Trendy v osvetlení záhrady 2018
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Trendy v osvetlení záhrady 2018
06.09.2019

Trendy v osvetlení záhrady 2018Podľa nich sú záhrady menej usporiadané a geometrické. Majú vzbudzovať dojem, že existujú veľmi nezmenené. Radíme, ako osvetľovať záhradu v súlade s najnovšími trendmi.

nielen na osvetleniePamätajte, že svetelné zdroje v záhrade majú najmenej niekoľko funkcií. Po prvé, praktické, a tak nám majú pomôcť orientovať sa v jeho oblasti, keď je tma. Rovnako dôležitá je estetická funkcia v dvoch dimenziách: keď je tma, ich svetlom je budovať náladu a atmosféru záhrady, zdôrazňovať jej hodnoty, ale môže tiež zakrývať niektoré nedostatky; počas dňa, keď sú vypnuté, by mali dať záhrade osobitý charakter a štýl s tvarom a usporiadaním. Samotné lampy, a nielen ich svetlo, by preto mali byť ozdobou našej zelene.

Výmena osvetlenia za solárneOčakáva sa, že v roku 2018 dôjde k ďalšiemu zvýšeniu významu slnečnej energie v záhradách. Má sa stať priateľským doplnkom. Nejde iba o osvetlenie, ale aj o schopnosť nabíjať týmto spôsobom všetky potrebné elektronické zariadenia, aby ste mohli zostať dlhšie medzi zeleňou. Nie je náhodou, že moderné trendy v osvetlení záhrady sú zamerané na všetky druhy solárne lampy, ktoré využívajú energiu slnka a sú nabité lúčmi.

Nejde iba o vytvorenie atmosféry odpočinku a relaxácie, ale aj o ... náklady. Na trhu existujú modely, ktoré dokonale kombinujú efektívne osvetlenie s estetickými, ale aj futuristickými tvarmi a vzormi, ktoré sa v záhradách stále viac objavujú.

Stále viac a viac módne LEDPopularita osvetlenia pomocou technológie LEDsnímač pohybu, pomocou ktorých sa svetlo automaticky zapína a vypína. Veľkou výhodou je tiež to, že nevyžadujú komplikované zapojenie a inštaláciu, čo v záhrade funguje skvele.

Všeobecne sa oceňuje aj univerzálnosť ich tvarov a aplikácií. Môžu byť použité ako zvýraznenie schodov alebo ciest a ako tzv patníky ako stacionárne nezávislé zdroje svetla. Je vhodné ich použiť na osvetlenie a zvýraznenie vybraných prvkov našej záhrady, o ktoré sa staráme aj po zotmení.


Zvlášť módne sú Ľahké reťaze LED. Umožňujú vám vytvárať úžasné vizuálne efekty, ako aj jemné, diskrétne osvetlenie, vďaka čomu sa z našej záhrady stane útulné miesto. Môžu visieť na stromoch, plotoch, rastlinách, kríkoch a živých plotoch, čím vytvárajú štýl alebo náladu, o ktorú sa teraz zaujímame: romantické, hravé a dokonca slávnostné. Ak by sme chceli získať tú správnu atmosféru strany - nič jednoduchšie, vždy môžete použiť farebné LED žiarovky.

Bočné osvetlenie na stenách

200


Takéto nástenné svietidlá slúžia nielen na osvetlenie domu alebo prostredia, ale tiež vytvárajú zaujímavé steny na stenách. Dávajú príjemné svetlo večer alebo v noci, ale vyzerajú rovnako dobre počas dňa, keď sú vypnuté. Môžete ich použiť na zvýraznenie textúry materiálu, z ktorého je stena vyrobená (drevo, tehly atď.).

Tieto bočné svietniky môžu byť pokryté špeciálnymi panelmi (natretými v rovnakom odtieni ako stena), ktoré nasmerujú svetlo nadol, aby lepšie osvetľovali oblasť a blízke chodníky. Elegantné a moderné nástenné svietidlá z nehrdzavejúcej ocele sú obzvlášť módne.

Závesné svetláZávesné svetlá sú populárne v miestnostiach, ale stále častejšie sa používajú. tiež v záhradách, ako vonkajšie osvetlenie. Závesné svetlá odkvapov a iných konštrukcií poskytujú výnimočné osvetlenie trávnikov a terás. Sférické lampy zavesené na stromoch, ktoré poskytujú mäkké osvetlenie, sú módne.

Skrývame a maskujeme lampyTento trend skrýva a maskuje zdroje svetla, často v kombinácii so snímačmi pohybu. Lamas sú čoraz populárnejšiepuky v tvare listov, kameňov alebo vo forme strún, podobné závesným vetvám, zdokonalené integrovaným do životného prostredia. Taký ľahký reťazec namontovaný na strom alebo iný záhradný prvok v tejto chvíli, ak prejdeme pohybom vyvolaným vetrom alebo v jeho dôsledku, začne žiariť, blikať a spôsobovať prekvapenie. Ak máme zaujímavo tvarovanú záhradu, ktorá sa skladá z rôznych prvkov, takéto osvetlenie ich dokonale zvýrazní.

Viac kovu, mosadze a mediTento trend je obzvlášť zaujímavý, pretože stojí trochu v rozpore s tým, čo sme práve povedali. Môžete vidieť, že záhradní dizajnéri môžu mať rôzne predstavy o ideálnom osvetlení ... Myslia si, že donedávna sa vonkajšie osvetlenie spájalo s pozadím domu alebo krajiny, a to aj vďaka použitiu prírodných materiálov, napríklad kameňa.

Teraz je ústup od tohto trendu - hľadáme formy, ktoré vyzerajú luxusnejšie, a tento efekt je možné dosiahnuť vďaka lampám vyrobeným z meď. Výrobky z týchto kovov sa nedávno intenzívne hľadajú. Samozrejme sa musia zhodovať s nábytkom a inými prvkami, ktoré sa nachádzajú v našej záhrade. mosadz i

Návrhári dokonca hovoria o tom, čo nazývajú "marocký štýl", ktorý podľa ich názoru spočíva v starostlivom kovoobrábaní. Takéto zložito vyrobené žiarovky by mali zasiahnuť našu záhradu, ak chceme byť v súlade so súčasnými trendmi. Ďalším zaujímavým nápadom by mohli byť kovové, štýlové baterky s otvoreným ohňom, ktoré môžu byť vynikajúcim prostredím pre večerné stretnutia a rozhovory na záhrade.

Tradičný štýl - sklenená lampaTakže lampy akoby vypadli z živého devätnásteho storočia. Klasické lucerna s okrúhlou tienidlom z priehľadného skla a starožitnou žiarovkou. Stále viac a viac vonkajších záhradných svietidiel pripomínajú staré plynové lampy a skoré elektrické osvetlenie. Takéto sklenené svietidlá sú najlepšie umiestnené v chránených miestach, kde sú chránené pred rozmarmi prírody, napríklad pred silným vetrom.

Inteligentné bezpečnostné svetláTu máme výhodu funkčnosti a starostlivosti o bezpečnosť ľudí v záhrade pred estetickými aspektmi. Jedná sa o moderné svetelné systémy, ktoré zahŕňajú svetlá, ktoré sa rozsvietia po aktivácii senzora pohybu, pripojené k kamerám umiestneným v okolí. Takéto inteligentné systémy, často konfigurované prostredníctvom bezdrôtových sietí, môžu tiež pracovať s inými zariadeniami a ich ovládanie je možné z úrovne aplikácie nainštalovanej na smartfóne. Možno je to príznak ustarostenej doby? V každom prípade, ako sme povedali, súvisí viac s modernými technológiami ako s estetikou.

Samozrejme, pri aranžovaní záhradného osvetlenia sa nemusíte držať týchto návrhov. O to viac, že sú veľmi rozmanité av niektorých ohľadoch dokonca protichodné. Mali by sme s nimi zaobchádzať ako s inšpiráciou a zdrojom nápadov pri hľadaní toho, čo sa nám páči a ktoré sa nám najviac páči. Závisí to od nás a našich potrieb, ako a v akom štýle budeme mať osvetlenú záhradu: či dávame prednosť jemnejšiemu a romantickejšiemu svetlu, alebo výraznejšiemu a možno dokonca živšiemu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi