Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - PIA 09:00 - 15:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako efektívne vyčistiť terrazzo na schodisku?
05.09.2019

Ako efektívne vyčistiť terrazzo na schodisku?Táto zmes vody, štrku a farbiva sa často vyskytuje na schodiskách, pretože okrem zaujímavých estetík získaných vďaka špeciálne formuláre je terrazzo tiež odolné voči mechanickému poškodeniu. Nevýhodou je, že nečistoty sa ľahko zachytávajú, čo znamená, že čistenie si vyžaduje vhodné opatrenia alebo niekoľko domácich trikov.

Objednávka čistenia terrazzoStarostlivosť o rovné povrchy v našom schodisku, musíte konať opatrne. Po prvé, čistenie by sa malo vykonávať pravidelne. Nečistoty nemôžu zostať príliš dlhé na to, aby prenikli do štruktúry materiálu, pretože následné čistenie bude oveľa ťažšie. Taktiež nekoná ad hoc, napríklad pomocou leštiace emulzie, ktoré fungujú dobre, keď sa zbavíte špiny. Najprv dôkladne vysajte alebo dôkladne zametajte podlahu, potom ju umyte a nakoniec zaistite. Mokré čistenie by malo byť rýchle, pretože namočenie vody v terrazzo nemá priaznivý vplyv na jeho štruktúru. terrazzo pasta, ktorý by sa mal používať iba ako posledný krok v starostlivosti o povrch. Podobne v prípade

Čisté a nepoškodenéHoci je terrazzo odolný stavebný materiál, ako sa dá všetko poškodiť. Nesprávna starostlivosť pomocou nevhodných prostriedkov môže rýchlo "starnúť" vzhľad schodiska. Dajte teda vedieť, čo znamená vyčistiť konkrétne teracové nečistoty. Pre väčšinu škvŕn postačujú špecifiká, ktoré nájdeme doma. Škvrny od nápojov, najmä tie, ktoré obsahujú veľké množstvo cukru, je možné vyčistiť pomocou peroxidu vodíka a amoniaku. Posledne menovaná zložka zvyčajne obsahuje rôzne typy čističe okien. Ak dôjde k znečisteniu v dôsledku rozliatia alkoholu, horúca voda a mydlo sa hodia na jeho odstránenie. Táto jednoduchá kombinácia efektívne vyčistí čerstvé terrazzo škvrny. Ak však pracujete so staršou špinou, môže byť užitočný denaturát. Mimoriadne odolné miesta vyžadujú zložitejšie ošetrenie.


Jedným z najúčinnejších je nechať látku namočenú v mieste nasiaknutom zmesou peroxidu vodíka a amoniaku. V prípade takýchto aktivít však musíte pamätať na to, aby ste túto komprimáciu neopustili dlhšie ako niekoľko minút, pretože to môže spôsobiť zmenu farby, ktorú nebudeme opraviť neskôr. Ak potrebujete vyčistiť krv v schodisku, je najlepšie urobiť ju studenou vodou. V opačnom prípade sa zráža, čo ďalej brzdí čistenie.

Pokiaľ ide o čistenie škvŕn kávy, pripravte zmes vody glycerín s vodou v pomere 1: 3. Ak sa špina po utieraní neodstráni, môžete v tomto prípade použiť aj niekoľko minútový "zábal", ktorý sa potom utrie dosucha.

Nečistoty z oleja alebo trávy jemne utrite handrou namočenou v teplej vode zmiešanej s tekutinou na umývanie riadu. Táto zmes bude tiež fungovať, keď sa potrebujete zbaviť škvŕn z teraca. Toto je veľmi častý druh nečistôt, ku ktorým zvyčajne dochádza pri všetkých druhoch renovácie na schodiskách.

Terrazzo protection - čo hľadať?Pri výbere z mnohých chemikálie na čistenie podláh pre terrazzo či obsahujú abrazívne častice. Už počas čistenia môžu narušiť štruktúru podlahy a navyše ich pri každodennom používaní zoslabujú.

Niekedy, najmä na vonkajších prvkoch vystavených nepriaznivým poveternostným podmienkam, terrazzo používa hydroizolácie, ktorého úlohou je dodatočne chrániť povrch pred poškodením. Zvyčajne však stačí umývať špeciálnym prostriedkom, ktorý bude obsahovať tesniacu prísadu, ktorá vyplní prípadné nedostatky v štruktúre materiálu. Podlahy Terrazzo sa dajú konzervovať voskom, nemôžete však ich množstvo preháňať, pretože samotný materiál je dostatočne klzký. Pre schodiská môže byť nebezpečná nadmerná vrstva vosku.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi