X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vyberieme podlahu do kancelárie
07.09.2019

Vyberieme podlahu do kancelárieMnohé klienti sa často stretávajú s kancelárskymi priestormi. Podlahy sa neustále posúvajú a zasúvajú zo stoličiek a niekedy aj nábytok. Preto musia byť trvanlivé, trvalé a ľahko sa s nimi každý deň starať a mali by tiež zohrávať reprezentatívnu úlohu. Našťastie je z čoho vyberať!

Wood - pre lásku k eleganciiDrevené parketové podlahy je klasika, ktorá ovplyvňuje pozitívny príjem interiéru a robí z nich elegantný a prestížny. Určite to zapôsobí na potenciálnych klientov a obchodných partnerov. Avšak na udržanie dobrého dojmu nezabudnite, že drevo je mimoriadne náročný materiál. Pri výbere dreva by sa mala venovať osobitná pozornosť jeho druhu, tvrdosti a pevnosti. Plastové kolieska pre otočné stoličky, vysoké podpätky napísané v kódexe pre oblečenie v kancelárii, nespočetné množstvo hostí, ako aj príležitostné zariadenie sa môžu odraziť v jeho vzhľade. Preto, ak si chceme užiť skutočnú krásu dreva vystaveného náročným výzvam, rozhodli sme sa pre riešenie vhodné pre miestnosti s vysokou intenzitou používania.

Nezabudnite, že čím je drevo tvrdšie, tým odolnejšie, takže podlaha bude vyzerať dlhšie ako nová. Podľa Brinellovej stupnice (čím vyšší je index, tým odolnejší je testovaný materiál), je najlepšie zvoliť drevo buk. popol, červený dub a
jatoba


Druhým parametrom, ktorý treba dávať pozor, je trieda obrusovania. V takom prípade je trieda IV alebo trieda III ideálna, ak sú miestnosti menej využívané. Drevo má oproti oplášteniu na báze dreva ešte jednu významnú výhodu. V priebehu času, keď ochranná vrstva utiera, sa podlaha môže osviežiť, napríklad nanesením novej ochrannej vrstvy na naolejované alebo voskované podlahy. Lakované podlahy je možné uviesť do ideálneho stavu bezprašným obnovovacím brúsením a následným nanesením novej vrstvy laku. Elegantné a spoľahlivé.

Panely - manželstvo ekonómie a estetikyAlternatívou k drevu môžu byť obľúbené a dobrovoľne vybrané podlahové panely. Tradicionalisti pripúšťajú relatívne nízku cenu na dosiahnutie účinku podobného drevu, milovníci moderných aranžmánov ocenia výber z mnohých rôznych vzorov - kamene, terakota, surový betón, ozdobné mozaiky, geometrické vzory.

Keď sa rozhodneme pre tento typ opláštenia, venujeme osobitnú pozornosť dvom parametrom. Trieda vyjadrená v stupnici AC1-AC5 znamená ich pevnosť a odolnosť proti oderu. Pre kancelárske priestory je vhodné zvoliť podlahu opísanú v triede AC5. Podlahové panely sa tiež delia do tried z hľadiska životnosti z hľadiska premávky. Rozlišujeme tu šesť tried: 21, 22, 23, 31, 32, 33 - prvá číslica zodpovedá jednotlivým typom miestností: AC4 alebo
  • 2 - domáci priestor,
  • 3 - verejný priestor,


Druhá špecifikuje faktor objemu premávky:
  • 1 - nízka,
  • 2 - stredný,
  • 3 - vysoký.


V kanceláriách, kde je podlaha vystavená zvýšenému používaniu, budú ideálne panely s najvyššou triedou použitia.

Starostlivosť o podlahové panely nie je náročná ani nákladná a pravidelné vysávanie a opatrný pohyb vnútorného vybavenia zabráni vzniku nepríjemných škrabancov.

Dôležitá poznámka: v prípade drevených podláh aj panelov je vhodné vybaviť kanceláriu špeciálnym ochranné podložky na stoličky a nábytkové nohy zaistiť vhodnými podložkami.

Second life of vinylVeľmi vysoká odolnosť proti oderu pri ťažkom používaní, ľahko sa čistí a vzhľad, ktorý dáva interiéru rafinovanú eleganciu z najvyššej dizajnovej police - to je recept na perfektná podlaha zakončená ... vinylom. Flexibilné podlahové krytiny prešli v nedávnej dobe veľkolepou premenou - prestali byť nudnými materiálmi pre démodé, ktoré najčastejšie pokrývali podlahy v chodbách, halách alebo na schodištiach. Tento symbol minulej éry sa dnes zmenil na nepoznanie a umožňuje veľkolepé usporiadanie interiéru. Zároveň sa medzi svojimi návrhárskymi partnermi dokonale ocitol. Môžeme si teda vybrať z napodobenín dreva, kameňa, surového betónu, bohatého etnického spektra a geometrických vzorov.

Moderné flexibilné podlahové krytiny vykazujú veľmi vysokú odolnosť proti mechanickému poškodeniu a vode, vďaka čomu sú vhodné do miestnostíktoré sú priamo prístupné zvonka. Vinyl sa ľahko udržuje v čistote a spomaľuje horenie. Okrem toho má antistatické vlastnosti, to znamená, že na svojom povrchu nezhromažďuje elektrické náboje, chráni tak pred prepätím a možným poškodením elektronických zariadení. Zabraňuje hromadeniu prachu na povrchu podlahy. Okrem toho dokonale potláča zvuky, napríklad klepanie na päty, čo výrazne zlepšuje akustiku miestnosti. Funkčnosť, trvanlivosť a estetika v jednom!

Nezáleží len na vizuálnej vrstve, ktorá je dokonale prispôsobená povahe usporiadaného priestoru. Predovšetkým by podlaha v kancelárii mala byť veľmi odolná, odolná voči oderu a ľahko čistiteľná. Rozhodme sa teda múdro a zostane krásnou ukážkou našej spoločnosti roky.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi