Test vodiča vŕtania Milwaukee M12 CPD
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Test vodiča vŕtania Milwaukee M12 CPD
07.09.2019

Test vodiča vŕtania Milwaukee M12 CPD

VlastnostiPríkladom takého skrutkovača je Milwaukee M12 CPD . Je to extrémne silný stroj na také nízke napájacie napätie. Jeho pevná konštrukcia už naznačuje možnosť neobvyklého použitia. Spomedzi skrutkovačov napájaných podobným napätím má pomerne veľké rozmery a vysokú hmotnosť. Jeho parametre sú však omnoho vyššie ako u konkurentov. V prípade spoločnosti Milwaukee existuje tendencia vyrábať náradie na batérie s napájacím napätím 12 a 18 V. Táto značka sa vzdáva strojov s napätím 14,4 V. Prečo? Možno preto, že napríklad skrutkovač M12 CPD (12 V) môže konkurovať iným 14,4 V strojom iných značiek.

FunkcieVŕtačka / ovládač Milwaukee M12 CPD má tri základné režimy. Na výber prevádzkového režimu sa používa špeciálny spínací krúžok. Je potrebné poznamenať, že stroj je vybavený dvoma nastavovacími krúžkami. Samostatne pre výber druhu prevádzky, osobitne pre nastavenie uťahovacieho momentu.

fig 1

Krúžok pre výber režimu má možnosť nastaviť jednu z troch funkcií: vŕtanie, skrutkovanie alebo vŕtanie s príklepom. Po zaskrutkovaní začne krúžok na nastavenie uťahovacieho momentu plniť svoju funkciu. Môže sa použiť na nastavenie spojky proti preťaženiu, ktorá odpojí pohon, keď sa dosiahne definovaný krútiaci moment. Toto nastavenie je možné definovať v jednej z 18 preddefinovaných hodnôt. M18 CPD má plynulé ovládanie rýchlosti v vypínači. Po stlačení klávesu sa jeho hodnota zvyšuje.

Okrem toho je to dvojrýchlostné zariadenie, ktoré vám umožňuje zvoliť medzi vysokou rýchlosťou pri druhom prevodovom stupni a vysokým krútiacim momentom pri prvom prevodovom stupni. Skrutkovač má tiež spínač na zmenu smeru otáčania, ktorý umožňuje skrutkovanie aj odskrutkovanie. Kryt náradia má indikátor stavu nabitia batérie, ktorý vám umožňuje odhadnúť zostávajúci pracovný čas stroja na konkrétnej batérii.

fig 3

Použité materiályM12 CPD , ako jeden z mála akumulátorových skrutkovačov s týmto napájacím napätím, má kovové puzdro prevodovky. Toto je jeden z prvkov naznačujúcich vysoký výkon stroja. Výrobca musel zabezpečiť dobrú výmenu tepla, pričom ako prevodové ústrojenstvo používal zliatinu hliníka. Vysoké emisie tepla sú dôležité najmä v prípade strojov, ktoré pracujú pri vysokom zaťažení as vysokou intenzitou. Pomáha rýchlo znižovať teplotu v prevodovke, čo zvyšuje jej životnosť a umožňuje intenzívnejšiu prevádzku. Zvyšok krytu je vyrobený z vysoko kvalitného plastu. Prvky rukoväte sú pokryté mäkkou a protišmykovou podšívkou, čo zvyšuje pohodlie a bezpečnosť práce.

fig 4

Držiak náradia je vyrobený z kovu, ktorý je v tejto triede nástrojov jedinečný. Je to veľmi solídne.

fig 5

Technické riešeniaSkrutkovač Milwaukee M12 CPD je pravdepodobne jediný stroj v tomto segmente nástrojov, ktorý je napájaný bezkomutátorový motor. Milwaukee sa zameriaval na efektívnosť, takže sa použila najpokrokovejšia technológia, ktorá sa zvyčajne používa v strojoch s vyšším napájacím napätím, t. riešenie.

Lítium-iónové batérie sú už štandardné. Nemajú pamäťový efekt, takže ich môžete nabíjať bez toho, aby ste znížili ich kapacitu. Ich vlastnosťou je tiež udržiavanie konštantných parametrov zariadenia bez ohľadu na úroveň nabitia batérie. Inými slovami, stroj má rovnako vysoké pracovné schopnosti počas celého vybíjacieho cyklu. Bezkomutátorový motor PowerState a batéria RedLithium-Ion sú spojené a riadené riadiacou elektronikou RedLink-Plus. Dohliada na správne rozdeľovanie energie z batérie, aby nedošlo k preťaženiu jej článkov, a zároveň chráni motor pred preťažením.

EquipmentSkrutkovač Milwaukee M12 CPD je možné zakúpiť v rôznych konfiguráciách. Líšia sa odo mňaV prvom rade sme súčasťou typu batérií. Môže ísť o 2 Ah, 4 Ah alebo 6 Ah batérie. Každá z týchto súprav má dve batérie a nabíjačku. Okrem toho, ak si vyberiete niektorú z týchto súprav, stroj sa dodáva v plastovom obale. K dispozícii je tiež možnosť kúpiť prístroj bez batérií a nabíjačky. Potom sa kúpi v kartónovej krabici. Je to pekná alternatíva pre ľudí, ktorí už majú batérie M12 Milwaukee a chcú si rozšíriť svoj park nástrojov. Týmto spôsobom môžete v peňaženke ušetriť trochu zlotého. Skrutkovač je vybavený kovovou sponou na opasok, ktorá vám umožňuje počas prestojov ľahko zavesiť zariadenie na opasok na náradie.

SummaryMilwaukee M12 CPD je solídny stroj, ktorý svojimi parametrami zodpovedá strojom s napájacím napätím 14,4 V. Využíva najlepšie technológie, čo znamená, že má vysokú silu. Na Milwaukee M12 CPD sa vzťahuje trojročná záruka, ktorá sa uplatňuje, ak je zariadenie zaregistrované na webových stránkach výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi