Senzory, ktoré by mali byť nainštalované v suteréne
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Senzory, ktoré by mali byť nainštalované v suteréne
07.09.2019

Senzory, ktoré by mali byť nainštalované v suteréne

Plynový senzorBohužiaľ, plynové inštalácie zlyhávajú veľmi často. Unikajúci plyn môže viesť k otrave a dokonca môže spôsobiť výbuch. Aj keď má charakteristickú vôňu, nie vždy ju dokážeme cítiť dostatočne skoro. Preto sa oplatí nainštalovať senzor plynu do suterénu, kde je umiestnená pec ústredného kúrenia alebo propán-butánová fľaša. Keď koncentrácia nebezpečných látok prekročí povolenú normu, zariadenie aktivuje hlasný výstražný signál - zvukový a svetelný - ktorý nemožno prehliadnuť. Dobrý senzor plynu by mal generovať hladiny hluku 80-90 dB, ktoré určite prebudia spiacich členov domácnosti. Užitočná bude aj testovacia funkcia, ktorá vám umožní skontrolovať správnu činnosť zariadenia, výstražného spínača a podsvieteného displeja pre ľahké čítanie. Senzor plynu by mal byť inštalovaný nie viac ako 6 m od zdroja plynu.
  • Orno senzor. Určené pre zemný plyn. Je vybavený hlasným zvukovým a vizuálnym poplachom, ako aj testovacou funkciou na kontrolu účinnosti zariadenia. Senzor má ďalší reléový výstup, takže ho možno pripojiť k ventilátoru, výstražnej siréne alebo telefónnemu dialeru. Po zavedení napájacieho napätia 12 VDC je možné automaticky uzavrieť plynový uzatvárací ventil. Životnosť senzora: až 5 rokov. Cena: od 67,77 PLN.

snímač oxidu uhoľnatéhoOxid uhoľnatý, bežne známy ako oxid uhoľnatý, sa môže akumulovať v suteréne, kde je umiestnený palivový kotol alebo ohrievač vody. Je veľmi jedovatý, rýchlo sa šíri a človek nemá chuť ani vôňu. Pri vysokých koncentráciách vedie k bezvedomiu a potom k smrti. Preto je také dôležité inštalovať do suterénu - ako aj do iných miestností - snímač oxidu uhoľnatého. Je to zariadenie vybavené špeciálnym elektrochemickým alebo polovodičovým snímačom, ktorý pri prekročení dovolenej úrovne oxidu uhoľnatého vo vzduchu spustí zvukový signál približne 85 dB. Senzor oxidu uhoľnatého je možné pripojiť k zabezpečovaciemu systému, ktorý automaticky spustí vetranie a dostaneme upozornenie prostredníctvom SMS. Senzor oxidu uhoľnatého by sa mal inštalovať v blízkosti potenciálneho zdroja oxidu uhoľnatého, na slnečnom mieste, mimo vetracích otvorov.
  • Detský snímač. Inteligentné zariadenie vybavené dvoma senzormi (elektrochemickými a optickými). Detekuje dym aj oxid uhoľnatý. O hrozbe informuje zvukový alarm s intenzitou 85 dB, svetlo a hlas (anglická správa). Senzor má zabudovaný automatický systém riadenia fitness, ktorý okrem iného monitoruje stav senzora a úroveň nabitia batérie. Cena: od 127 PLN

Water sensorV suteréne sa často vyskytuje voda, najmä počas zrážok, av prípade zlyhania vodovodného alebo kanalizačného systému dochádza dokonca k záplavám. Dobrým riešením by preto bolo nainštalovať senzor, ktoré nás v závislosti od modelu upozorní na zvýšenie hladiny vody alebo vlhkosti v miestnosti. Toto malé zariadenie vysiela výstražný signál, ktorého intenzita je až 100 dB a vďaka nízkej spotrebe energie môže pracovať aj niekoľko rokov bez výmeny batérie. Niektoré snímače môžu byť pripojené k čerpadlu, ktoré sa spustí automaticky, keď voda prekročí určitú úroveň (zvyčajne 5 mm). Týmto spôsobom sa môžeme chrániť pred nepríjemnými následkami zaplavenia suterénu.
  • Satelitný senzor. Vybavený sondou, ktorá detekuje prítomnosť vody v miestnosti, aktivuje zvukový a vizuálny alarm. Ochrana proti neoprávnenému zásahu informuje o pokuse otvoriť kryt alebo rozbiť zariadenie. Na výber sú dve farby: biela alebo hnedá. Cena: od 70 PLN

snímač pohybuToto je veľmi praktické zariadenie, ktoré dokáže vykonávať bezpečnostné aj komfortné funkcie. Pohybový senzor je možné použiť napríklad na automatické rozsvietenie svetla v miestnosti, čím sa znížia účty za elektrinu. Po pripojení k zabezpečovaciemu systému vás však bude informovať o výskyte zlodeja v dome. Toto je obzvlášť dôležité v domácnostiach, kde je ďalší vchod zvonku do suterénu, napr. Je napojený na garáž.


Dôležité je, že zariadenie môže byť naprogramované tak, aby nereagovalo na domáce zvieratá. Detektory pohybudelíme sa na aktívne (radarové, ultrazvukové) a pasívne (infračervené). V domácnostiach sú infračervené senzory najčastejšie inštalované a fungujú na princípe zisťovania tepelných polí. Ich ceny sa pohybujú od 30 PLN do 300 PLN.

Inštalácia senzorov zaplavenia, plynu, oxidu uhoľnatého a pohybu do suterénu zvyšuje nielen pohodlie, ale aj bezpečnosť domácnosti. Vďaka nim sa vyhneme chybám, ktorých účinky by boli nielen drahé, ale aj nebezpečné.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi