Test uhlovej brúsky Milwaukee AG10-125EK
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Test uhlovej brúsky Milwaukee AG10-125EK
07.09.2019

Test uhlovej brúsky Milwaukee AG10-125EK

Krátke charakteristikyUhlová brúska Milwaukee AG10-125EK je jedným z stredne výkonných brúsok. Je to veľký kompromis medzi výkonom a hmotnosťou stroja. Je to stále malý a šikovný stroj, ktorý dokáže zvládnuť stredne ťažké úlohy. Nie je to stroj na ťažké brúsenie osem hodín denne, pretože na takéto aplikácie sú vhodné oveľa silnejšie a ťažšie brúsky. AG10-125EK je brúska, ktorá sa bude používať ako doplnok k dielni spoločnosti - na práce ad hoc, údržbu závodu, vo výstavbe, na dokončovacie práce av mnohých ďalších oblastiach, ktoré nemožno nahradiť.

FunkcieBrúska Milwaukee AG10-125EK má posuvný prepínač. Toto je veľmi populárne riešenie kvôli pohodlnosti použitia. Tento prepínač umožňuje zablokovanie zariadenia v zapnutej polohe. Vďaka tomu je možné stroj obsluhovať voľne a dokonca aj s jednou rukou, čo by sa podľa pravidiel OHS nemalo pochváliť.

Pílový list je pripevnený maticou, ktorá musí byť dotiahnutá alebo uvoľnená pomocou špeciálneho kľúča.

fig 2

Pri montáži alebo demontáži kolesa je užitočné zaistiť vreteno, ktoré sa dá aktivovať stlačením poistného tlačidla v hornej časti hlavy brúsky.

fig 3

Kryt čepele je pripevnený bez použitia nástrojov. Na to, aby ste ho nastavili tak, aby smeroval prach alebo iskry vznikajúce pri spracovaní, nepotrebujete ani nástroje.

fig 4

Teleso prevodovky má dva otvory so závitom, takže v jednom z nich je možné namontovať ďalšiu bočnú rukoväť - preto môže ísť o stroj vhodný pre pravákov aj ľavákov.

Použité materiályTeleso prevodovky AG10-125EK je vyrobené zo zliatiny hliníka. Vďaka tomu je teplo generované pri prenose emitované vonku a vo vnútri je optimálna teplota, ktorá nemá nepriaznivý vplyv na trvanlivosť a pevnosť zariadenia. Teleso stroja je vyrobené z plastu. Je príjemný na dotyk, vďaka čomu je práca pohodlná. Použité materiály sú dobrej kvality a ľahké, čo ovplyvňuje nízku hmotnosť stroja, čo uľahčuje prácu. Brúska nepreťažuje ruku.

Technické riešeniaPrvým detailom, ktorý je potrebné venovať pozornosť technickým riešeniam, je skvelé chladenie stroja. Zadná časť tela Milwaukee AG10-125EK je rebrovaná na oboch stranách. Je ťažké zakryť všetky otvory na prívod vzduchu rukami a narušiť chladenie motora.

fig 5

Vďaka zabudovanej elektronike sa brúska začína pomaly, obsluha nie je vystavená trhnutiu, počiatočný prúd je obmedzený.

ParametreMilwaukee AG10-125EK je malá uhlová brúska, ktorá podporuje brúsne kotúče s priemerom 125 mm. Je vybavený motorom s výkonom 1 000 W, ktorý zrýchľuje brúsny kotúč na rýchlosť 11 000 ot / min. Stroj sa pohodlne používa vďaka svojej hmotnosti, ktorá nepresahuje 2,1 kg.

EquipmentAG10-125EK je vybavený maticou a podpornou prírubou na namontovanie rezacieho kotúča. Kryt brúsneho kotúča je kryt pre rýchlu montáž, jeho inštalácia nevyžaduje použitie žiadneho ovládacieho kľúča, čo je veľkou pomocou pri zmene nastavení. Rezací kotúč je pripevnený pomocou kľúča s dvoma kľúčmi, ktorý je súčasťou súpravy. Dodatočná rukoväť robí rezanie a brúsenie s týmto strojom pohodlným a bezpečným.

fig 6

Stroj sa dodáva, rovnako ako väčšina uhlových brúsk, v škatuli.

SummaryBrúska Milwaukee AG10-125EK je veľmi pohodlný stroj na použitie, čo je dobrý kompromis medzi hmotnosťou, veľkosťou a výkonom. Je to skvelý doplnkový stroj pre príležitostnú prácu v akejkoľvek spoločnosti av domácnosti. Na stroj sa vzťahuje trojročná záruka, ktorá je platná až po registrácii zariadenia na webovej stránke výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi