X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Tesniace hmoty na podlahy a výrobky z dreva. preskúmanie
05.09.2019

Tesniace hmoty na podlahy a výrobky z dreva. preskúmaniePraskanie a strata farby sú často výsledkom biodegradácie. Môžeme im zabrániť správnym obrábaním drevených povrchov. Základnou činnosťou je povrchová impregnácia. Robíme to v priemere raz za 2-3 roky. Impregnačné prípravky prenikajú hlboko do štruktúry dreva, čím sa zvyšuje jeho odolnosť proti škodlivým poveternostným podmienkam a mikroorganizmom.

Tesniace hmoty, tmely a tmely - ako vyplniť vady dreva?K dispozícii sú rôzne typy prípravkov vyplňujúcich trhliny a defekty na drevených povrchoch. Ich výber je primárne určený typom povrchu, ktorý plánujeme renovovať. Jedným takým opatrením je spojovacie lepidlo. Je to tekutý prípravok na báze rozpúšťadiel. Jeho použitím dokážeme vyplniť chyby vzniknuté pri brúsených drevených podlahách a parketových podlahách.

Spojivo aplikované špachtľou je priehľadná odroda tmely. Na rozdiel od tmelu si však vyžaduje predchádzajúce spojenie so zložkou drevného prachu. V tejto podobe je vhodný na vyrovnávanie medzier, medzier a dutín v obytných, priemyselných a kancelárskych budovách. Spojivá sa ľahko spracovávajú, dobre sa nanášajú a majú krátku dobu schnutia.


Ďalším riešením je spojovacie zlúčeniny. Rovnako ako v predchádzajúcej príprave dobre fungujú pri vyplňovaní malých porúch drevených a parketových podláh. Majú tekutú konzistenciu a pred aplikáciou na drevnú surovinu si vyžadujú zmiešanie s drevným prachom. Vďaka tomu sa hmota stáva hustou a povrch dobre vyrovnáva. Výhodou spojovacej zmesi je vysoká flexibilita. Ani po vysušení neobmedzuje prirodzené pohyby dreva, ktoré sú spôsobené vlhkosťou alebo veľkým zaťažením.


Najbežnejšie používaným prípravkom na opravu drevených štruktúr sú tmely, t. j. tmely. Môžu sa použiť okamžite po otvorení a po vysušení môžeme voľne spracovávať (farby a laky). Obsahujú pridanie drevnej múky, vďaka ktorej sú vlastnosti tmelu približne rovnaké ako drevo. Plniace hmoty získali svoju popularitu vďaka širokej škále farieb. Farbu prípravku môžeme ľahko prispôsobiť štruktúre dreva. Pomocou tmelu môžeme zrekonštruovať drevený nábytok, dekorácie a ďalšie drobné prvky.


Alternatívne s tmelom môžeme použiť aj tmel na drevo, aj keď sa najčastejšie používa na vyplnenie dutín v podlahách, ako aj v rámoch okien a dverí. Tmel nie je len plnivo, ale aj tmel. Funguje ako spojovací materiál pre miesta kontaktu, napríklad pásik so stenou alebo parkety s prahom.

Zjednodušenie pri aplikácii spočíva v tom, že nie je potrebné miešať ho s inými prísadami a aplikovať ho priamo z kartuše, čo umožňuje, aby sa prípravok dostal aj na ťažko dostupné miesta. Tmel sa používa aj na poškodené úlomky obkladov, laminátových podláh a obkladov stien z dreva. Po vysušení je elastický, spolupracuje s drevom a nerozpadá sa. Má vysokú odolnosť voči vlhkosti a premenlivým teplotám a jeho farebný rozsah zahŕňa nielen pôvodné dreviny (napr. Jelša, javor alebo čerešňa), ale aj exotické druhy (napríklad mahagón a wenge).

Príprava dreva na renováciu - tipy a radyDrevo je vďaka svojmu prirodzenému vzhľadu a trvanlivosti zámerne používaný konečný materiál. Aj keď je pred použitím v stavbe korenený a vysušený, môže sa časom prasknúť a na podlahách sa môžu objaviť nevzhľadné trhliny. Drevené dekorácie, nábytok alebo okenné a dverové rámy si tiež často vyžadujú renováciu kvôli viditeľným škrabancom alebo poruchám klincov a skrutiek.

Po presnom určení druhu poškodenia a výbere plniva by sme mali drevený povrch správne pripraviť. Vďaka tomu im zabránime oddeliť sa od dreva. Prvým krokom je očistenie miesta poškodenia od zvyškov predchádzajúcich lakov, tmelov a farieb. Môžeme to urobiť pomocou brúsky. Potom prach a nečistoty odstráňte navlhčenou tkaninou. Po dokončení týchto etáp je čas vyplniť medzery tesniacou hmotou a nechať ju úplne vyschnúť. Poslednou fázou obnovy drevených konštrukcií je impregnácia a maľovanie náterom alebo lakom na drevo. šmirgľový papier alebo
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi