Škodcovia z kameňa - ako s nimi bojovať?
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Škodcovia z kameňa - ako s nimi bojovať?
07.09.2019

Škodcovia z kameňa - ako s nimi bojovať?Prevencia a starostlivosť o hygienu ovocných sadov sú dôležité pri ochrane kamenných stromov. Po rezaní by sa malo očistiť od sušeného ovocia, burín a zvyškov. Samozrejme, dôležitá je aj náležitá starostlivosť, ale škodcovia dokonca napadajú zdravé a upravené rastliny. Mnohé z nich sa živia rôznymi skupinami rastlín, iné majú špecifické preferencie a útočia na vybrané druhy. Ako sa s nimi vysporiadať?

Vošky a roztoče - bežný problém pri pestovaní stromov kameňovmág. Škodlivosť Roztoče pavúky sa najčastejšie vyskytujú na rastlinách v suchých rokoch (nepáči sa im vlhkosť) a silne sa krmia. Sú to roztoče pripomínajúce malé tmavé škvrny. Tvoria jemné pavučiny, ktoré pokrývajú listy a výhonky - to je najjednoduchší spôsob, ako ich spoznať. Živia sa hlavne listami, čo vedie k vzniku malých škvŕn (zlúčenie s časom). Postihnuté listy padajú predčasne. Okamžite po objavení sa škodcov by sa s nimi malo bojovať, pričom sa medzi iným použijú prípravky Apollo, Ortus alebo vošky . Hmyz nasáva šťavu z fragmentov zelených rastlín, čo vedie k ich deformácii. Okrem toho počas kŕmenia vylučujú medovicu, ktorá je živnou pôdou pre sadenice a baktérie. Dobrým liekom vošiek (funguje všeobecne) je Karate Zeon.

Bojujúce kvitnúce lupinyKvitnúce rastliny napadajú nielen jablká a hrušky, ale aj kamene. V minulosti to bola len okrajová záležitosť, teraz Bulldock. kvetnaté kvety je v sadoch stále väčším problémom. Samice chrobákov kladú vajíčka na ovocné puky, po vyliahnutí sa larvy živia vnútri kameňa a jedia semenník. Vychádzajú pri dozrievaní ovocia a spôsobujú hnilobu. Škodcovia sa bojujú počas letovej fázy chrobákov (krátko po kvitnutí stromov). Účinná príprava je

"špecializovaní" škodcovia - čo ešte nájdete v sadoch?V druhej dekáde mája visí v čerešňovom sade Mospilan a Scorpion. V čerešňových a čerešňových sadoch (menej často broskyňa a slivka), kde sa zistí poškodenie kvetov, sa oplatí skontrolovať prítomnosť žlté lepiace dosky (pri pestovaní čerešní sa to uskutoční o niečo neskôr - na prelome mája a júna). Doštičky sa používajú na zber a monitorovanie populácií Boxy semien lymfómu . Muška kladie vajíčka pod kožu ovocia. Na tele sa živia beznohé biele larvy. Poškodené plody hnijú a nie sú vhodné na spotrebu. Okrem toho je prakticky nemožné odhaliť poškodené čerešne. Chemické ošetrenie sa vykonáva 3 až 4 dni po chytení múch. Neskôr by sa následné ošetrenie malo vykonávať v týždenných intervaloch. Medzi odporúčané prípravy patrí Calypso, lícová trstina . Húsenice tohto druhu jedia vo vnútri pukov kvetov, takže kvety vädnú, nevyvíjajú sa ani nevädnú. Poškodenie môže byť až 80%. Chemické úpravy (napríklad pomocou Sumithionu) sa uskutočňujú v pučiacom štádiu, neskôr môžu byť neúčinné. Na mnohých druhoch kameňa sa čierny kvetináč podobá slimákovi. Je to tmavý zámok. Napadá listy a spôsobuje, že sú kostrové. Od júna do augusta by sa mal ovocný sad kontrolovať a skontrolovať jeho veľkosť. Ak prahová hodnota nebezpečenstva prekročí 40 lariev na 200 listov, odporúča sa použiť Bulldock alebo Sumi-alfa 050 EC.

Koryółek - škodca ničiaci kôruŠkůdca ovocných stromov, tiež druhov kameňov, je zvitok-kôra chrobáka . Housenky znižujú zdravie stromov a dokonca vedú k odtoku kŕmením v kôre. Obzvlášť ohrozené sú stromy s ranami, odrezkami a netesnosťami (napríklad po bakteriálnych chorobách). Larvy motýľov by sa mali kontrolovať silným insekticídom, ako je Mospilan.

Ochrana sadov stromov stromov pred škodcami je veľkou výzvou. Kľúčom k úspechu je dobrá prevencia, znalosť "problémov" a rýchla reakcia v prípade hmyzu alebo roztočov.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi