Šetríme vodou - inštalačné riešenia
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Šetríme vodou - inštalačné riešenia
07.09.2019

Šetríme vodou - inštalačné riešeniaPri stavbe domu sa musíme rozhodnúť, kde budeme zbierať vodu - vodu si môžeme zvoliť z vodovodného pripojenia alebo z vlastnej hlbokej studne . Pre mnohých investorov je druhá možnosť atraktívnejšou možnosťou. Aj keď nesieme náklady na výstavbu studne, máme vodu zadarmo. Bohužiaľ, budovanie vlastného príjmu nie je vždy možné (príliš hlboké kolektory, nízka kvalita podzemnej vody atď.). Odber vody z miestnej vodovodnej siete je vhodným riešením, vyžaduje si však vznikajúce poplatky za spotrebovanú vodu. Aby sme mohli hospodárne hospodáriť s vodnými zdrojmi, vo fáze projektovania domu sa môžeme rozhodnúť uviesť niekoľko inštalačných riešení, ktoré prispejú k účinnejšej spotrebe vody.

Rekuperácia sivej vody v budoveHoci v Poľsku neexistujú žiadne osobitné predpisy týkajúce sa používania PVC. Prvý systém sa používa na zber a vypúšťanie odpadovej vody fekáliami z toaletných misiek a pisoárov do kanalizačného systému. Druhá sa používa na zber a vypúšťanie odpadových vôd z umývadiel, vaní a spŕch - ktoré idú do prevzdušňovanej nádrže, ktorá je súčasťou PP-HT alebo z potrubí vyrobené z PP plastovej rúry), distribúcia vyčistenej vody do jednotlivých odberných miest. Šedá voda je voda produkovaná počas umývania riadu, kúpania alebo umývania - vhodná na opätovné použitie (na spláchnutie toaletných misiek, pisoárov alebo na zavlažovanie zelených plôch) po vyčistení. Zhodnocovanie takejto vody si vyžaduje inštaláciu sivej vody - takáto recyklácia sa čoraz viac zvažuje v rodinných domoch alebo domoch viacerých rodín. Zvyšovanie poplatkov za zber vody a čistenie odpadových vôd sa premieta do ziskovosti takýchto projektov. Vďaka recyklácii dosahujú úspory pri spotrebe vody 40 percent. Pri inštalácii takého systému by sa mala v navrhovanej budove vykonať dvojitá inštalácia - t. J. Okrem potrubia na studenú vodu by sa malo vykonať aj ďalšie potrubie (napr. systém s dvojitou kanalizáciou ) - najčastejšie sa jedná o potrubia systém na čistenie šedej vody. V takejto nádrži sa vykonáva predbežná úprava - organické časti v sivej vode sa rozkladajú. Upravená voda sa potom spracuje ponoreným membránovým filtrom. Vyčistená voda vhodná na ďalšie použitie ide do špeciálnej nádrže, odkiaľ v prípade potreby sa čerpá sieťou potrubí do pripojených odberných miest.

Primeraný výber odtokovAby sa hospodárne hospodárilo s vodou, treba poznamenať, že prvky zariadenia použitého na jeho konštrukciu sú v súlade s príslušnými normami pre výrobky, majú platné osvedčenia. hygienicky schválený na použitie v stavebníctve. Vo fáze výstavby by sa mala venovať pozornosť aj správne vybraným typom vaňová batéria (s vyššou účinnosťou ako iné typy batérií) nad nástrojmi, ktoré sú určené na použitie oveľa menšieho množstva vody (napr. Drezy alebo drezy).

Prevzdušňovače, regulátory a faucetyNa zníženie spotreby vody - môžeme znížiť výtok vody a skrátiť dobu používania batérie vďaka nasledujúcim konštrukčným riešeniam:

perlátor vytvára zmes vzduchu a vody, ktorá znižuje podiel vody v celkovom prúde tečúcom z výtoku z kohútika. Budú pracovať všade, kde nepotrebujete veľký odtok vody (napr. V umývadle). Vodovodné kohútiky s obmedzovačmi prietoku môžu obmedziť prietok vody na 60%. jeho maximálny odtok alebo môže obmedziť odtok teplej vody na také množstvo, aby zmesová voda tečúca z výlevky mala teplotu asi 37 ° C - to je výhodné na umývanie rúk.


Použitie bezkontaktné batérie (automatické otvorenie prietoku vody pri priblížení sa k výtoku). Regulátory prietoku a Regulátory tlaku umožňujú elimináciu problém kolísania tlaku tečúcej vody. Na skrátenie životnosti batérie - nepoužívajte batérie s dvojitou pákou, kde používateľ nastaví požadovanú teplotu vody pokusom a chybou. Pre racionálne hospodárenie s vodou bude fungovať termostatické batérie - na ktorej nastavíme požadovanú teplotu vody zmiešanú s gombíkom s stupnicou teploty. Zväčšuje sa gombíkové batérie sú obľúbené (s predurčeným množstvom vody, ktorá steká) a
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi