Taliansky alebo francúzsky štýl? Dva spôsoby úspešného usporiadania do
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Taliansky alebo francúzsky štýl? Dva spôsoby úspešného usporiadania domácich terás
06.09.2019

Taliansky alebo francúzsky štýl? Dva spôsoby úspešného usporiadania domácich terásDomáce terasy sme zvykávali trochu nedbanlivo. Aj keď sme doteraz venovali veľkú pozornosť usporiadaniu bytov - starostlivo vyberáme obklady, farby, nábytok a doplnky , terasy a balkóny bývali životom. Často sme nepremýšľali o ich špeciálnom zariadení - používali sme iba starý nábytok, ktorý už v byte nemohol byť použitý. Toto sa našťastie mení a krok za krokom, precízne plánujeme usporiadanie domácich záhrad , terás a dokonca aj balkónov, čo im dodá elegantný a elegantný vzhľad.

Na ozdobenie štýlovej terasy sa oplatí, rovnako ako pri vytváraní dizajnu kuchyne alebo obývacej izby, nasledovať smer striktne označený nejakým štýlom . Škandinávske a priemyselné štýly sú stále na vrchole bytov a glamour štýl sa nedávno vrátil k obľúbenosti. Aký je trend dizajnu terasy? Pozoruhodný je klasický taliansky štýl plný štýlu a milosti, ako aj jemný a romantickejší francúzsky štýl . Ako používať prvky týchto pokynov vo svojich vlastných dojednaniach?

Terasa v talianskom štýleAk uvažujete o talianskom štýle, stojí za to si predstaviť priestrannú vilu v slnečnom Toskánsku . Terasa na záhrade kúpaná v tieni, bude vybavená predovšetkým pohodlnými sedadlami a priestranným stolom . Týmto prvkom by sme preto mali venovať najväčšiu pozornosť.

Taliani milujú dokonalý dizajn. Majú radi luxusný nábytok, pohodlný a elegantný. Usporiadaním terasy v tomto štýle sa snažíme vytvoriť pohodlný priestor pre hostinu pre celú rodinu. Prútené stoličky vybavené mäkkými vankúšmi, priestrannými drevenými lavicami (vyberte si skôr zdobené, ozdobné modely) a samozrejme veľkým záhradným stolom , okolo ktorého sa točí život talianskej rodiny.

Ak máme príležitosť, postarajme sa tiež o ďalšie skladacie stoličky, ktoré bude skvelé pre návštevu neohlásených hostí.

Záhradný stôl je pre Talianov dôležitý nábytok - okrúhly alebo pravouhlý, skladací alebo trvalý - vyberte si model, ktorý sa najlepšie hodí do priestoru terasy a zbytočne ho nehrá, a zároveň vytvára pohodlný priestor pre stretnutia so všetkými členmi domácnosti.

Ochrana pred slnečným žiarením je samozrejme nevyhnutnou súčasťou usporiadania terasy. Ak má naša terasa prirodzenú strechu, môžeme byť v pokušení namontovať posuvné markízy - nevyhnutne do zvislých pruhov. Markízy často používané v talianskych dojednaniach dopĺňajú celý koncept.

Dobrým nápadom by tiež bolo použiť záhradný dáždnik - vyberme si model, ktorý sa zhoduje s farbou nábytku, a to skôr na pohyblivom ramene. Umožní vám voľne manévrovať vrchlík v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok.

Aj keď talianska horúca klíma neprispieva k pestovaniu okrasných rastlín, môžeme na terasu úspešne umiestniť ozdobné ihličnany alebo voňavé bylinky - dajte ich do keramiky, veľkých kvetináčov - hnedej alebo hliny, ktoré harmonizuje s talianskym nábytkom.
200

Terasa vo francúzskom štýleJemný francúzsky štýl získa srdcia všetkých žien. Stojí za to ju využiť predovšetkým pri usporiadaní kompaktnej terasy alebo malého balkóna v bloku.

V závislosti od dostupného priestoru vyberte nábytok set typ bistra - s okrúhlym stolom a skladacími stoličkami alebo pohodlným prúteným kreslom s mäkkými vankúšmi a zodpovedajúca biela pohovka.

V úlohe konferenčný stolík je nízka záhradná lavica vyrobená z bieleného teakového dreva perfektná - tento vzácny materiál je odolný voči faktorom poveternostné podmienky budú v najbližších sezónach vyzerať úžasne.

Francúzska terasa je plná atmosférických doplnkov. Okrem kvitnúcich rastlín usporiadaných na elegantných stojanoch premýšľajte aj o ozdobných vázach a kvetináčoch . Kovová kanvica umiestnená na stole alebo parapete bude fungovať ako šikovná kanvica a štýlová váza pre čerstvo rezané kvety.

V podnebí na terase sa objaví aj bodové osvetlenie - svietidlá, ktoré večer žiaria prírodnými sviečkami a svetla LED napodobňujú vzhľad skutočných žiaroviek.

Za účelom ochrany terasy pred lúčmi letného slnka je tiež vhodné zabezpečiť vhodnú strechu. Moderná plachta v bielej farbe sa bude ľahko skladovať po pkoniec sezóny, zatiaľ čo pohodlný dáždnik na ramene nás ochráni nielen pred ostrým slnkom, ale aj pred silnými nárazmi vetra.
201


Starostlivo usporiadaná záhradná terasa alebo záhrada má šancu stať sa skutočnou oázou relaxácie. Pohodlné, pohodlné a elegantné poteší oko domácnosti i hosťa. Na vytvorenie štylisticky koherentného priestoru, ktorý odoláva meniacim sa trendom interiéru, je vhodné dôsledne sledovať jeden vybraný štýl.

Pri aranžovaní väčších priestranných terás je elegantný taliansky štýl dokonalý, ktorý sa vyznačuje masívnymi a pohodlnými sedadlami a priestrannými lavičkami, ktoré vás pozývajú na stretnutie s rodinou. Jemnejší francúzsky štýl, aj keď sa dokáže vyrovnať aj s domácimi terasami, ale stojí za to ho použiť pri usporiadaní kompaktných priestorov, napríklad balkónov s bytmi v bloku. Svetlý, prelamovaný nábytok , lampy, svietidlá, jemné dekorácie - z bežného balkóna sa stane romantické miesto plné rozprávkovej atmosféry.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi