Test rotačného kladiva Milwaukee M18 CHPX
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Test rotačného kladiva Milwaukee M18 CHPX
07.09.2019

Test rotačného kladiva Milwaukee M18 CHPXAž donedávna bolo rotačné kladivo spojené iba so sieťovým zariadením. Všetky batérie tohto druhu boli skôr používané ako pomocné a doplnkové zariadenia. V posledných rokoch sa to okrem iného zmenilo vďaka Milwaukee, ktoré preukázalo, že rotačné kladivo napájané z batérie môže byť rovnako efektívne ako sieťové zariadenie.

Krátke charakteristikyRotačné vŕtačky sú zariadenia, ktoré na prácu používajú pneumatické rázy. Je to typ nárazu, ktorý vzniká stlačením vzduchu v nárazovej komore pomocou kľukového posúvača a následným vyvíjaním tlaku s impulzom, ktorý sa formou nárazu prenáša vŕtačkou na obrobok. Táto funkcia odlišuje vŕtacie kladivá od nárazových vŕtačiek (vybavených mechanickým nárazom s výrazne menším podnetom). Ak niekto myslí vážne a efektívne vŕtanie do betónu, potom je rotačné kladivo zariadenie určené na tieto účely. Preto, ak máme bakteriálny vŕtací kladivo , v mnohých prípadoch to určite uľahčí a zlepší prácu. Príkladom takého stroja je Milwaukee M18 CHPX . Toto je najsilnejšia vŕtačka s kladivom na batérie Milwaukee. Jeho účinnosť je porovnateľná s niektorými sieťovými zariadeniami a je zaujímavé, že mnohé z nich v tomto ohľade narazia na hlavu - to znamená, že narazíme na prípad, keď je akumulátorové rotačné kladivo výkonnejšie a efektívnejšie ako väčšina sieťových zariadení.

FeaturesRotačné kladivo Milwaukee M18 CHPX je multifunkčný stroj. Má tri režimy prevádzky, ktoré sa menia pomocou otočného prepínača.

fig 1

Prevádzkové režimy sú vŕtanie, vŕtanie s príklepom a kovanie. To znamená, že stroj možno použiť na bezfarebné vŕtanie do materiálov, ako je drevo alebo kov alebo do krehkých stavebných materiálov, do ktorých chceme vŕtať s vysokou presnosťou bez poškodenia ich povrchu, napríklad do glazúrovaných keramických obkladačiek. Vŕtanie s príklepom je funkcia pre vŕtanie do tvrdých materiálov, ako je betón. Kovanie umožňuje jemné kovanie betónu, tehál a iných stavebných materiálov s dôrazom na slovo jemné. Pamätajte, že nejde o kladivo, ale o vŕtačku s funkciou kovania.

fig 2

Rotačné kladivo vám umožňuje zmeniť smer otáčania. Je to súhlas so skrutkovacími operáciami, t. Táto funkcia sa môže ukázať ako užitočná v prípade núdzovej operácie, keď sa vrták zasekne vo vyvŕtanom otvore. Zmena otáčania doľava umožňuje jeho ľahšie vytiahnutie z otvoru. Vymeniteľný držiak nástroja vám umožní plne využiť režim vŕtania bez nárazov.

S vrtákmi SDS-Plus nemusíte vŕtať, môžete použiť vrtáky s valcovou stopkou typické pre tento typ operácie, čo zaručuje väčšiu presnosť vŕtania, čo je pre túto operáciu žiaduce.

Každá batéria Milwaukee M18 môže skontrolovať stav nabitia.

fig 4

Toto vám umožňuje odhadnúť výdrž batérie. LED osvetlenie určené na osvetlenie pracovnej oblasti sa stalo takmer bežnou súčasťou náradia na batérie. Taktiež rotačné kladivo M18 CHPX má LED diódu, ktorá podporuje prácu v zatemnených kútikoch.

fig 5

Elektronický spínač umožňuje plynulé nastavenie rýchlosti otáčania stroja. Hodnota rýchlosti závisí od stupňa stlačenia vypínača. Vďaka tejto funkcii je možné pomaly inicializovať otvor, ktorý pomáha zasiahnuť presne v určenom bode, dokonca aj na klzkom pracovnom povrchu.

Použité materiályTeleso prevodovky a mechanizmus nárazu sú vyrobené zo zliatiny hliníka. Je to materiál, ktorý kombinuje tri veľmi dôležité vlastnosti: ľahkosť, pevnosť a tepelnú vodivosť. Táto posledná vlastnosť je obzvlášť dôležitá, nemajú plastové puzdro. Vďaka tomu je teplo generované vo vnútri prevodovky účinne emitované do okolia a teplota vo vnútri stroja udržuje optimálnu hodnotu aj pri tvrdej práci. Je chránený iba zvonka proti plastovým efektommožný pokles. Zvyšok tela je vyrobený z odolného plastu. Prvky rukoväte sú zakryté protišmykovou a mäkkou podšívkou pre väčšie pohodlie.

fig 6

ParametreRotačné kladivo M18 CHPX je napájané menovitým napätím 18 V. Vďaka tomu patrí k najrozsiahlejšej skupine zariadení batérie. Rotačné kladivo vyniká z iných nástrojov tohto typu veľmi nárazovou energiou, ktorá je 4 J. Je to energia, ktorá prevyšuje mnoho strojov poháňaných zo siete. Vďaka tomu môžete pomocou vŕtačky s príklepom vŕtať do betónu až do priemeru 28 mm. Stroj spolu s batériou váži 4,5 kg. Je to teda dosť ťažký nástroj, ale niečo za niečo - koniec koncov, má pre batériové stroje podnet mimoriadny.

Technické riešeniaM18 CHPX , ako je vhodné pre rotačné kladivo, je vybavené držiakom nástrojov typu SDS-Plus. Toto je skvelé riešenie pre pneumatický zdvih, ktorého princíp činnosti je opísaný vyššie. Táto rukoväť zaisťuje značné axiálne stúpanie vŕtačky, vďaka čomu je drvenie spracovaného materiálu efektívnejšie. Bohužiaľ, je predmetom radiálnej vôle, ktorá negatívne ovplyvňuje presnosť jamky. Aj keď sa pri vŕtaní do betónu nevyžaduje presnosť, je oveľa užitočnejšia pri vŕtaní do ocele alebo dreva. Tu sa hodí odnímateľný držiak nástrojov s tromi čeľusťami.

fig 7

Pokiaľ ide o samotný pohon stroja, je založený na bezkomutátorovom motore, ktorého hlavnou výhodou je jeho malá veľkosť a značné úspory energie. Motor PowerState pripojený k batériovému systému RedLithium-Ion pomocou riadiacej elektroniky RedLink-Plus je veľmi efektívny, bezpečný a ekonomický systém napájania stroja. Lítium-iónové batérie sa vyznačujú nedostatkom pamäťového efektu, a preto možnosťou nabíjania bez zníženia ich kapacity. Okrem toho majú veľmi dôležitú vlastnosť - zníženie výkonu pri vybití batérie je zanedbateľné a dá sa povedať, že stroj počas celého vybíjacieho cyklu pracuje s rovnakými prevádzkovými parametrami. Energia s vysokým nárazom spôsobuje veľa vibrácií. Antivibračný systém AVS redukuje komponenty vibrácií prenášaných na operátora. Funguje to s antivibračnými uzlami, ktoré oddeľujú hlavnú rukoväť od pracovného mechanizmu.

fig 8

EquipmentRotačná vŕtačka M18 CHPX sa dodáva v niekoľkých variantoch vybavenia. Líšia sa počtom a typom batérií. Môže to byť takzvaná nulová verzia, ktorá sa dodáva v škatuli - bez nabíjačky a batérií je určená ľuďom, ktorí už majú dielňu nástrojov, v ktorej je niekoľko batérií Milwaukee M18. K dispozícii sú aj verzie s nabíjačkou a batériami. Sú balené v puzdre na náradie, majú nabíjačku, ktorá vám umožní nabíjať batérie Liwa Iee Li-Ion 12-18 V . Môže obsahovať dve 5 Ah alebo 9 Ah batérie. Okrem toho sú súčasťou balenia aj ďalšie držiaky nástrojov s tromi čeľusťami, hĺbkové dorazy a prídavná rukoväť.

fig 9

SummaryMilwaukee M18 CHPX možno nazvať jedným z najvýkonnejších akumulátorových vŕtacích kladív. Vyznačuje sa veľmi efektívnou prácou a vysokou životnosťou. Jeho ďalšou výhodou je, že je napájaný 18 V batériami, takže je kompatibilný s najrozsiahlejšou skupinou náradia pre batérie Milwaukee. To znamená značné úspory pri rozširovaní dielne o ďalšie náradie na batérie. Stačí investovať iba do strojov bez toho, aby ste museli kupovať drahšie batérie. Na Milwaukee sa vzťahuje 3-ročná záruka výrobcu, ktorá je platná po zaregistrovaní zariadenia na webovej stránke výrobcu.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi