Skúška okružnej píl na drevo Milwaukee M18 CCS66
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Skúška okružnej píl na drevo Milwaukee M18 CCS66
07.09.2019

Skúška okružnej píl na drevo Milwaukee M18 CCS66

Krátke charakteristikyPredstaviteľom takéhoto stroja je Milwaukee M18 CCS66. Okružné píly napájané z batérie sú známe už dlhú dobu. Vyvíjajú sa však stále viac a ich účelom je predovšetkým zvýšiť parametre rezania. Ukázalo sa, že uvedená kotúčová píla pracuje s čepeľou s priemerom 190 mm. Až donedávna bola spolupráca takéhoto stroja so 160 mm diskom revolúcia - dnes je už štandardná. Tým sa otvárajú nové aplikácie pre akumulátorové okružné píly. Rezná kapacita nad 65 mm je veľmi dobrým výsledkom. Vlastnosti

Milwaukee M18 CCS66 nie je pravidelná okružná píla. Má množstvo ďalších funkcií, ktoré zvyšujú jeho použitie a uľahčujú prácu počas práce. Posuvná doska, na ktorej je stroj vedený cez obrobok, má mierku, vďaka ktorej je ľahké určiť vzdialenosť rezu od načrtnutej pomocnej čiary alebo okraja materiálu.

FunkcieMilwaukee M18 CCS66 nie je jednoduchá okružná píla. Má množstvo ďalších funkcií, ktoré zvyšujú jeho použitie a uľahčujú prácu počas práce. Posuvná doska, na ktorej je stroj vedený cez obrobok, má mierku, vďaka ktorej je ľahké určiť vzdialenosť rezu od načrtnutej pomocnej čiary alebo okraja materiálu.

fig 1

Rezanie sa môže vykonávať pod uhlom, ktorý je nastavený pomocou špeciálneho mechanizmu označeného v stupňoch naklonenia. Niekedy je pri reťazových pílach problematické otvoriť pohyblivý kryt čepele pri vstupe do materiálu. Aby sa tomu zabránilo, je v kryte k dispozícii ručná rukoväť.

fig 2

Píla má tiež funkciu nastavenia hĺbky rezu. To umožňuje presnú rezanie špecifickej vrstvy materiálu.

Stroj je chránený pred náhodným spustením pomocou dodatočného uvoľňovacieho tlačidla hlavného vypínača.

fig 4

Stroj s takou veľkou hĺbkou rezu môžu často používať tesári a pokrývači, a teda aj pri práci vo výškach. Preto má píla špeciálny hák na zavesenie na opasok na náradie, keď je potrebné vykonať ďalšiu prácu oboma rukami. Výmena rezného kotúča je uľahčená aretáciou otáčania vretena stroja.

fig 5

Použité materiályPíla Milwaukee M18 CCS66 je vyrobená z veľmi kvalitných materiálov. Hliníková základňa stroja okamžite upúta pozornosť, ktorá sa vyznačuje dobrou tuhosťou a relatívne nízkou hmotnosťou. Tuhosť základne sa premieta do presného rezania. Najmä pri väčších veľkostiach diskov je zaťaženie, ktorému je stroj vystavený, pomerne veľké a vďaka pevnej základni sú všetky výchylky redukované na minimum. Teleso stroja je vyrobené z plastu, na mnohých miestach obohateného o mäkký a nekĺzavý povlak. Opláštenie slúži ako ochrana pred poškodením a zvyšuje pohodlie a bezpečnosť práce.

fig 6

Technické riešeniaKotúčová píla Milwaukee M18 CCS66 podporuje veľmi moderné technológie napájania a distribúcie energie. Tieto parametre skrývajú tajomstvo úspechu tohto zariadenia. Ide o poskytnutie účinného zdroja energie a jeho použitie hospodárnym a optimálnym spôsobom vo vzťahu k úlohe. Táto technológia pozostáva z efektívnej lítium-iónovej batérie RedLithium-Ion, ekonomického bezkomutátorového motora PowerState a elektroniky distribúcie energie RedLink-Plus. Táto elektronika riadi energiu odoberanú z batérie, ktorú čerpá tak, aby nedošlo k preťaženiu článkov batérie. Elektronika tiež chráni motor pred preťažením. Ako vidíte, nestačí len použitie technologicky vyspelých a najlepších akumulátorových článkov na svete alebo najspoľahlivejších a najhospodárnejších motorov. Ak už k nemu máte prístup, musíte z nich získať maximum.

fig 7

ParametreAko už bolo uvedené, Milwaukee M18 CCS66 sa vyznačuje vysokými prevádzkovými parametrami, ako v prípade zariadenia poháňaného baktériami, s menovitým napätím 18 V. 66 mm hĺbka rezu je ohromujúcim parametrom pre tento typ nástroja. Rezací kotúč 190 mm sa otáča rýchlosťou 5 000 ot / min. Zariadenie spolu s 5 Ah batériou váži 4,2 kg.

fig 8

EquipmentReťazová píla M18 CCS66 môže byť kompletným zariadením s dvoma batériami a nabíjačkou. Potom sa zabalí do kufríka. Môže byť tiež dodávaný ako tzv. Nulové zariadenie, t.j. bez batérií a nabíjačky. Potom sa objaví v škatuli - je to dobré riešenie pre ľudí, ktorí rozširujú dielňu nástrojov, samozrejme, majú k dispozícii ďalšie batériové zariadenie Milwaukee napájané týmto štandardom pre batérie. V obidvoch prípadoch má nástroj dômyselne namontovaný náhradný kľúč na rezné nože, list s priemerom 190 mm na rezanie dreva a bočné vedenie, ktoré je možné namontovať do spodnej časti píly na ľahké rezanie pozdĺž okraja materiálu.

fig 9

SummaryMilwaukee M18 CCS66 je jedným z najúčinnejších strojov z hľadiska hĺbky rezu pre profesionálne použitie, ktorý je v súčasnosti na trhu k dispozícii. Píla sa bude používať v stolárstve, tesárstve, strešnej krytine a mnohých ďalších odvetviach stavebníctva, všade tam, kde sú rezané hrubé profily a prístup k elektrine je obmedzený alebo ťažký. Kotúčová píla Milwaukee M18 CCS66 je ďalším dôkazom silnej pozície spoločnosti Milwaukee v segmente náradia na batérie. Na stroj sa po registrácii na webovej stránke výrobcu vzťahuje trojročná záruka.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi