Tovar pre dom a záhradu. Zahraničný internetový obchod. Fóliovníky, fóliovník, domčeky do záhrady, detské domčeky, detské zábrany, detské ohrádky, hračky do záhrady, náradie
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ekologická kúpeľňa - vyberáme batérie
26.07.2019

Ekologická kúpeľňa - vyberáme batérie

Výrobcovia nám ponúkajú širokú škálu rôznych riešení z rôznych cenových hladín. Nezabudnite si vybrať batérie, tak podľa veľkosti a štýlu našej kúpeľne, ako aj od spôsobu, akým ich používame. Pokiaľ ide o výkon, venujte pozornosť technickým špecifikáciám a označeniam, ktoré sú priložené k batérii.

Jednoduché spôsoby šetrenia vody

Základným spojencom v boji proti plytvaniu vodou je prevzdušňovač , tiež známy ako prevzdušňovač . Toto je špeciálne sitko namontované na konci hubice. Vďaka tomu je prúd vody viac prevzdušňovaný, čo znižuje jeho spotrebu až o 40-60% . Perler má množstvo ďalších výhod. Po inštalácii nie je takmer žiadna prekážka v používaní kohútika a je ľahké ho vymeniť v prípade mechanického poškodenia alebo poškodenia spôsobeného tvrdou vodou. Existujú prevzdušňovače vyrobené z plastu a kovu - treba pamätať na to, že tieto sú odolnejšie.

Rovnako jednoduchý spôsob, ako znížiť spotrebu vody, je zvoliť si jednostranný mixér . Keď manévrujeme dvoma kohútikmi, aby sme nastavili správnu teplotu, strácame veľa vody. V prípade jednopáková batéria s miešačkou, s jediným ťahom, môžeme prietok vody urobiť pri správnej teplote. Tento problém má ešte jedno riešenie, pokročilejšie, ale tiež o niečo drahšie - tu, samozrejme, o batériách vybavených termostatom . Vďaka nemu voda od začiatku letí s nastavenou teplotou.

Nakoniec sa pozrite za batérie vybavené dvojstupňovou hlavou . Páčka pracuje v dvoch fázach: na začiatku uvoľňuje stredný prúd a až potom - silný. Toto riešenie je obzvlášť praktické pre inštaláciu v umývadle .

Triedy toku

Jedným z najdôležitejších údajov, ktorým by sme pri výbere batérie mali venovať pozornosť, je tzv. prietoková trieda . Ona nás informuje, koľko litrov vody preteká danou batériou za sekundu. Existuje šesť tried toku :

  • Z - až 0,15 l / s
  • A - do 0,25 l / s
  • S - do 0,33 l / s
  • B - až 0,42 l / s
  • C - až 0,50 l / s
  • D - až 0,63 l / s

Nízke prietokové triedy, tj Z alebo A, budú perfektne fungovať napríklad v umývadlových batériách , kde nie je potrebný silný a hojný prúd vody. V prípade batérií do vane je situácia trochu odlišná - je dôležité pamätať na to, že batérie nízkej triedy, aj keď ekologické, môžu napĺňať vaňu dlhšie. Je len na nás, aby sme sa rozhodli, ktorý faktor je pre nás dôležitejší.

Modernita v službách ekológie

Na trhu sú k dispozícii aj moderné riešenia, ako sú elektronické senzory, ktoré regulujú prietok vody . Môžeme investovať napríklad do bezkontaktných umývadiel . Sú vybavené fotobunkou - voda tečie z kohútika, iba ak sa priblížite k rukám. Toto je vynikajúce riešenie najmä v domácnostiach, kde sú deti, ktoré môžu neúmyselne odpadové vody. To vám umožní znížiť spotrebu vody až o polovicu. Inovácie sa však netýkajú iba povodí. Do kúpeľa je možné nainštalovať špeciálny mechanizmus, ktorý odoberie vodu, keď je vaňa naplnená na vopred nastavenú úroveň.Nie všetky inovatívne riešenia sú založené na automatizácii. Existujú inteligentné batérie, ktoré nám namiesto toho poskytujú informácie o tom, koľko vody sme použili alebo o jej teplote, napríklad zmenou farby LED osvetlenia .

Stojí za to stráviť nejaký čas premýšľaním o výbere vhodných kúpeľňových batérií. Nakoniec nám majú slúžiť po dlhú dobu. Našťastie teraz nájdete na trhu aj také hydraulické riešenia, ktoré zohľadňujú problémy životného prostredia a úspory vody.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi