X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Žiadny odpad - čo to znamená a ako sa pripraviť?
07.09.2019

Žiadny odpad - čo to znamená a ako sa pripraviť?Pre ľudí, ktorí sa starajú o dobro planéty, je žiadna strata najlepšou filozofiou. Je to spôsob života, ktorý nám bráni vyrábať odpad z tzv suchá frakcia, najmä tie, ktoré nie je možné žiadnym spôsobom spracovať . Úloha je veľmi náročná, pretože v Poľsku je prakticky nemožné kúpiť nejaké nebalené výrobky. Ak však máme príležitosť, vždy sa môžete rozhodnúť nepoužívať jednorazové tašky.

Čo robiť?Vyžaduje si to predovšetkým organizáciu. Aj keď nie je problém s nákupom ovocia a zeleniny bez plastových vreciek, nákup chladených kúskov mäsa, syra je skutočnou výzvou. drevené debny, svadby, zeleninové vrecká a plastové boxy pre vážené výrobky (vyrobené z biologicky rozložiteľného alebo odstrániteľného a recyklovateľného materiálu). džbány, nadol i Ak chcete žiť podľa predpokladu, že nie je odpad, je skôr nemožné nakupovať na ceste z práce . Vyžaduje si to, aby ste mali vlastné kontajnery, napr.

Plánovanie nákupu odrádza mnohých ľudí, pretože to znamená dostať sa z domu alebo zostaviť zoznam výrobkov. Samozrejme je potrebná nákupná taška. Čoraz častejšie sa používa veľká opakovane použiteľná sieťka. V kabelke nezaberá veľa miesta - po zložení je menší ako zväzok tkanív.

Ideme nakupovaťMnoho ľudí cíti odpor k tomu, aby museli nosiť svoje vlastné obaly. Okrem toho ľudia, ktorí žiadajú o váženie výrobkov vo svojich vlastných obaloch, nie sú v obchodoch dobre videní. Ak máme veľa vytrvalosti, určite budeme schopní presvedčiť predajcov v neďalekom obchode s potravinami.

Rastlinné vrecká je možné šiť napr. z veľmi hustej starej záclony alebo iného ľahkého, ale hustého tkaniva. V praxi sú užitočné iba pre špinavú zeleninu (napr. Zemiaky). Ak kupujeme napr. Jablká, pomaranče alebo paradajky, môžeme sa vzdať jednorazových tašiek, najmä preto, že pri pokladni je všetko vážené.

Je trochu ťažšie kúpiť si chlieb, ale aj tu vaše vrecká vyrobené z ľahkých materiálov budú perfektne fungovať. Podobná je situácia v prípade orechov, sušeného ovocia, cestovín podľa hmotnosti atď. Mäso a syr sú väčšou výzvou, pretože musíte presvedčiť predajcu v obchode, aby výrobky umiestnil do nášho sklo). nádoby na potraviny (najlepšie

Je stále ťažké kúpiť si suché výrobky (ako sú obilniny, káva, čaj) alebo tekuté výrobky (olej, ocot) vo vašom vlastnom obale, hoci možno čoskoro nájdeme módu pre obchody, kde dostaneme nebalené v továrni, iba podľa hmotnosti.

A čo robiť so zvýšenou nákupné zaťaženie?Nie je ťažké uhádnuť, že preprava kontajnerov je ďalšie bremeno. Ak sa obávate chrbtice, je dobré zásobiť sa na filtračná kanvica alebo piť prevarenú vodu. skladací nákupný vozík - nepreťažíme to. Okrem toho sa pri nákupe môžeme rozhodnúť pre výrobky balené v papieri. Vylúčime tiež nákup balenej vody - je lepšie zásobovať sa na

Žiadny odpad pre domSam jedlá sóda pripravme si vlastné čistiace prostriedky. Toto riešenie je pre našu pokožku a dýchacie cesty lepšie a neznečisťuje životné prostredie, dokonale odstraňuje nečistoty a je oveľa lacnejšie. Ľudia, ktorí sa budú cítiť istejšie pri vytváraní jednoduchých zmesí, sa môžu začať snažiť vyrábať vlastné mydlo, umývacie prostriedky alebo umývacie kvapaliny pre jemné tkaniny. umývanie orechov a mydlá a ocot a Žiadny odpad sa neobmedzuje iba na extravagantné nakupovanie v miestnom obchode. Znamená to tiež produkovať najmenšie množstvo chemikálií počas čistenia. Stojí za to obliecť si prádlo pomocou

A čo nákupy mimo bežný obchod?Filozofia bez odpadu je oveľa viac ako len nosenie vlastných nákupných kontajnerov. Existujú tiež obmedzenia týkajúce sa módy a krásy. Poďme sa rozhodnúť kúpiť použité oblečenie a obuv. Je dôležité, aby boli vyrobené v súlade so zásadami spravodlivého obchodu . Mali by byť vyrobené z odolných materiálov v univerzálnych a nadčasových rezoch, aby vydržali mnoho sezón. Starostlivosť o krásu výrobkov, ktoré sa dajú nájsť doma (íly, oleje), a výroba vlastnej kozmetiky tiež dobre zapadá do predpokladu, že nie je odpad.

Žiadny odpad nezahŕňa vytváranie najmenšieho množstva odpadu. Niekedy to nie je ľahké, ale vždy môžete začať hádzaním jablka priamo do nákupné siete.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi