8 kvetináčov v Ultra Violet - trendy 2018
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 8 kvetináčov v Ultra Violet - trendy 2018
06.09.2019

8 kvetináčov v Ultra Violet - trendy 2018Ultra fialová alebo fialová s prímesou modrej farby je farba, ktorú Americký inštitút Pantone vyhlásil ako farbu roku 2018. Symbolizuje kreativitu a fantáziu, tvorivú vášeň a objavuje nové produkty.

Ako sa vyberá farba roka?Farba roka by mala ísť ruka v ruke s duchom éry, tzv. Zeitgeist a odrážajú súčasné potreby a trendy v spoločnosti. Ultra fialová zodpovedá inovácii, individualite a neobmedzeným možnostiam. Je spojená s spiritualitou a nesie poznámku tajomstva. Umožňuje vám upokojiť sa, čo je v súčasnosti obzvlášť dôležité v informáciách a rýchlych zmenách.

CyclamenKvety kvitnúce v ultrafialovej farbe môžu úžasne vyzdobiť dom a dodať mu moderný, ale útulný vzhľad. Prvý z nich je cyklámen, ktorý sa omylom označuje ako alpské fialové. Okrem krásnych kvetov má tiež tmavozelené listy v tvare srdca, niekedy pokryté žilami alebo krásny strieborný vzor. Kvitne od konca jesene do jari. Po zakúpení ho niekoľko dní skladujte na chladnom mieste s vysokou vlhkosťou. Rastlina uprednostňuje nízku teplotu: 10 až 15 stupňov Celzia počas dňa a mierne nižšiu v noci. Cyclamen by mal byť umiestnený na schodisku alebo v chladnej chodbe. Je dôležité, aby hľuza neustále vyčnievala nad zemou, v ktorej rastie. V opačnom prípade môže rýchlo hniť z nadmernej vlhkosti. Pri zalievaní nalejte vodu do základne a po 15 minútach vylejte prebytok. Dávajte pozor, aby ste nenavlhčili listy a kvety cyklamenu. Rastlina prechádza pokojným obdobím v lete. Keď kvitne, namiesto toho, aby ste ho vyhodili, je vhodné nechať hľuzy uschnúť a potom hrniec umiestniť na chladné miesto. Vďaka tomu môže po období odpočinku opäť kvitnúť.

Africká fialováhnojivo pre kvitnúce rastliny. Africká fialová je ďalšou kvetinou Ultra farby Violet . Mal by stáť na dobre osvetlenom mieste, ale dokáže sa vyrovnať aj v čiastočnom tieni a dokonca aj v tieni. Je dôležité, aby slnečné lúče k nemu nemali priamy prístup. Táto rastlina rastie najlepšie pri vysokej vlhkosti. Mal by sa zalievať pravidelne, ale aby pôda mala možnosť vyschnúť. Nestriekajte a nelejte listy africkej fialky. Počas kvitnutia hnojte ju každé 2 týždne. Na tento účel je najlepšie

orchideykvetináč do nádoby s vodou a ponechávajúc ju dovtedy, kým nezmočí všetka zem. Počas fázy rastu by mala byť rastlina oplodnená, napríklad striekaním listov tekutým hnojivom. Stojí za to urobiť každé 3-4 týždne. Orchideu je možné vyživovať aj pri každom zalievaní, a to 3-4krát menej prípravy, ako odporúča výrobca. Orchidey ultrafialové vyžadujú zalievanie po úplnom vyschnutí substrátu. Musia byť zavlažované vložením

AnthuriumAby ste si mohli vychutnať nádherný výhľad na anthurium v roku 2018, musíte ho umiestniť na jasné, ale nie priamo slnečné miesto. V lete by teplota v miestnosti, kde stojí kvetina, mala byť okolo 21 stupňov av zime 16-18 stupňov. Hrniec by nemal byť kladený na mramorové alebo kovové parapety alebo dlažbu, pretože rastlina nemá rada studenú zem. Nenalievajte ju priamo z vodovodného kohútika. Musíte ju naliať do misky a nechať ju niekoľko hodín. Kvet rastie najlepšie vo vlhkých miestnostiach, takže sa oplatí umiestniť do iných rastlín. Hnojenie sa musí opakovať každé 2 týždne počas rastu, t.j. od jari do konca leta. Na tento účel môžete použiť napr. prírodný biohumus.

kampanulacampanula by vzhľadom na vzhľad kvetinového zvončeka mala stáť na svetle, slnečné miesto. Pestovanie je ľahké: malo by sa mierne zalievať a hnojiť zriedenými látkami. Rastie najlepšie v dobre odvodnenej úrodnej pôde. Kvitne od mája do októbra.

AzaleaAvšak azalky vo fialovej modrej diverzifikujú vzhľad bytu, ak je nastavený na veľmi svetlé miesto. Nemala by stáť v prievane, ale nie je narušená nízkou (10 - 12 °) teplotou. V miestnosti, v ktorej rastie, by nemalo byť viac ako 15 stupňov Celzia. Je dôležité, aby mal trvalo vlhký podklad, preto sa musí pravidelne zalievať. Rastlina sa cíti dobre v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Na tento účel sa hrniec môže umiestniť na podstavec naplnený kameňomkami a vodu. Kvety sa nesmú striekať, pretože strácajú svoju krásnu farbu. Azalea sa musí oplodniť každé 2 až 3 týždne, nevyhnutne po zalievaní. Keď kvitne, je najlepšie ho vysadiť do väčšieho hrnca. Na dno by sa mala položiť drenážna vrstva. Musíte sa tiež zbaviť vyblednutých kvetov, napríklad ich jemne zlomiť prstami. Potom by sa mal závod premiestniť do chladnej miestnosti a znížiť frekvenciu polievania.

Fuchsiafuchsie, podobne ako azalky, má rád slnečné polohy. Ďalšou podobnosťou je zníženie zavlažovania a zníženie teploty v zime. V marci ju môžete presunúť na miesto s teplotou 15 stupňov a začať poriadne zalévať. Na konci mája, ak už mráz už nie je prítomný, môže byť presadený do zeme alebo položený na balkón. Počas obdobia kvitnutia sa musí fuchsia kŕmiť viaczložkovými hnojivami každé 2 týždne.

hyacintPosledná rastlina s kvetmi v ultrafialovej farbe je hyacint . Mala by mať konštantnú teplotu 16 - 20 stupňov a mala by sa pravidelne napojiť. Pôda v kvetináči sa nesmie sušiť. Najlepšie je, keď stojí na jasnom mieste, kde zasahuje rozptýlené svetlo. Hyacint vďaka zaujímavej koreňovej gule môže miestnosť rôzne meniť. Korene môžu byť opláchnuté zo zeme a dať rastlinu do priehľadnej nádoby, ktorá vytvorí zaujímavý efekt.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi