Ako efektívne znížiť slnečné svetlo na terase
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako efektívne znížiť slnečné svetlo na terase
05.09.2019

Ako efektívne znížiť slnečné svetlo na teraseZáhradná terasa je skvelou možnosťou, ktorá nám umožní v letných dňoch stráviť oddych. Zdieľané jedlo na čerstvom vzduchu alebo popoludňajšie čítanie kníh v pohodlnom kresle alebo na gauči zaručuje úplnú relaxáciu po náročnom dni.

V závislosti od miesta si môžeme takmer celý deň vychutnať rôzne slnečné alebo plné slnko. Zatiaľ čo slnečné miesto je žiaduce pri opaľovaní, spálené slnko môže účinne sťažiť život. To isté platí pre dážď, ktorý sa náhle objaví v letných dňoch. Ak sme vo fáze výstavby domu alebo výberu projektu, mali by sme o tejto otázke premýšľať skôr, ako bude neskoro.

Ako efektívne obmedziť slnečné svetlo na terase?Všetko záleží na rozpočte a na tom, do akej miery chceme zasahovať do vonkajšieho vzhľadu terasy a domu. Musíme tiež počítať s tým, že terasa susediaca s domom určite obmedzí svetlo vstupujúce do miestností po zastrešení, čo môže vyžadovať dodatočné osvetlenie alebo bude liekom na teplo v dome v lete.
  • Terasové markízy


Populárnym spôsobom, ako zredukovať slnečné svetlo na terase, je inštalácia markízy vonkajšej terasy, ktorá vďaka modernému dizajnu dokonale zapadá do usporiadania domu a jeho dokončenia. Markízy určené na terasu majú maximálny priemet do 3,5 m, preto ich možno použiť na pokrytie aj veľmi veľkej plochy. Markízy môžu byť vybavené bočnými konzolami pevne pripevnenými k stene, čo ich chráni pred silným vetrom a možnosťou poškodenia. Môžete tiež namontovať markízu s dvojstupňovým uhlom sklonu, ktorý funguje dobre ako štít proti oslneniu nízko stúpajúceho a zapadajúceho slnka. Moderné markízy na terasách sa dajú úplne zatiahnuť v plnej kazete alebo čiastočne zrolovať do polovice rámu, ktorý je zabudovaný iba zhora. K dispozícii sú aj tie, ktoré zostanú po zvinutí nekryté. Markízy sú veľmi odolné, odolné voči vyblednutiu, roztrhnutiu a dokonca aj proti znečisteniu vzduchu a sile vetra. Odrážajú tiež škodlivé UV žiarenie. Hoci hlavnou úlohou markíza na terasu je ochrana pred slnkom, nie dažďom, je vyrobená z impregnovaného materiálu s ochrannou vrstvou odolnou voči vode. Manévrovanie prílivu svetla uľahčujú moderné spôsoby valenia a rozloženia markízy. Bežne sa ovládalo páskou alebo ručnou kľukou, dnes sa dá ovládať elektricky. Elektricky ovládaná markíza môže byť vybavená senzorom počasia, vďaka čomu sa pri východe slnka automaticky sklopí a rozloží. Tento typ markízových nákladov sa pohybuje okolo 4 000 PLN v závislosti od veľkosti.
  • Moderné pergoly


Stále populárnejšie spôsoby, ako sa vysporiadať so slnkom na terase, je výstavba modernej strechy s názvom VIDARON, ktorá spôsobí, že drevo neabsorbuje vodu a chráni ju pred plesňami a plesňami. Vytvorenie vlastnej pergoly je maximálne 10 000 PLN. Pergoly ponúkané spoločnosťami stoja až do 25 000 PLN. besiedka. Konštrukcie moderných strešných krytín sú vyrobené z dreva alebo ocele. Drevené alebo oceľové nosníky sú pripevnené k zemi pomocou uhlových konzol a dlhých skrutiek, ktoré sú naliate betónom. V závislosti od povrchu terasy musíme vziať do úvahy skutočnosť, že na zabezpečenie adekvátnej podpory budeme musieť používať štrukturálne nosníky v konštantných intervaloch. Hotová konštrukcia by mala byť zakrytá, aby sa znížila priepustnosť dažďa. Existuje mnoho spôsobov, ale musíte premýšľať o tom, čo očakávame. Strecha zo skla, hoci sa prispôsobí takmer všetkým architektonickým podmienkam, bude v zime kvôli snehu problematická. Strecha z polykarbonátu nezmizne a nedovolí slnečnému žiareniu, ako sa dá ľahko uhádnuť, ohrieva sa. Strecha vyrobená z kovovej strešnej krytiny zodpovedajúcej zvyšku domu je pravdepodobne najviac užívateľsky prívetivá, aj keď je to určite drahšie, pretože je potrebné inštalovať žlaby, ktoré neumožnia tečeniu vody po stenách, ako aj inštalácia drevených alebo PVC podhľadov na zachovanie estetiky. Mali by ste tiež vziať do úvahy, že drevo by malo byť impregnované špeciálnymi základnými nátermi, ktoré vám umožnia užiť si strechu mnoho rokov. Najpopulárnejšie grafy a škvrny od značky
200
  • Sail


Populárne a stále najlacnejšie riešenie na zníženie slnečného žiarenia na trase je plachta. Konštrukcia sa skladá z rámu podopretého na stožiaroch namontovaných v alebo okolo podlahy terasy. Plachtové strechy sa líšia v geometrii, materiáli nosnej konštrukcie a tkaninách a spôsobe zaveseniaa drenáž textilu a vody. Najjednoduchšou možnosťou je rozloženie plachty medzi stĺpiky. Existujú tiež systémy, ktoré umožňujú stočenie látky ako obyčajnej rolety alebo pohyb látky a jej zloženie do záhybov ako rímskej rolety. Materiál môže byť tiež pripevnený na lamely zavesené na vodiacich lištách. Túto strechu je možné nastavovať manuálne, ale aj automaticky pomocou diaľkového ovládača. Pri plachtových strechách sa používajú silné strešné materiály z plastu. Aby boli vodotesné, môžu byť viacvrstvové alebo impregnované akrylom. Zastrešenie terasy môže byť ploché alebo sklonené, zatiaľ čo látka by mala byť napnutá. Náklady na materiál by nemali prekročiť 250 PLN. K tomu sa pripočítava cena príspevkov.

Neexistuje žiadny ideálny spôsob, ako obmedziť slnečné svetlo na terase. Každý majiteľ by mal premýšľať o tom, čo očakáva, a na základe toho sa rozhodnúť. Kľúčové otázky sú tiež bohatstvo portfólia a veľkosť terasy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi