X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. 6 chýb, ktoré robíme pri stavbe domu
06.09.2019

6 chýb, ktoré robíme pri stavbe domuBohužiaľ, stavba domu sa určite stane, takže čítanie tohto textu mu nezabráni až do konca. Navrhneme však, čo hľadať, aby ich bolo čo najmenej.

Murphyho prvý zákon: Ak sa niečo pokazí - nie uspejeAk vám majiteľ ukáže novo postavený dom, určite budete počuť vetu začínajúcu: "A mohol som to urobiť inak ....", "Keby som to vedel, tak by som to neurobil ... "A podobne. Tak to je a my nemôžeme pomôcť. Mnohí veria, že ako postaviť dom, je známe iba pri stavbe ... druhého alebo nasledujúceho.

Ďalšou pravdou, ktorá vždy funguje, je to, že spôsob, akým bol postavený a kde sú najväčšie chyby, sa objaví až počas obnovy alebo rekonštrukcie. Preto nie je prekvapujúce, že veta "chyby pri stavbe domu" na Googli je na prvom mieste a pred ňou, aj keď je ťažké uveriť, je otázka chýb pri ... chudnutí.

Časy sú také, že už neexistuje žiadna technológia viazania konštrukcie a bežne používaných materiálov, pretože sa neustále mení a závisí hlavne od ... obsahu investora. Z tohto dôvodu nebudeme písať o podrobných technických problémoch (je ich veľa), ale zameriame sa na základné problémy. Takže vlastne na všetko.

Chyby pri stavbe domuZlá voľba dizajn a stavebná technológia. Ide predovšetkým o veľkosť domu, či už ide o jednopodlažný alebo viacpodlažný objekt, a či chceme tehlový alebo drevený dom. Príliš veľký dom v porovnaní s počtom obyvateľov samozrejme zvýši náklady na výstavbu a údržbu nepotrebných miestností (napr. Vykurovanie). Príliš malý môže spôsobiť potrebu neskoršej expanzie atď. V každom prípade je potrebné dôkladne premyslieť, aký dom potrebujeme.

Nesprávne vymedzenie domu, t. j. umiestnenie domu na pozemku, na ktorom bude postavený. Absolútne základné záležitosti. Chybu môže urobiť inšpektor, ktorý neuspokojí dom. Dom sa najčastejšie nachádza príliš blízko hraníc so susedným pozemkom alebo čiastočne mimo pozemok investora. Môže sa tiež stať, že inšpektor vykonal svoju prácu správne, ale chybu urobil na strane stavebného tímu (vedúci stavby), ktorý buď nerozumel pokynom inšpektora, alebo ich nesprávne implementoval.


Čo je horšie, táto chyba sa najčastejšie vyskytuje, keď je dom pripravený. V praxi to znamená potrebu legalizovať takúto chybu, čo znamená cestu mučením pri vybavovaní formalít alebo pokus o zlepšenie umiestnenia nadácií (v počiatočnej fáze výstavby, ak je to stále možné), čo samozrejme znamená ďalšie náklady.

Výber stavebného tímu. Ďalší úplne zásadný problém av praxi najväčšie mínové pole. Potenciálny zoznam chýb je neobmedzený: od kvality vykonanej práce, cez ich aktuálnosť až po problémy s peniazmi a vyrovnaním. Každopádne ide o náklady. Zamestnanecký trh je v súčasnosti taký, aký je - najlepší profesionáli dlhodobo stavajú mimo Poľska slušné peniaze, takže nemáme veľa na výber. V zásade sa používajú negatívne kritériá: tí, ktorí kazia menej, menej "neúspešných" termínov, nižšie náklady atď., A kritérium možnej triezvosti "odborníkov" sa už dávno prestali uplatňovať. Smutné, ale pravdivé. Aká je teda najlepšia voľba?

Najprv, na objednávku. Ak máme skupinu osvedčených staviteľov, ktorým dôverujeme (napr. z našich predchádzajúcich stavieb alebo odporúčaných príbuznými alebo priateľmi), potom sa ich držte. V každej situácii pripravujeme dokumentáciu pre všetko, najmä podpíšeme najpodrobnejšie zmluvy, vrátane zoznamu prác, ich harmonogramu dodávok, ako aj dôkladných účtovných pravidiel.

Za žiadnych okolností by sme nemali dať žiadne peniaze pred vykonaním dohodnutej práce - ak zaplatíme akúkoľvek sumu vopred, šanca, že sa to bude robiť uspokojivým spôsobom (alebo dokonca vôbec), dramaticky poklesne, aj keď to vidíme profesionálov po druhýkrát. Ak je však práca poškodená, s čím musíte počítať, bezpečnosť vo forme dokumentov vám dáva možnosť vyskúšať si voči nespoľahlivým dodávateľom v rámci záruky za vykonanú prácu.

V praxi bude najdôležitejšou voľbou správca stavby. Bude s ním v neustálom kontakte, všetko koordinujeme, zúčtujeme účty, pravdepodobne má vybratý tím odborníkov a presadíme správny spôsob práce proti nim. Jedným z najdôležitejších kritérií podľa jeho výberu je, že ... fyzicky prítomnýPočas výstavby bol na mieste, pretože mnoho z nich je ako elektrón: všade a nikde. Najlepšie, nanešťastie, často vedie veľa "tém" naraz, a keďže nie sú zavedené, jednoducho nedokáže dohliadať na vykonanú prácu.

Nezačneme stavať bez kompletnej sady dokumentov. Niekedy, keď je všetko pripravené: projekt, posádka a materiály, chceme začať s výstavbou čo najskôr. Je to celkom pochopiteľné, ale bohužiaľ v poľských podmienkach znamená výstavba domu rozsiahlu "floroológiu" a potrebu postarať sa o množstvo formalít. Týka sa to nielen stavebného povolenia, ale aj technických opatrení na pripojenie k existujúcej infraštruktúre: energetických sietí, vodovodov, kanalizácií atď.

Stojí za to odolať pokušeniu začať s výstavbou čo najskôr, zatiaľ čo nemáme všetky papiere po ruke. V opačnom prípade sa môže ukázať, že sme vykonali príslovečnú prácu, zbytočnú prácu a v prípade akýchkoľvek chýb v dokumentoch, musíme urobiť všetko znova.

dizajn domu sa počíta pre špecifické zaťaženia, ktorým musia stropy alebo steny odolať, takéto ľubovoľné úpravy môžu skončiť zle. Poďme k projektu. Veľmi často, keď už pracujeme, prichádzajú na myseľ nové nápady a sme v pokušení zaviesť veľa, zdanlivo drobných opráv. To je polovica chudoby. Horšie je, že plánované náklady je vôbec možné uzavrieť vôbec, takže už počas výstavby hľadáme možnosť použitia lacnejších, a teda horších materiálov. Niekedy hľadáme aj tie, ktoré sú v súčasnosti v móde. Pretože

Ak je použitý železobetónový strop s priečnym drôtom 18 cm so spodnou a hornou časťou oka, potom nebude táto výstuž spôsobovať vážnu chybu a nebude mať presne hrúbku stropu.

Stojí za zváženie názoru odborníkov, ktorý sa často vyskytuje: niekedy je lepšie zvoliť jednoduchý a lacný objekt na stavbu domu a realizovať ho starostlivo, s vysokou presnosťou, ako na realizáciu komplikovaného a veľkého projektu, s viac sklonom strechy a šetriť materiály pre konštrukcie.

strecha. Ďalšia vec je, že týmto spôsobom sme na rozdiel od vystúpení uviedli všetky prvky domu, pretože ich ovplyvňuje všetko ostatné. kúrenie a ventilácia a Nie je možné spočítať všetky technické problémy spojené s výstavbou domu , ktoré nás môžu a pravdepodobne budú čakať. Chyba môže ovplyvniť doslova akýkoľvek prvok. Zdá sa však, že najzávažnejšie a teda aj najnákladnejšie problémy súvisia so základmi a izoláciou domu, a to z hľadiska tepla a vlhkosti,


Absolútne zásadné, t. j. najdôležitejšie, sú základy. A tiež to, čo je pod nimi. Ide teda o adekvátne zhutnenie pôdy, vykopávky a vyzbrojení základy. Je však dôležité správne položiť, zhutniť a ošetriť betón do niekoľkých dní po naliatí. Chyby, ktoré tu vzniknú, ohrozujú nerovnomerné usadenie základových lavíc a betónovej dosky pod podlahou. Samozrejme musí byť izolovaný od zeme, pokiaľ ide o teplo a vlhkosť. Okrem vyššie uvedených dôsledkov môže zle vyrobený základ viesť k vlhkým stenám a praskaniu stien.

A tak prejdeme k ďalšej téme: správna izolácia a vetranie. A tak základy, steny aj strop, pretože bez neho bude pre nás ťažké žiť normálne. Ak to zanedbáme, riskujeme, že vynaložíme šťastie na vykurovanie, v najhoršom prípade - budeme musieť žiť v stále prehrievanom dome s plesňou a hubami v interiéri.


Ďalším problémom je zavádzanie úrovne a zvislosti stien. V dôsledku toho budú pokrivené a hrozí ich zrútenie, nehovoriac o ťažkostiach pri umiestňovaní okien alebo omietkach. Stáva sa, že zvary v nich nie sú rovnaké. Ak sú príliš silné, takzvané tepelné mosty - čo zvyšuje náklady v dôsledku potreby používať viac malty. Na druhej strane príliš tenký spoj spôsobí, že jednotlivé prvky steny nebudú spojené - v dôsledku toho bude mať stena menšiu nosnosť.

Otázka izolácie sa samozrejme vzťahuje aj na strechu, ktorá musí mať vhodnú konštrukciu, ktorá je schopná uniesť predpokladané zaťaženie (mŕtvych, ako aj sneh alebo vietor). Problém je, že niekedy (a častejšie) montuje veci, ktoré nie sú zahrnuté v dizajnoch (napr. solárne panely), ktoré ovplyvňujú jeho zaťaženie, čo môže mať za následok poškodenie konštrukcie. Ak je konštrukcia drevená, musí byť riadne chránená protipožiarnymi a protiplesňovými prostriedkami. Ďalšou vecou je samozrejme nesprávny výber strešnej krytiny, čo môže viesť k tomu, že z nnáš domov utečie z hory.

Pravdepodobne, keď sme začali stavať vlastný dom, nikdy sme sa s tým nezaoberali a jednoducho to nevieme. Keby sme mali uviesť jednu z najdôležitejších podmienok pre stavbu dobrého domu, potom by podľa nášho názoru bolo kľúčovým prvkom výber správneho manažéra stavby: profesionálny a ... úprimný.

V praxi je celá zodpovednosť za stavenisko so všetkou logistikou a organizáciou (napr. harmonogram dodania ďalších materiálov). Nielen to, že mohol navrhnúť aj zaujímavé riešenia vo fáze vykonávania, ktoré nemusíme vedieť.

Čestnosť je tiež veľmi dôležitá, pretože pre nás ako diletantov je ťažké rozpoznať, či sa niečo urobilo správne alebo nesprávne, a aké to môže mať dôsledky v budúcnosti. O to viac, že na stavenisku nie je vidieť veľa vecí (napr. Množstvo použitého materiálu), a bolo by pre nás tiež ťažké neustále sa pozerať do rúk dodávateľov.

Dobrý odborník poskytuje záruku, že dom snov postavíme vo väčšej alebo menšej miere, ako sme predpokladali, a pokiaľ je to možné, v rámci plánovaných nákladov. A naopak - niekto nekompetentný môže z výstavby urobiť nekonečné dráma a finančné centrum bez dna. A budeme vraždiť sami seba, žijúc v ňom, po zvyšok nášho života.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi