X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Test vysokotlakovej umývačky Karcher K3
05.09.2019

Test vysokotlakovej umývačky Karcher K3Tento príklad môžeme nazvať vysokotlakové umývačky. Tieto relatívne malé predmety majú schopnosť účinne čistiť extrémne odlišné povrchy. Ich použitie si nevyžaduje veľké technické znalosti, čo je ďalšia výhoda - každý laik po prečítaní krátkych pokynov bude vedieť, čo, ako a kde treba správne používať tento nástroj.

Nejaké podrobnosti? A áno. Karcher je jedným z priemyselných magnátov. Svetoznáma spoločnosť ponúka rad zariadení navrhnutých špeciálne pre tieto úlohy. Medzi nimi nájdeme model triedy K3, ktorý by mal spĺňať očakávania mnohých používateľov, ktorí potrebujú zariadenie na obnovenie žiaru objektov.
200

Konštrukcia - kompaktné rozmeryUvedená podložka sa zmestí do malej kartónovej škatule. Ako viete, je to rozdelené na časti. Ich montáž je jednoduchšia, než si myslíte. Základňou je skriňa s motorom a kľúčovými komponentmi. K nemu pripevňujeme kolieska a veľmi pevnú rukoväť. Po zložení je K3 dlhá 275 mm, šírka 279 mm a výška 803 mm. Stále teda zostáva kompaktným objektom, pre ktorý je ľahké nájsť miesto v garáži alebo technickej miestnosti. Je potrebné dodať, že hmotnosť prezentovaného Karcher je iba 6,5 kilogramu.
201


Vybavenie tiež zohráva veľkú úlohu. Kľúčovým prvkom zostáva vysokotlaková pištoľ, ktorá je ľahká a dobre padne do vašich rúk. Je doplnený pripojením Quick Connect s veľmi ľahkým upevňovacím systémom. Bola tu tiež prívodná rúrka Vario Power, rotačná dýza, 6 metrov vysokotlaková hadica, 3/4 "armatúra, vodný filter a nádrž, ktorá dodáva čistiaci prostriedok.

fondy

No, čistiace prostriedky - a sú zahrnuté v ponuke Karcher. V súprave sme preto našli šampón na umývanie automobilov a iných vozidiel a špeciálny čistiaci prostriedok, ktorý bol vytvorený pre záhradné povrchy (dlaždice, dlaždice).

Za zmienku stojí aj príslušenstvo, ktoré si môžete kúpiť. Jedným z nich je kefa so stierkou, ktorá vám umožní zachytiť špinavú vodu. Tento prvok odstraňuje nečistoty na ťažko prístupných miestach. Ďalším riešením je T-Racer, ktorý je jedným z najúčinnejších čističov plochých povrchov.

na pozadí automobilu 2

Príprava na akciuAko sme už uviedli, Karcher K3 má malé rozmery, takže sa dá ľahko presunúť. Kolesá použité v ňom sú plastové, ale veľmi dobre vyrobené a nedovoľujú žiadne "uvoľnenie". Pocit spoľahlivosti sa týka celého zariadenia - všetko je správne utiahnuté a medzery medzi prvkami krytu sú rovnomerné a úzke.

Pred spustením zariadenia je potrebné prívod vody. A tu prichádza otázka záhradného vybavenia. Na prívod vody so správnym tlakom je potrebná hadica. Je zrejmé, že čím dlhšie je, tým väčší je rozsah a nie je potrebné časté prepínanie. Upevňovacia vsuvka by mala byť pevná a odolná, aby neexistovali žiadne svorky, ktoré dočasne prestanú fungovať.

Po odskrutkovaní vody a jej spustení môžeme ísť do prevádzky. Pištoľ, ku ktorej je pripojená prívodná rúrka, pripomína konštrukciu z bezkontaktných umývačiek automobilov. Jeho služba je takmer rovnaká a nie sú tu žiadne prekvapenia. Tu treba poznamenať, že tok sa dá upraviť. Je dosť sily? Vytvorený tlak môže byť od 20 do 120 bar. Maximálny čerpací výkon je 380 litrov za hodinu (povrchová kapacita dosahuje 25 metrov štvorcových za hodinu). Nejedná sa o parametre záznamu, ale postačujú pre populárne diela.

3

aplikácia Karcher K3Umývanie kompaktného auta je preto možné a relatívne rýchle. Tryska je dostatočne silná na to, aby z karosérie vozidla odstránila nečistoty bez ohľadu na jej typ. Pri čistení spodných častí (hrana prahov) a ráfikov je vhodné vymeniť špičku za kefku. Je mäkký a nepoškrabuje sa a zároveň umožňuje rýchlejšie a efektívnejšie odstránenie nečistôt.

rim

V mnohých mysliach vyvstáva otázka, či existuje zmysel umývať auto takýmto zariadením, pretože v okolí nášho bydliska môžu byť myjnia. Dá sa to odôvodnene odôvodniť. Po prvé, nemusíme nikam ísť, ak máme na našom pozemku správne miesto. Po druhé, nestojíme vo fronte, ktorý v citlivých, víkendových alebo dovolenkových dňoch môže ušetriť veľa času. Po tretie, môžeme si byť istí čistiacimi prostriedkami, pretože si ich vyberáme sami. Po štvrté, sme schopní vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam, napríklad poškriabaniu tela v dôsledku opotrebovania kefy.
202


Nezabúdajme tiež na univerzálnosť. Pomocou horáka sa môžu čistiť nielen vozidlá. Mohli by sme tiež "hádzať" nečistoty z plotu alebo záhradného nábytku. Niektorí ľudia tak začínajú umývať okná a schody. Pomocou špičky škrupiny s rotujúcimi dýzami môžete tiež umývať balkónové dlaždice a iné ploché povrchy (napr. Kamenné chodníky). Zariadenie je možné použiť na rôzne konštrukcie.

dlaždice

Stojí to za to?Ak máme nehnuteľnosť, na ktorej je veľa miest, ktoré si vyžadujú pravidelné čistenie, a zároveň sú ľahko prístupné vodné konektory, potom nákup Karcher K3 dáva zmysel , Jedná sa o ľahko použiteľné zariadenie, ktoré vám umožní vyčistiť nielen vozidlá, ale aj mnoho ďalších vecí. Skromná veľkosť je tiež veľká výhoda, čo znamená, že jej použitie nevyžaduje veľa úsilia.

Zostáva len problém s cenou. Ako vidíte, ceny začínajú približne od 450 PLN. Celkové náklady závisia od individuálnych očakávaní a príplatku za ďalšie príslušenstvo. Niektoré môžu potrebovať viac energie kvôli potrebe čistiť tvrdšie povrchy. Potom by ste mali hľadať trochu drahšie zariadenia od tohto výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi