X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Aké rastliny na cintoríne? Celoročná dekorácia nielen z dovolenky
05.09.2019

Aké rastliny na cintoríne? Celoročná dekorácia nielen z dovolenky

ReadOd 1. októbra sú obchody plné príslušenstva 1. novembra. Potom sa väčšina z nás pripravuje na sviatok mŕtvych, ktorý v poľskej tradícii zaujíma veľmi dôležité miesto. Pri stretnutiach s rodinou toho dňa si pamätáme mŕtvych, navštevujeme ich hroby, zapaľujeme sviečky, čím vyjadrujeme spomienku na tých, ktorí už nie sú medzi nami. Predtým, ako sa stretneme pri hroboch blízkych, najčastejšie v októbri ideme na cintorín, aby sme ich vyčistili kvetmi a sviečkami. Všetko, čo musíte urobiť, je ísť na cintorín v normálny deň. Väčšina kvetináčov je už suchá, zlomená vetrom alebo chladom. Umelé kompozície sú pokryté prachom a suchými steblami trávy, spálené sviečky vystrašia svojím vzhľadom. Toto nie je názor, ktorý by sme očakávali.

1

Cintorínska šedá je stále zväčša vyrobená z terrazzo náhrobkov, tu a tam prepletená iba pamätníkmi z drahých materiálov. Na mnohých menších cintorínoch je však stále veľa náhrobných kameňov v podobe kopca s krížom. Tieto pôdne hroby sa najľahšie rozvíjajú a zvyčajne vyzerajú najhoršie.

Hrob s využitím pôdyHrob s otvoreným terénom neznamená nič iné ako zľavovú misu, do ktorej sa dokonca prosí vysadiť. Nestačí však zasiať trávu, pretože neošetrené po určitom čase skreslí. Lepším riešením by bolo zloženie cibuľové rastliny. Týmto spôsobom poskytneme náhrobku atraktívne zelené rúcho na väčšinu sezóny s prvkami variácie v súlade s ročnými obdobiami. koberce trvalky, ktoré miznú počas zimy (prezimujú v zemi) as vždyzelené rastliny z

winter ground cover

Nezabudnite pestovať na hroboch ľahko pestovateľné rastliny, ktoré si nevyžadujú častú starostlivosť, koberec alebo trpaslík . Nechceme, aby ich zarastajúci rast zakrýval náhrobné nápisy. Nevsádzajme príliš veľa rôznych druhov, aby nedošlo k neporiadku.

cibuľa na hrobe

Stačí jedna alebo dve vždyzelené rastliny a niektoré trvalky bez zimy. Ak nechceme rastliny kvitnúce rastlín, počas prázdnin si môžeme kúpiť črepníkovú rastlinu a zasadiť ju medzi závody.

náhrobný kameň v lete

Ak rastlina zomrie, jednoducho ju odstráňte, zakryte dieru a medzera rýchlo zakryje vegetáciu. Keď kladieme vence, kytice na kvetináče alebo kladú rastliny do kvetináčov, nezabudnite ich odstrániť po Vianociach, aby nezničili rastliny pod nimi.

náhrobný kameň so vždyzelenými rastlinami

Hoci kobercové rastliny nevyžadujú počas roka špeciálne ošetrenie, pretože vydržia dlhé obdobia sucha alebo nízkych teplôt a pôda na takomto mieste je často úrodná, nemusí sa často hnojiť (stačí každé dva roky). záhradnícke nožnice. záhradnícke rukavice a pikantné sada malých nástrojov, ktoré môžeme ľahko zabaliť do tašky. Na tento účel Jediným nevyhnutným postupom je pravidelné prerezávanie príliš objemných rastlín a prípadné čistenie suchých alebo mrazených výhonkov na jar . Najlepšie je to zásobiť.

Najlepšie rastliny pre výsadbu-zem hrobu

ZIMNÉ RASTLINY

Kríky

BYLINY

Cibuľové rastliny2

Vývoj zastavaný náhrobokVznik tradičného cintorína má formu ubytovania. Náhrobky sa najčastejšie spájajú so svojimi vrcholmi. Toto usporiadanie spôsobuje, že v priestore medzi náhrobnými kameňmi majú hostia často poruchu. Mnohí považujú túto časť za skládku starých sviečok, kanvy, nádoby na vodu a staré ozdoby. Ak sú náhrobky v paralelnom obale, problém je menší, pretože návštevníci hrobov nemôžu vidieť túto časť. Je to horšie, keď sú náhrobky rozložené a nie sú dostatočne veľké na to, aby bránili tomuto nudnému pohľadu. Samozrejme sa môžete pokúsiť komunikovať s majiteľmi susedných náhrobkov, ale to nie vždy funguje. Zadnú časť náhrobného kameňa môžete pokryť aj zelenou stenou v podobe vždyzeleného horolezca.

Ak je priestor medzi náhrobkami mierne širší, môžete si myslieť o úzko rastúcom stĺpcovom kríku alebo ho zasadiť do čela náhrobku . Týmto spôsobom poskytneme náhrobku atraktívny zelený kryt a zbavíme sa nechceného pohľadu. Môže to byť jednoduchá kovová mriežka alebo mreží. O konštrukcii sa nemusíme vždy rozhodovať. Niekedy stačí vysadiť horolezeckú rastlinu alebo krík za náhrobným kameňom alebo z oboch strán, ale počas dovolenkových období je táto časť často pošliapaná, takže nemusí mať dostatok času na zakorenenie.

vstavaný náhrobok

Nezabudnite tiež prispôsobiť žáner prevládajúcim podmienkam. Tieto fragmenty cintorína sú najčastejšie zatienené náhrobnými kameňmi. V tejto situácii si vyberte rastliny, ktoré milujú tieň. Ak je však cintorín nový a ešte nie sú staré stromy, môžeme uvažovať o rastlinách na čiastočný tieň a slnečné polohy.

Najlepšie rastliny na pestovanie vo vstavanom hrobeEuonymus

Výsadba pôvodných druhov okolo hrobu je najlepším riešením, pretože spravidla si tento druh rastlín vyžaduje najmenej práce na udržanie požadovaného účinku. Ak si nie sme istí kvalitou substrátu, môžeme ho obohatiť kompostovou pôdou.

Dobre navrhnutá kompozícia môže prežiť mnoho rokov aj bez starostlivosti, ale po určitom čase nájdeme divoký háj a nekontrolovaná vegetácia môže putovať do susedných hrobov. A treba pripustiť, že staré cintoríny zarastené divými bylinkami a machom vyzerajú nádherne a záhadne. Zmeňte monokultúrne sivé cintoríny na prekrásne zelené miesta, kam sa budete chcieť vrátiť nielen na sviatky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi