Vzduchové clony - čo by ste mali vedieť?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vzduchové clony - čo by ste mali vedieť?
07.09.2019

Vzduchové clony - čo by ste mali vedieť?Rozdiel teploty vzduchu prevládajúci na obidvoch stranách vonkajších dverí znamená, že pri otvorení zohriate alebo ochladený vzduch nenávratne uniká von - to vytvára veľké energetické straty, ktoré je potrebné pokryť vyhrievaním alebo podchladením miestnosti. Využívanie predsiene môže tento problém vyriešiť, ale z dôvodu malého priestoru to nie je vždy možné - dôvodom je obmedzený využiteľný priestor týchto priestorov. V súlade s osvedčenými postupmi a príslušnými nariadeniami sú alternatívou k predsieňam vzduchové clony. Vytvárajú silný prúd vzduchu nasmerovaný v rovnobežnej a tangenciálnej rovine k otváraniu dverí, bránia prievanu a tepelným stratám v zime av lete prenikaniu teplého vzduchu do chladených a klimatizovaných miestností.

Princíp fungovania vzduchových clonSúčasné vzduchové clony sú väčšinou kompaktné zariadenia inštalované priamo nad vonkajšími dverami. Výrobcovia ponúkajú kompaktné záclony v niekoľkých verziách, napríklad úsporné, štandardné alebo elegantné - skladajúce sa s interiérom areálu. Vzduchová clona pozostáva z nasávacej mriežky, výfukovej mriežky a ventilátora. Elektrický alebo vodný ohrievač je doplnkovým vybavením takéhoto zariadenia. Záclona vytvára intenzívny prúd vzduchu vychádzajúci zo štrbinovej napájacej mriežky. Prúd vzduchu prúdi lamelami nastavenými v pravom uhle a je tlačený ventilátorom, obvykle umiestneným v clonovej skrini, kde je tiež ohrievaný. Takto sa vytvorí silný prúd s plochým tvarom, ktorý vytvára vzduchovú bariéru, ktorá blokuje prítok vonkajšieho vzduchu cez otvorené dvere. Vzduchové clony s ohrievačom sa používajú v malých obchodoch a servisných priestoroch, pretože umožňuje vzdať sa vykurovania vo forme radiátorov, ktoré zaberajú cenné miesto.

Curtain air - čo ponúka trh?Na trhu sú k dispozícii rôzne riešenia záclon prispôsobené potrebám zariadenia. Závesy je možné rozdeliť podľa teploty privádzaného vzduchu - prechladnutie. V chodbách a dverách používaných ľuďmi sa používajú teplý a teplé závesy . Na miestach menej frekventovaných ľuďmi, napríklad v bránach pre príjazdové cesty, používame studené záclony. Z hľadiska dizajnu rozlišujeme záclony s jedným alebo dvojitým prúdom vzduchu . Pre priemyselné aplikácie sa používa záclony s horizontálnymi prúdmi vzduchu (napr. Pre brány vozidiel v priemyselných závodoch).

Kryt vzduchových závesov je obvykle vyrobený z pozinkovaného oceľového plechu s práškovou farbou. Dĺžka vzduchových clon sa líši, štandardné dĺžky clony sú 1500, 2000 a 2500 mm. Rozsah prúdenia vzduchu záclon je 2,5-4,2 m - v závislosti od vybraného modelu a prevládajúcich podmienok. Optimálne zvolená opona by mala vytvárať dynamický prúd vzduchu , ktorý predstavuje účinnú bariéru proti vniknutiu studeného alebo teplého vzduchu do budovy v celom svetle vstupného otvoru. V takýchto prípadoch použitie vzduchových závesov znižuje tepelné straty až o 80%.

Použitie vzduchových závesov v chladiarňach umožňuje odstránenie zamŕzania dverí a eliminuje tvorbu hmly - keď sa vlhký vzduch mieša s vnútorným vzduchom. Inštalácia vzduchových závesov by sa mala zvážiť vždy, keď sú dvere vždy otvorené alebo veľmi často. Vzduchové clony sa používajú aj v reštauráciách na oddelenie fajčiarskych a nefajčiarskych priestorov. Takéto zariadenia tiež výrazne znižujú náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu v závislosti od ročného obdobia a poskytujú pohodlie tým, ktorí bývajú v budove.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi