Vyberáme odolné dlaždice na terasu
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Vyberáme odolné dlaždice na terasu
05.09.2019

Vyberáme odolné dlaždice na terasuPri výbere terasových dlaždíc by ste mali zvážiť druh materiálu, jeho estetiku a najdôležitejšie parametre. Môžeme si vybrať z kameniny, kameňa alebo slínku. Prispôsobte ich vzhľad fasáde alebo podlahám v dome. Najväčší vplyv na trvanlivosť vybratého podkladu na terase však bude mať individuálne vlastnosti dlaždíc , najmä ich odolnosť proti mrazu, nízka nasiakavosť, odolnosť proti oteru a protisklznosť.

Čo by malo byť trvanlivé dlaždice na terase?povrchné na terase bude trvalé a odolný povrchový materiál, ak vyberieme produkt prispôsobený vonkajším podmienkam. Preto sa oplatí oboznámiť sa s ich prevádzkovými parametrami. Vonkajšie obklady musia byť predovšetkým odolné proti mrazu, a preto musia mať nízku nasiakavosť nie viac ako 3 percentá. Vďaka týmto vlastnostiam by podlaha terasy nemala praskať pod vplyvom nízkych teplôt. a jeho jednotlivé prvky sa oddelia od zeme.

A čo viac, povrch terasových dlaždíc musí byť odolný proti oderu, aby sa pri intenzívnom používaní, pri použití piesku a bahna nepoškodil. Z tohto dôvodu sú dlaždice s minimálnou triedou oteru triedy III najvhodnejšie pre terasu, aj keď je oveľa lepšie zvoliť výrobky s triedou IV alebo V. Protišmyková vrstva je ďalšou vlastnosťou, ktorá by sa mala zohľadniť pri výbere vonkajších dlaždíc. Keď je povrch na terase pod vplyvom zrážok vlhký, nie je ťažké skĺznuť, takže je najlepšie hľadať výrobky triedy najmenej R10 a povrch s textúrou vybavený protišmykovými drážkami, ktoré zaistia bezpečnosť používateľov terasy.

Porcelánové kamenné dlaždicegres je bežne používaný povrchový materiál na podlahy na terase. Za svoju popularitu vďačí vysokej trvanlivosti, trvanlivosti, vysokej odolnosti voči mechanickému poškodeniu a nízkej absorpcii vody. Väčšina kameninových výrobkov je dokonale prispôsobená vonkajším podmienkam. Vykazujú dobrú odolnosť proti mrazu a ich absorpcia vody často nepresahuje 0,1 percenta. Kameninové dlaždice sú vďaka nízkej pórovitosti odolné voči kyselinám a nečistotám a chemikáliám. Ľahko sa čistí a odolné voči častým pracím mramorom sú skvelým materiálom pre terasu, kde nie sú ťažké nečistoty.


Pri výbere kameniny vonku sa oplatí venovať pozornosť jej vrchnej vrstve. Dlaždice tohto typu sú k dispozícii so zaskleným alebo neglazovaným povrchom. Pre terasové dlaždice bude táto posledná možnosť fungovať najlepšie - odolnejšia proti oderu a poškriabaniu, tvrdšia a menej klzká. Veľkou výhodou gres je jeho dostupnosť nielen v mnohých veľkostiach, ale aj vo farbách a vzoroch , takže ich vzhľad sa dá ľahko prispôsobiť usporiadaniu terasy alebo fasády budovy. Terasa z dreva podobného gresu, ktorá dokonale napodobňuje vzor prírodného dreva, bude dobrou alternatívou k drevenej terase. V jeho prospech hovorí za to, že nie je potrebná pravidelná údržba a osobitná starostlivosť, ako aj nižšia cena ako za drevo.

kamenné dlaždice na terasuDokončenie terasy dlaždice z prírodného kameňa je investícia na roky, pretože tento materiál vyznačuje sa najväčšou pevnosťou a trvanlivosťou . Neoceniteľný je aj elegantný a ušľachtilý vzhľad prírodného kameňa. Jediným obmedzením pre investorov, ktorí ocenia výhody kamennej terasy, môže byť jej vysoká cena.

Prírodný kameň na vonkajšie použitie musí byť odolný voči poveternostným podmienkam. Dobrou voľbou v tejto situácii bude vápenec, treba však pamätať na to, že takéto materiály sú menej odolné a vyžadujú systematickú impregnáciu a ochranu pred poveternostnými podmienkami. pieskovec či travertín, mramorové dlaždice, čadič a siena. žulové dlaždice, Tieto druhy materiálov vykazujú vysokú tvrdosť, odolnosť proti mrazu a oderu a ľahké spracovanie. Kartáčované alebo plameňové výrobky budú mať protišmykové vlastnosti. ktorá sa vyznačuje drsným povrchom. Terasa sa dá použiť aj

slinkové dlaždice na terasuV ponuke výrobcov dlaždice slinku je veľa typov určených na vonkajšie použitie. Dlaždice na terasu slinku sú odolné, odolné voči poveternostným podmienkam vrátane UV žiarenia a bezpečné pre používateľaže terasa kvôli protišmykovému povrchu a drsnému povrchu. Vyznačujú sa tiež nízkou absorpciou vody a mrazuvzdornosťou. Terasa s klinkerovou podlahou sa ľahko udržuje v čistote, pretože dlaždice vykazujú vysokú odolnosť voči špine, najmä ak sú chránené vhodnou impregnáciou.

Dlaždice slinku môžu mať glazúrovaný alebo glazúrovaný povrch, ktorý im dodáva estetickú hodnotu, ale pre vonkajšie podlahy, ktoré môžu byť pri vystavení vlhkosti klzké, je lepšie zvoliť dlaždice, ktoré sú menej hladké alebo drážkované. Nie je to bezvýznamná prírodná krása slinku, ktorá pripomína obraz tehly, vďaka ktorej bude vynikajúcou ozdobou terasy, najmä preto, že sa dá ľahko prispôsobiť fasáde slinku. Väčšina z týchto dlaždíc je k dispozícii v odtieňoch červenej, hnedej a žltej, čo trochu stráca hru, čo ponúka väčšie možnosti usporiadania kvôli bohatosti farieb a vzorov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi