Ako pestovať trávu na záhrade?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako pestovať trávu na záhrade?
05.09.2019

Ako pestovať trávu na záhrade?

Read

Ako pestovať okrasnú trávuKeďže Miscanthus sú vodcovia, začneme s nimi. Jedná sa o veľmi vysoké trávy, ktoré môžu pokojne dosiahnuť výšku 2 m. Cítia sa najlepšie na slnku, aj keď sa im darí čiastočne. Nezabudnite, že miscanthus zaberá veľa miesta. Preto je najlepšie mať na to miesto ihneď pripravené. Dobre toleruje poľské zimy, ale z bezpečnostných dôvodov stojí za to vyskúšať Miscanthus ako každá iná tráva v prvých rokoch pestovania. Najlepšie je zviazať trávu do zväzkov, urobiť kopy alebo vyhodiť odpadky. Miscanthus sa môže množiť aj doma rozdelením zhlukov. Týmto spôsobom tiež množíme ďalšie druhy tráv.

Kde pestovať okrasné trávyVo všeobecnosti sú druhy a odrody, ktoré tvoria veľmi zhluky, najlepšie vysadené jeden po druhom, pretože potom ich kras môžete vidieť najjasnejšie. Rozhodne väčšina trávnych druhov bude rásť najlepšie na plnom slnku, ale pestré odrody sa budú jasne cítiť lepšie v rozptýlenom svetle. Neodporúča sa pestovať trávu v tieni, pretože ich listy a výhonky sú príliš dlhé. Stávajú sa slabými a ochabnutými a časom môžu dokonca odumrieť. Druhy, ktoré nie sú úplne odolné voči mrazu, ako napríklad Miscanthus alebo japonské buriny, nehovoriac o tráva Pampas - by sa mali vysádzať na teplých a najlepšie chránených miestach pred vetrom.

Veľkou výhodou tráv je, že sa rýchlo a ľahko prispôsobia prostrediu. Preto pre ne stačí mierne vlhká, dobre odvodnená a všeobecne priemerná pôda. Pri výbere odrôd alebo druhov pre vašu záhradu musíme skontrolovať, či vybraná rastlina dobre znáša sucho a že môže rásť v piesočnatom teréne. Alebo možno dáva prednosť vlhkejšej pôde? Žiadna, ale žiadna tráva neznesie ílové, ťažké a lužné podložie. Najmä Pampová tráva je na to veľmi citlivý a za takýchto podmienok sa jeho korene môžu začať hniť. Voda ležiaca v zemi je najnebezpečnejšia pre zimné trávy. Potom môžu naše trávy omrznúť oveľa rýchlejšie.

Či hnojiť okrasné trávyĎalším veľkým plusom je, že okrasné trávy sú veľmi zriedkavo napadnuté chorobami a škodcami. Preto akákoľvek chemická ochrana pri pestovaní týchto rastlín úplne odpadne. Môžeme ľahko hnojiť naše trávy, ale robíme to múdro a pokiaľ možno v menšej dávke odporúčanej výrobcom. Ak zistíme, že naše rastliny rastú senzačne v mieste, kde sme ich vysadili, je to znamenie, že nie je potrebné dodávať hnojivo. V prípade nadmerného oplodnenia je tráva príliš objemná, stráca pekný zvyk a začína ľahnúť.


Taktiež sú oveľa horšie v zime a ich bežci sú veľmi expanzívni. Zaujímavosťou je, že expanzívne rastliny, ktoré dokážu veľmi rýchlo rásť a za znížené ceny začnú utápať ďalšie rastliny, sa oplatí vysádzať v bezedných kontajneroch. Spočíva v tom, že zasadíme trávy napríklad do plastového vedra, samozrejme, bez dna, a spolu s tým pochovávame so zľavou. Po niekoľkých rokoch vidíme, že naše rastliny sa začínajú zhoršovať, takže ich vykopávame, vynásobíme ich rozdelením a znova zasadíme. Na ich oddelenie od ostatných rastlín môžeme použiť aj špeciálne ekobordów.


Ďalší postup, ktorý vykonávame medzi trávami, je kosenie. Robíme to však iba na jar. Je úžasné, že suché listy senzačne chránia zachytávače pred zamrznutím, sú tiež úžasnou ozdobou, keď sú zasypané snehom - preto ich stojí za to ich zviazať vo zväzkoch. Okrasné trávy produkujúce semená po odkvitnutí sa počas zimného počasia stanú fantastickým holubníkom.

Rast okrasné trávy nie je náročný ani časovo náročný. Potrebujete iba základné vedomosti o druhoch, ktoré chceme, aby boli v našej záhrade alebo v jej okolí, a ozdobné trávy s nami zostanú dlho.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi