X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Závesné záhrady - ako vytvoriť náhradu za Babylon v našej záhrade
05.09.2019

Závesné záhrady - ako vytvoriť náhradu za Babylon v našej záhradeNa streche je kúzlo. Záhrady sú samy o sebe nádherné, ale keď sú umiestnené vysoko na streche, sú nezabudnuteľné. Tráva tam vyzerá zelenšia, čistič vzduchu.

Raz a dnesNie každý vie, že strešné záhrady nie sú predstavou moderného človeka. Už v staroveku ľudia stavali strešné záhrady, od Závesných záhrad Semiramidu v Babylone, ktoré boli jedným zo siedmich divov sveta, až po moderné moderné záhrady na strechách administratívnych budov. Aj keď staré záhrady dodnes neprežili, stále sú obklopené legendami, ktoré vzbudzujú obdiv. Boli to kaskádové terasy naplnené zemou, izolované od stropu dechtom a bitúmenom. Rastú tam stromy, kríky a vinič, prepletené celé, zavesené a vytvárajúce múry zelene. Odtiaľ pochádza názov záhrad. Komplex bol zavlažovaný akvaduktmi, takže v suchom a horúcom podnebí to bol zázrak. V súčasnosti máme modernejšie materiály a technológie a strešná záhrada nás stále ohromuje. závesné záhrady

Výhody strechy-záhradaDnes žijeme v urbanizovanej krajine. Mestá sa rozširujú, prehltávajú okolité mestá a dediny a rozvojové spoločnosti pretekajú, aby zobrali každý kúsok pôdy. Bohužiaľ to súvisí so zhoršovaním klimatických podmienok v mestách a postupným zánikom zelených plôch určených predovšetkým na stavebné investície. Ekologovia, urbanisti a krajinní architekti už nejaký čas začali uvažovať o tom, ako sa s tým vysporiadať. Preto je myšlienka rozvoja oblastí, ktoré ležia ladom, t. J. Strechy. Strešné záhrady eliminujú jav tzv mestský tepelný ostrov, ktorý je zase dôvodom zhoršenia kvality ovzdušia (vyššia koncentrácia znečisťujúcich látok v dôsledku teploty) a vody.

Závesná a závesná záhradaZávesná záhrada nemusí byť závesná. Na terasách, balkónoch a strechách v kontajneroch je veľa záhrad. Ak niekto nie je schopný vybudovať skutočnú záhradu na streche, môže využiť zeleň na obohatenie svojej vlastnej krajiny. Niekedy na zmenu tepelných podmienok budovy stačí vysadiť vinič. To sa stalo v minulosti a do dnešného dňa zostalo veľa domov pokrytých zeleným prikrývkou.

dom s viničom

Budova môže byť osadená viničom, ktorý nepotrebuje podporu, a vyliezť na stenu pomocou priliehajúcich fúzy alebo náhodných koreňov. Patria sem päť listov popínavé rastliny (Parthenocissus quinquefolia), najmä v odrode "Murorum", alebo brečtan (Parthenocissus tricuspidata), krásne sústružené na jeseň v oranžovo-červeno-vínovej.

skutočneluszcz

brečtan obyčajný je na to tiež skvelý (helix Hedera), ktorý okolo okien obalí krásnou hustou zeleňou, ktorá zostane zelená aj v zime.

brečtan v okne

lezecká hortenzia bude fungovať bez podpory. Môžete jej pomôcť len tak, že najprv pripevníte výhonky k stene. Ďalšou výhodou lezeckej hortenzie sú jej krásne, veľké, biele panikulujúce kvetenstvo.

lezecká hydrangea

Existuje tiež veľa viniča, ktoré môžu ľahko zakrývať steny domu a dokonca aj ich strechu. Ak to rastliny dovolia, pokúsia sa pokryť najväčšiu možnú plochu na ceste k svetlu. Niektorí budú potrebovať podporu. Môže to byť klasický oceľové články upevnený medzi strechou a zemou. Nezabúdajme, že rastúci horolezec tiež zvyšuje svoju hmotnosť. kovové pletivo, byť silný drevená mriežka pripevnený k stene, Venujme teda osobitnú pozornosť pevnosti štruktúry a podpory tak, aby celý váha nikdy nespadla na naše hlavy .

Niektoré rastliny strácajú zimné lístie a počas tohto obdobia nevyzerajú veľmi atraktívne. Niekedy sa oplatí ich kombinovať s vždyzelenými rastlinami, ktoré ich tiež podporujú.

Stále zelené rastliny:  • plamienok ( Clematis sp .) - jemné trvalky s peknými, ochabnutými stonkami a nádhernými kvetmi v toľkých druhoch a odrodách, že spôsob, ako ich pomenovať.


  • Vŕtanie zimolezov ( Lonicera caprifolium ) - je intenzívne voňavá, svieža vínna réva s krémovo bielymi tubulárnymi kvetmi. Je to závod s malými požiadavkamipôdna ulička, aj keď uprednostňuje vlhkosť. Zvládne dobre aj na slnku aj v čiastočnom tieni.


  • Americký milín ( Campsis radicans ) - vyžaduje trochu viac práce. Ako teplomilný druh by mal byť vysadený z juhu a pokrytý na zimu. V lete poteší krása kvetov.


  • Čínska vistéria ( Wisteria sinensis ) - podobne ako jej americký bratranec miláčik, wisteria rád teplo. Vyžaduje tiež silnejšiu podporu, pretože stonky rýchlo rastú v hrúbke a stávajú sa takmer stromami.
200

strešná záhradaVybudovanie strechy alebo terasy s podlahovou krytinou vyžaduje náležité kroky a je lepšie, ak to nikto nerobí sám. Musíte požiadať odborníkov o pomoc. Musíme pamätať na to, že každé zaťaženie strechy musí byť správne vypočítané pre konkrétnu štruktúru a mali by ste sa na to opýtať architekta . Strešné záhrady môžu byť rozsiahle, t.j. nenáročné, s malou koreňovou plochou alebo intenzívne, kde rastú aj malé stromy. Pre rozsiahlu záhradu s nízkou vegetáciou, kde je hrúbka substrátu (substrátu) obvykle 10-20 cm, môže záťaž spolu s rastlinami dosiahnuť až 100 kg na meter štvorcový (tu by sa mala brať do úvahy dehydratácia pôdy, aby voda nevytvárala stagnáciu). Ak je kryt vozovky hrubší, ako v prípade intenzívnej záhrady s vysokými rastlinami (hrúbka 20 - 250 cm), záťaž sa tiež výrazne zvyšuje. Skôr ako začneme vysádzať strechu nad garážou alebo letným domom, skontrolujte ich nosnosť.

Pokiaľ ide o vegetáciu, vysadia sa rozsiahle trvalky s nízkymi trvalkami a sukulentmi, ktorí majú radi slnečné polohy a vydržia periodické suchá. Dobrými rastlinami pre takúto záhradu budú všetky druhy machov (vlasová celulóza, skala šedá), vytrvalé kŕmne koberce, ako napr. Podávač kostí, vlnený očistec, šľahačka skalná, prímorská roklina, sukulenty, ako sú manželky domácnosti, kamenné skaličky a trávy (kostry, chvenie, kefa).

Pre intenzívnu záhradu si môžeme zvoliť rovnaké rastliny, ale obohatíme ich nízkymi kríkmi, napríklad: plazivý skalník, cinquefoil, vrúbľované vŕby alebo trpasličí ihličnaté kríky. Existujú tiež záhrady s vysokými kríkmi a stromami, ale potom im musíme poskytnúť dostatok pôdy. Niektoré väčšie stromy sa vysádzajú po celý rok vo veľkých miskách. trpasličí čučoriedka,

irga

Terasa záhradyBabylonove záhrady nie sú iba strešné záhrady, ale do veľkej miery tiež terasovité záhrady. Kráľ Nebuchadnezar ich postavil pre svoju milovanú manželku Amytis, ktorá zmeškala svoju hornatú vlasť. V súčasnosti je výstavba terás oveľa jednoduchšia ako vo vzdialených časoch. Môžu byť postavené dnes pomocou gabióny, t. J. Steny vyrobené z oceľovej sieťoviny vyplnenej kameňmi . Tieto stavby sú v súčasnej záhradnej krajine čoraz obľúbenejšie a často nahrádzajú betónové prvky. Okrem toho sa pestujú ľahko na rastlinách a popínavých rastlinách. Takéto konštrukcie môžu byť tiež vyvinuté s nízkymi kobercami, plazivými trvalkami, popínavými kvetinami a trpasličími ihličnatými a listnatými kríkmi.

Bez ohľadu na typ záhrady - horizontálne na streche, vertikálne na stene budovy alebo na terase, ktorá mierne stúpa ako kaskáda - môžeme si v našej vlastnej záhrade vychutnať náhradu za siedmy zázrak sveta.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi