Wabi-sabi - trend dizajnu interiéru pre rok 2018. Čo je to a ako to up
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Wabi-sabi - trend dizajnu interiéru pre rok 2018. Čo je to a ako to uplatniť v praxi?
07.09.2019

Wabi-sabi - trend dizajnu interiéru pre rok 2018. Čo je to a ako to uplatniť v praxi?Americké médiá nepochybujú: čas dokonale čistých, sterilných a minimalistických interiérov prechádza. Prvým krokom bola popularita škandinávskeho štýlu a sprievodná móda pre hygge , ale v roku 2018 pôjdeme o krok ďalej. Staroveký japonský svetonázor sa zameriava na nestálosť. Doma to znamená zdôrazniť použitie organických materiálov a prvkov vyrobených z nedokonalostí, aj keď to znamená, že interiér je trochu ... neúplný.

Čo je wabi-sabi?Koncept wabi-sabi je hlboko zakorenená v japonskej kultúre, hoci v slovníku nenájdete tento výraz a mnoho Japoncov má dokonca problém s jeho správnym popisom.

Myšlienka vznikla, keď sa dve samostatné slová, láka a sabi , spojili, aby sprostredkovali konkrétny pohľad, pocity a perspektívu sveta. Wabi znamená niečo ako jednoduchosť, skromnosť a život v harmónii s prírodou. Popisuje niekoho, kto je spokojný s malými vecami a čo najviac vyťažuje, bez toho, aby sa snažil mať viac. Sabi sa týka toho, čo sa stane v priebehu času. Je to len o prechodnosti, kráse a autentickosti veku. Cvičenie sabi je zamerané na učenie sa akceptovať prirodzený cyklus rastu a smrti, ako aj prijímanie nedokonalostí, ktoré tento pokrok sprevádzajú. Spoločne wabi a sabi vytvárajú pocit, ktorý nájde harmóniu a mier v nekomplikovanom, nenápadnom, tajomnom a pominuteľnom.
200

Wabi-sabi v interiériWabi-sabi môže byť ťažké zistiť, či nikdy sme sa s tým nezaoberali. Malo by sa však zdôrazniť, že estetika nie je špinavá alebo lepkavá. Nie je to ani populárny štýl shabby chic - nenájdete nové položky, ktoré boli zámerne starnuté alebo zničené. Namiesto toho sa objaví krása wabi-sabi , keď vek a čas môžu zanechať svoje prirodzené stopy po objektoch.
201

Ako predstaviť wabi-sabi do interiéru?Cítiť atmosféru vo vašom dome wabi-sabi , nemusíte tráviť šťastie. Neexistujú tiež žiadne jasne definované pravidlá, ktoré musíte použiť, ale niektoré charakteristiky interiérového dizajnu vám umožňujú určiť, čo bude pre vás určite užitočné.

Prírodné materiály - myslite na drevo, vlnu, hlinu, drsný papier, bambus, ľan, kožu, kameň, tkanú trávu a železo - všetko, čo sa v priebehu rokov opotrebovalo, štiepky, slzy , praskanie a hrdzavenie. Ručne fúkané sklenené vázy, posteľná bielizeň, rohože z morských rias, hlinené kvetináče dokonale padnú k tomuto trendu.

Zbavte sa neporiadku - Život v štýle wabi-sabi má zbaviť váhy a starostí. V interiérovom dizajne to môže znamenať rozdávanie oblečenia, ktoré ste už roky nenosili, alebo zbavenia sa emocionálnej batožiny, napríklad suvenírov alebo drobností, ktoré sa zhromažďujú už roky a pri ktorých sa hromadí iba prach. Hlavným účelom týchto objednávok je urobiť náš domov čo najpohodlnejším a bezstarostným, tak pre seba, ako aj pre našich hostí.

Kombinujte funkčnosť s estetikou - wabi-sabi oslavuje vynaliezavosť. Investovanie do krásnych úžitkových predmetov zjednodušuje náš životný priestor, takže v každodenných situáciách potrebujeme menej vecí, ktoré uľahčujú náš život a robia nás šťastnejším.

Použiť farby zeme - farby charakteristické pre tento trend sú trochu ťažšie a silnejšie. S morom a lesmi sa spájajú hlavne tmavé šedé, modré, zelené a hrdza a svetlejšie farby inšpirované púšťou alebo eukalyptovou kôrou.

<< Wabi-sabi je štýl interiéru, ktorý musia všetci "nedokonalí dekoratéri" jednoducho poznať.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi