Test vodiča vŕtania Milwaukee M18 FDD
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Test vodiča vŕtania Milwaukee M18 FDD
07.09.2019

Test vodiča vŕtania Milwaukee M18 FDDNástroje tejto značky sú zamerané hlavne na profesionálnych používateľov a sú navrhnuté pre najnáročnejšie úlohy. S akumulátorovou vŕtačkou / skrutkovačom Milwaukee M18 FDD to nie je nič iné.

Krátke charakteristikyBatéria M18. Okrem toho môžu byť vybavené batériami s rôznymi kapacitami a najväčší a najpriestornejší má až 9 Ah. M18 FDD je jedným z najvýkonnejších skrutkovačov vo svojej triede, ak nie medzi všetkými akumulátorovými skrutkovačmi. Ako vŕtačku / skrutkovač ju možno použiť na dve hlavné úlohy: vŕtanie a skrutkovanie. Jeho parametre umožňujú efektívne a rýchle vŕtanie, a pokiaľ ide o skrutkovacie úlohy, vyrovnáva sa s najťažšími, takže sa dá použiť aj v stolárstve. Tento skrutkovač patrí do skupiny zariadení napájaných batériami typu Milwaukee 18 V. Je to jedna z rozsiahlejších skupín batériových zariadení. Skupina nástrojov by sa tu mala chápať ako skupina strojov kompatibilných s jednou batériou alebo jedným typom batérie. Ukazuje sa, že Milwaukee vo svojej ponuke má viac ako sto rôznych nástrojov, ktoré sa zhodujú

FunkcieVyššie uvedené hlavné funkcie pozostávajúce z vŕtania alebo skrutkovania sa prepínajú pomocou krúžku na výber druhu prevádzky.

fig 1

Toto zariadenie obsahuje niekoľko užitočných a užitočných detailov v každodennom používaní, ktoré zvyšujú jeho funkčnosť. Je vybavený elektronickým spínačom, ktorý umožňuje plynulú reguláciu rýchlosti otáčania, ktorej hodnota je porovnateľná so stupňom stlačenia kľúča, čo umožňuje postupné dávkovanie rýchlosti otáčania, aby sa zabránilo pošmyknutiu vrtáka pri iniciovaní otvoru na klzkom povrchu.

fig 2

Prepínač na zmenu smeru otáčania umožňuje rýchle prepínanie medzi skrutkovaním a odskrutkovaním. Dvojrýchlostná prevodovka umožňuje vedomý výber medzi vysokou rýchlosťou pri druhom prevodovom stupni a vysokým krútiacim momentom pri prvom prevodovom stupni.

Stroj je vybavený LED diódou, ktorá sa automaticky zapne po stlačení tlačidla napájania. Osvetľuje pracovnú plochu a uľahčuje prácu pri nedostatočnom osvetlení. Batérie, ktoré sú vybavené skrutkovačom, majú indikátor stavu nabitia, takže môžete ľahko a rýchlo vyhodnotiť zostávajúcu výdrž batérie.

fig 4

Použité materiályPrevodovka pre skrutkovač Milwaukee M18 FDD je vyrobená zo zliatiny hliníka. V dôsledku toho sa teplo, ktoré sa v ňom vytvára, ľahko prenáša von, takže teplota vo vnútri stroja nedosahuje nadmerné hodnoty. Držiak nástroja je vyrobený z kovu, čo z neho robí pevný bod v konštrukcii stroja.

fig 5

Puzdro je vyrobené z pevného plastu, ktorý je v úchopných oblastiach pokrytý mäkkou a nekĺzavou podšívkou, čo umožňuje pohodlné používanie stroja.

fig 6

Pogumované časti tela chránia stroj pred možným poškriabaním a zlomením krytu v dôsledku možného pádu z výšky.

ParametreSkrutkovač M18 FDD je napájaný batériami s menovitým napätím 18 V. Toto je jeden z najvýkonnejších batériových zariadení na trhu, pretože má silný krútiaci moment utiahnutie do 135 Nm. Rotačná rýchlosť dosiahnutá týmto zariadením je 2000 ot./min. Vďaka takejto vysokej rýchlosti je možné voľne vŕtať s vrtákmi s malým priemerom do kovu. Držiak na náradie umožňuje uchopiť vŕtačky s priemerom 1,5 - 13 mm. Stroj spolu s batériou 5 Ah je vybavený váhou 2,5 kg. Preto to nie je jedno z najľahších a najkompaktnejších zariadení, ale jeho úlohou je mať enormný krútiaci moment, ktorý vedie k schopnosti zaskrutkovať dlhé skrutky veľkého priemeru. Nie je to zariadenie pre malé úlohy vyžadujúce presnosť a ľahký nástroj.

Technické riešeniaSkrutkovač M18 FDD je založený na bezkartáčovom motore PowerState, ktorý v kombináciis elektronikou RedLink-Plus a batériami RedLithium-Ion sú systém riadenia energie, ktorý dokáže extrahovať vysoké prevádzkové parametre zo stroja s plnou ochranou batérie pred poškodením. K poruche môže dôjsť v dôsledku prehriatia článku v dôsledku nadmernej spotreby energie. Bezkartáčové motory sa vyznačujú vysokou úrovňou úspory energie a tento aspekt je v prípade batériových zariadení mimoriadne dôležitý. Každú minútu prevádzky zariadenia počíta jedno nabitie batérie. Lítium-iónové batérie sú v súčasnosti najlepším zdrojom energie pre akumulátorové náradie. Nemajú takzvaný pamäťový efekt, ktorý sa prejavuje znížením kapacity pri nabíjaní batérie a účinkom zníženia súčasnej účinnosti zdroja energie pri vybíjaní batérie. Vďaka tomu sú pohodlné na používanie, pretože sa dajú nabíjať a stroj má porovnateľné prevádzkové parametre v celom rozsahu nabitia batérie.

VybavenieStroj je zvyčajne kompletný s dvoma batériami 5 Ah a univerzálnou nabíjačkou, ktorú je možné použiť na nabíjanie batérií Milwaukee 18 V a 12 V. Všetko je umiestnené v plastovom kufri, ktorý je vynikajúci na prepravu stroja. Sada ďalej obsahuje takzvaný skrutkovací vrták a kovový háčik, ktorý je možné použiť na pripevnenie zariadenia k pracovnému pásu pri práci vo výškach.

fig 7

Pri takom vysokom krútiacom momente je dôležitá aj dlhá bočná rukoväť, ktorá stabilizuje stroj počas ťažkých prác.

fig 8

SummaryMilwaukee. Milwaukee M18 FDD je jedna najvýkonnejších akumulátorových skrutkovačov na trhu. Masívne vyrobený stroj so skutočne obrovským krútiacim momentom sa vyrovná s najťažšími aplikáciami, dokonca aj pri prácach týkajúcich sa skrutkovania nosníkových konštrukcií v stolárstve. Milwaukee je známy svojimi solídnymi riešeniami, najmä medzi nástrojmi na batérie, a testovaný skrutkovač je skutočným dôkazom. Na stroj sa vzťahuje trojročná záruka výrobcu, ktorá sa začína fungovať, keď je zariadenie zaregistrované na webovej stránke
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi