X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Regenerácia dažďovej vody - trhové riešenia
07.09.2019

Regenerácia dažďovej vody - trhové riešenia



Podľa stavebných predpisov sú vlastníci nehnuteľností povinní vypúšťať dažďovú vodu do vyhradenej búrky alebo kombinovanej kanalizácie alebo ju spravovať na vlastnom pozemku. Nanešťastie nie je povolený odtok dažďovej vody do sanitárnej kanalizácie, ale aj smerovanie takejto vody k susednému majetku je trestné. Podľa vodohospodárskeho zákona sme v takejto situácii potrestaní pokutou a v dôsledku spôsobenia strát - poškodená strana môže podať žalobu o náhradu škody.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto situáciám, mali by ste sa vo fáze návrhu domu zaoberať odtokom dažďovej vody . Dobrým riešením je čiastočné skladovanie vypustenej dažďovej vody , takže ju môžeme použiť na externé (napr. Zavlažovanie záhrady, umývanie auta) alebo vnútorné (splachovanie toaletných misiek, čistenie bytu, umývanie atď.) - vodu nemusí to byť pitná voda.

nádrž na dažďovú vodu - čo si vybrať?



V priemere sa predpokladá, že zo strechy 100 m2 počas zrážok trvajúcich 15 minút vypúšťame priemerne 850 litrov vody. Dažďovú vodu je možné zhromažďovať v uzavretých a nepriehľadných nádržiach vyrobených z polyetylénu. Ponuka výrobcov zahŕňa nadzemné a podzemné nádrže. Nadzemné nádrže zbierať vodu z vertikálnych zvodov, spojiť nádrž so zvodom pomocou zberača dažďovej vody , veľkosť kolektora závisí z priemeru zvodovej rúrky, napr. Ø80 mm, Ø 105 mm atď. Ich nevýhodou je obmedzená kapacita - modely nadzemných nádrží obvykle neprekračujú 400 - 500 litrov. Dažďová voda by mala odstrániť všetky nečistoty (napr. Listy, vetvené úlomky), na tento účel použite filtre alebo špeciálne sitá namontované na vstupe do nádrže. podzemné nádrže sa pohodlnejšie používa. Jedná sa o polyetylénové nádrže so zvýšenou pevnosťou, ktoré môžeme pochovať aj pod príjazdovou cestou do garáže. Majú valcový tvar a rôznu kapacitu od 2 do 10 m3.

Systém na rekuperáciu dažďovej vody



Na trhu sú tiež kompletné zariadenia na infiltrujúci tunel)) vypúšťanie prebytočnej dažďovej vody v prípade hojnosti zrážky a prepad vody z nádrže. polyetylénové rúry. Rekuperácia dažďovej vody . Takéto zariadenia zahŕňajú nádrž, filter, dopravné čerpadlá, prepadové sifóny a automatické riadenie hladiny vody v nádrži. Základným prvkom takejto inštalácie je podzemná nádrž s veľkou kapacitou - zhromažďovanie vyčistenej dažďovej vody z odtokových potrubí. Pre dažďovú filtráciu používame odtokový kôš alebo centrálny filter namontovaný na vstupe do nádrže. Čerpacia a riadiaca jednotka vo forme závesného kovania inštalovaného na stene, napríklad v kotolni, umožňuje prívod dažďovej vody z nádrže do zberných miest a núdzové napájanie zariadenia z vodovodu v prípade nedostatku dažďovej vody v nádrži. Na distribúciu dažďovej vody v budove (napr. Pre práčky, záchodové misy) sa vyrába samostatná vnútorná inštalácia vyrobená z plastu, napríklad s nádržou na dažďovú vodu , ktorá by mala byť vybavená núdzovým prepadom pripojením k externému kanalizačnému systému. búrka, kombinovaná alebo do drenážneho systému (napr.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi