

Kde začať s menej odpadu?Ak chcete viesť životný štýl v duchu menej odpadu, stojí za to začať malými krokmi. Najprv by ste mali venovať väčšiu pozornosť každodenným veciam. Jedným z nich sú plastové slamky na pitie. Najčastejšie sa používajú v baroch a podávajú sa s nápojmi a ovocnými džúsmi. Pije sa však pivo pitím slamy? Nie! bambus, ktoré sú stále populárnejšie. kovové slamky alebo Preto by ste mali zmeniť tento zvyk a zbaviť sa používania plastových hadičiek. Ak sa veľmi zaujímame o pitie alkoholu s nimi, môžeme ich nahradiť

Veľmi zdravý a zaujímavý zvyk je spôsob skladovania chleba. Väčšina z nás, kupujúca chlieb alebo rožky, balí ich do plastových tašiek dostupných v obchode. plátenná taška, do ktorej vložíme všetky zakúpené produkty. Týmto spôsobom podporíme nielen životné prostredie, ale tiež ušetríme peniaze. Namiesto toho môžete nakupovať pomocou vlastnej plachtoviny a zabaliť do nej chlieb. Môžete ich ukladať doma rovnako. To isté platí pre ďalšie nákupy, ktoré sa často balia do plastových tašiek, dodatočne splatné v pokladni. Preto pred opustením obchodu sa oplatí

Ako realizovať myšlienku menej odpadu počas sviatkov?Ako vidíte, jeden z hlavných predpokladov ideológie menej Odpad je schopnosť nahradiť plastové predmety inými, ekologickejšími predmetmi. Tieto znalosti by sa mali využívať aj počas sviatkov, čo môže byť najvhodnejší čas na začatie dobrodružstva s menším množstvom odpadu. Ako viete, dovolenka je obdobím výletov a častým pobytom mimo domu. To nás núti dočasne meniť naše zvyky a prispôsobovať sa podmienkam, v ktorých sa nachádzame počas cestovania. Tak prečo toto obdobie nepredlžovať a trvalo implementovať tieto zvyky do našich životov?

Organické obaly na ovocie a zeleninuJedným z najzaujímavejších riešení, ktoré možno použiť počas prázdnin, je použitie organické vrecká na ovocie a zeleninu SakwaBag. Široký výber týchto výrobkov nájdete na Allegro, kde si môžete kúpiť rôzne veľkosti, jednotlivo aj v súpravách. Výrobky sú vyrobené zo 100% organickej bavlny a sú certifikované globálnymi organickými textilnými normami, čo potvrdzuje trvalo udržateľnú výrobu materiálu. Sú úplne bezpečné pre zdravie a ovocie a zelenina, ktoré sú v nich uložené, si zachovávajú sviežosť a chutný vzhľad. Pri cestovaní s takýmito taškami si môžeme byť istí, že jedlo v nich bude nielen bezpečné, ale nestratí ani chuť a arómu.

Dobrým spôsobom, ako byť počas svojej dovolenky menej odpadu, je použitie woskowijek. existujúsú organické bavlnené servítky vyrobené z včelieho vosku, živice a oleja. Používajú sa na skladovanie rôznych druhov potravín. Napríklad môžete zabaliť sendviče na cestovanie. Týmto spôsobom ľahko odstránime plastové vrecká.

Cestovanie menej odpaduZaujímavé je, že samotný spôsob cestovania môže podporiť ideológiu menej odpadu. Výskum jasne ukazuje, že moderná spoločnosť je lenivá. Už sme tak zvyknutí na pohodlie, že lietame lietadlom pre každú ďalšiu cestu. Nie každý si je toho vedomý, ale cestovanie lietadlom veľmi znečisťuje životné prostredie , preto si podľa možnosti zvoľte vlak. Výlet bude dlhší, ale nemenej pohodlný a zároveň umožní vychutnať si krásny výhľad z okna.

Prázdniny sú tiež vhodným časom na športovanie vonku. Zahŕňa to aj pohyb. Preto namiesto cesty kamkoľvek autom si môžeme zvoliť bicykel alebo rožky. Niekedy sú vzdialenosti také malé, že dokonca môžete ísť pešo, čo bude mať pozitívny vplyv aj na našu fyzickú kondíciu. Ak chceme ísť niekde ďalej a cyklistika alebo chôdza nie je možná , vždy môžeme použiť autobusy. Vydávajú tiež výpary, ale v oveľa menšej miere ako automobily. Cestovanie autobusom je navyše omnoho lacnejšie.

Kozmetika bez odpaduPočas sviatkov sa oplatí zaujímať aj barové šampóny, ktoré dokonale zapadajú do myšlienky menej odpadu. Taký šampón sa dá ľahko zabaliť bez obáv, že počas cesty vylievame z obalu. Okrem toho je rovnako účinný ako tradičné šampóny, dobre pení, dobre vonia a ľahko sa používa. Je k dispozícii v mnohých vôňach a navyše je založený na rastlinných prísadách. Členkové šampóny neobsahujú vegánske a konzervačné látky.

To, že menej odpadu, je nielen starostlivosť o životné prostredie a dodržiavanie ekologických postojov, ale aj starostlivosť o vaše zdravie. Mnohé návyky, ktoré táto ideológia podporuje, sú spojené so návykami podporujúcimi zdravie. Nepodporujú toľko športové aktivity, pretože ukazujú, že na zlepšenie zdravia a kondície je veľmi dôležitý každodenný pohyb.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi