Ako nainštalovať kúpeľňovú sprchovú vaničku?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako nainštalovať kúpeľňovú sprchovú vaničku?
06.09.2019

Ako nainštalovať kúpeľňovú sprchovú vaničku?V situáciách, keď sa každý člen rodiny niekde ponáhľa a ranná hygiena je luxus, na ktorý nemáme veľa času, je sprchovanie perfektným riešením. Niekedy majú rodičia pochybnosti o tom, či bude detské ihrisko fungovať pre malé dieťa. Je známe, že sa ľahšie kúpu vo vani. Hlbšie sprchové vaničky však fungujú skvele ako vane, ktoré môžu používať aj niekoľko rokov zadarmo . Uzavreté dvere, dokonca čiastočne, zabránia rýchlemu ochladeniu vody a striekaniu na podlahu.

Vyberte si sprchovú vaničku pre váspovrchné, hlboký) a typ kabíny a dverí (posuvné, vyklápacie, skladacie, kyvné) , obdĺžnikový), jeho hĺbka (polkruhový, námestie, detský bazénik + kabína), urobte každú z týchto položiek osobitne. Potrebujeme sa rozhodnúť o veľkosti a tvare sprchovej vaničky (napr. a potom bude kabína jednoduchšia. Je potrebné venovať pozornosť výberu správneho modelu . Musíme sa rozhodnúť, či si sadu zakúpime (

Pripraviť miesto na sprchovací kútNajobľúbenejšie sú rohové sprchové vaničky, ktoré sú skvelé v malých miestnostiach. K vybaveniu kúpeľní patrí aj samostatná sprchová zóna, ktorá je skrytá za dodatočnou stenou, umiestnená v strede, vo výklenku alebo iba na jednej zo stien. Všetko záleží na priestore v kúpeľni a investičných fondoch.

Predtým, ako budeme pokračovať v montáži, pripravte miesto pre sprchovú vaničku . Steny a podlahy by mali byť pokryté izoláciou a dlaždice so škárami, v podlahe alebo v stene by sa mal pripraviť drenážny otvor, do kohútika alebo sprchového panela v stenách by sa mala privádzať voda. Nepoužívajte dočasné riešenia ("Teraz maľujem stenu a ak budem mať čas a peniaze, kúpim a položím dlaždice"), pretože nebudú fungovať. Sprchovú vaničku pripevňujeme k danému miestu natrvalo, obopíname a silikónujeme okraje . Následné rušenie, s výnimkou možného doplnenia alebo výmeny silikónu, nie je možné.

Hlboká alebo plochá sprchová vanička?Sprchové vaničky ako vane sú umiestnené na nastaviteľných nohách. Pri inštalácii otočte sprchovú vaničku hore nohami a položte ju na kartón alebo fóliu, aby sa nepoškrabala. Potom pomocou nivelačnej a odmernej pásky pripevnite nohy k sprchovej vaničke a pokúste sa upraviť ich výšku. Hlboké sprchové vaničky majú dostatok priestoru, aby nevyžadovali skrývanie prvkov kanalizačného systému v podlahe, všetko sa skryje pod . Inštalácia týchto typov sprchových vaničiek bude jednoduchšia namiesto vane pomocou rovnakého odtoku.

Situácia je iná pre ploché sprchové vaničky, ktoré nevyčnievajú mierne nad úrovňou podlahy. Nainštalujte tento typ sprchovej vaničky tak, že pripravíte plochý odtok na podlahu a nainštalujete nízky sifón, ktorý sa zmestí pod ňu .

Presné pripojeniaPo namontovaní nôh sa sprchová vanička zatlačí na stenu a skontroluje sa vyrovnanie. Na podlahe vyznačte obrys sprchovej vaničky, vrátane otvoru pre sifón, na stene - miesto pre stabilizáciu rukovätí, potom ich pripevnite pomocou hmoždiniek. Miesto vŕtania by malo byť vopred utesnené kúskom maliarskej pásky, aby sa zabránilo pošmyknutiu a pošmyknutiu triesok . Pred inštaláciou sprchovej vaničky skontrolujte s vodováhou, či sú rukoväte namontované v rovnakej výške.

inštalácia sprchovej vaničky 1 Pred montážou vyrovnávame nohy sprchovej vaničky pomocou injekčnej liekovky. Sifón pripojíme k odtoku, pričom udržujeme minimálny pokles 1%. Pred pripevnením sprchovej vaničky vykonáme test vodotesnosti.

Pred pripojením sprchovej vaničky k úchytkám musíme pripraviť odtok so sifónom pomocou flexibilnej rúrky a tesniaceho systému. Potrubie pripojíme k odtoku, namontujeme spodnú časť sifónu a umiestnime na miesto označené na podlahe tak, aby vývod smeroval nahor. Potom nasaďte sprchovú vaničku na stabilizačné rukoväte a pokúste sa zasiahnuť odtokový otvor v sifóne. Skontrolujeme vyrovnanie - toto je posledný okamih na opravu. Stabilizujeme chodidlá pomocou skrutiek a vykonáme skúšku tesnosti sifónu. pripevnenie sprchovej vaničky Po umiestnení sprchovej vaničky na stabilizačné rukoväte a pripojení sifónu skontrolujeme hladinu sprchovej vaničky pomocou injekčnej liekovky. Pripevňujeme nohy k zemi a upevňujeme sifón zhora.

Montáž sprchovej vaničky a tesniacich hránPosledným krokom je inštalácia a utesnenie sprchovej vaničky. Zospodu zakrývame okraje odtokového otvoru a spodnú časť nôh silikónom a sprchovú vaničku umiestnime na západky. Upevňujeme hornú časť sifónu a nasadzujeme na kryt. Ak sa chystáte dokončiť sprchovú vaničku obkladačkami, mali by ste pripraviť profil z obkladačiek alebo postaviť stenu z blokov, nezabudnite ponechať kontrolný otvor v blízkosti sifónu . Takto pripravené a zateplené podložky môžete prilepiť k podkladu alebo mozaike. Po inštalácii kabíny a príslušenstva na spoje hrán a hrán aplikujeme silikón pomocou maliarskej pásky. Silikón musí zaschnúť, takže odložte prvú sprchu až do nasledujúceho dňa.

inštalácia sprchovej vaničky 3 Inštalácia sprchovej vaničky je ukončená silikonizáciou kontaktných plôch stenou. Položili sme krycí panel. Ak dokončíme boky sprchovej vaničky obkladačkami, mali by sme pripraviť profil obkladov alebo stien, ktoré nám umožnia montáž.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi