Recenzia inteligentnej žiarovky Philips Hue Go
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Recenzia inteligentnej žiarovky Philips Hue Go
06.09.2019

Recenzia inteligentnej žiarovky Philips Hue GoStále viac ľudí volí tzv inteligentný dom pozostávajúci z domácich spotrebičov a elektroniky pripojenej k sieti. Môžu byť ovládané na diaľku a ich prevádzka môže byť ďalej vďaka automatizovanému softvéru ďalej automatizovaná. Jednou z jeho súčastí je inteligentné osvetlenie.Žiarovky a svetlá s modulom Wi-Fi a viacfarebné LED diódy je možné ručne ovládať z elektronických zariadení, ako sú napr. tablety, smartfóny a smartwatches bez toho, aby ste museli ísť na vypínač na stene. Softvér výrobcov vám tiež umožňuje programovať konkrétne akcie.

Philips Hue je jedným takým systémom. Bol vytvorený v roku 2012 a bol aktualizovaný v nasledujúcich rokoch. V súčasnosti je v predaji tretia generácia zariadení tejto značky, ktorá debutovala v roku 2016. Žiarovky a žiarovky sa dajú ovládať pomocou mostov kompatibilných so ZigBee.

Ponuka spoločnosti obsahuje mnoho rôznych doplnkov a súprav. Okrem žiaroviek s RGB LED diódami so štandardným závitom a mostíkmi existujú aj samočinné a programovateľné žiarovky vyžarujúce svetlo v 16 miliónoch farbách. Jedným z nich je Lampa Philips Hue Go.

lampa

lampa

Philips Hue Go - vzhľad a špecifikáciaLampa má tvar malej kuchynskej misky, ktorá bola zhora zatvorená. Je vyrobený z mliečneho skla a na spodnej strane je štítok, ktorý zaisťuje jeho stabilitu. Povrch je hladký a pomerne klzký. V kryte pod malým logom je jeden otvor pre napájací kábel.

Aj keď je vstavaná batéria zabudovaná do Philips Hue Go , poskytuje približne 3 hodiny používania po približne 1,5 hodinách nabíjania. Na trvalú prevádzku lampy je potrebný externý zdroj napájania. Pri hľadaní miesta v dome sa uistite, že máte prístup do zásuvky a priestor pre kábel.

lampa

lampa

Ako zapnúť Philips Hue Go?Ak niekto rozširuje systém Philips Hue, potom po prvej konfigurácii sa aplikácia použije na ovládanie lampy ale nie je to potrebné. V kryte je fyzické tlačidlo. Umožňuje vám používať svetlo hneď po vybalení z krabice bez pripojenia k mostu a sieti Wi-Fi.

Jedným stlačením tlačidla sa rozsvieti lampa. Svetlo lampy mení farbu každých niekoľko sekúnd ako súčasť jednej z preddefinovaných súprav: 2 biele (teplé a neutrálne svetlo) a 5 farebných . Stlačením zmeníte režim na ďalšiu paletu na požiadanie.

lampa

lampa

Ďalšie režimy Philips Hue GoDvojitým stlačením a podržaním tlačidla prepínate medzi farbami. Po uvoľnení tlačidla sa zvolí farba. Opakovaním krokov sa zmení poradie, v akom sa farby menia. V praxi je to jednoduché a intuitívne.

Dlhým stlačením tlačidla zhasne svetlo a prepne Philips Hue Go do pohotovostného režimu. Pri napájaní z batérie sa zariadenie po 2 hodinách vypne v pohotovostnom režime. Svetlo môžete vypnúť podržaním tlačidla dlhšie ako 10 sekúnd.

lampa

lampa

Ovládanie svetla? Existuje aplikácia na to!Skvelá správa je, že príslušenstvo, ktoré tvorí systém Philips Hue, sa nemusí meniť doma. Žiarovky je možné zaskrutkovať do bežných vlákien a za pripojenie k sieti Wi-Fi, ktorá je často súčasťou siete sada s žiarovkami Philips Hue, je zodpovedný mostík predávaný samostatne.

Je zaujímavé, že aplikácia výrobcu nie je jediný spôsob, ako ovládať systém . Počas nastavenia používatelia Apple môžu pripojiť Philips Hue k HomeKit . Potom ako súčasť domácej aplikácie môžete ovládať zariadenia Smart Home od rôznych výrobcov vrátane inteligentného osvetlenia Philips Hue.

lampa

Pripojenie lampy k mostu a aplikácia výrazne zvyšuje jej schopnostiMôžete synchronizovať osvetlenie s obrazom z televízora alebo ho synchronizovať s hudbou. Lampa môže tiež fungovať ako budík, ktorý osvetľuje miestnosť slnečnými farbami aj v zamračenom dni. Okrem toho bude zariadenie na večierku poskytovať vynikajúce svetelné efekty. Philips Hue Go je možné ovládať aj hlasom.

Kombinácia niekoľkých žiaroviek a Žiarovky Philips Hue umožňuje osvetľovanie miestností v rôznych dynamicky sa meniacich farbách súčasne. Vzorové svetelné scény si môžete stiahnuť z internetu, ale nič vám nebráni navrhnúť si vlastné.

lampa

Mobilná lampa je skvelý gadget na dovolenkuPhilips Hue Go môže byť skvelým partnerom reproduktorov Bluetooth s batériou pre cestovanie Vo večerných hodinách tieto dve doplnky poskytnú účastníkom, napríklad grilovanie, potrebné osvetlenie a hudbu. Stačí si uvedomiť, že pri práci mimo zásuvky dosahuje lampa iba 40 percent. maximálny jas.

Osvetlenie Philips Hue, ktoré je trvalo pripojené doma, sa môže používať počas prázdnin. Môžete naprogramovať žiarovky tak, aby sa v určitý čas zapínali a vypínali. Potenciálny zlodej môže mať dojem, že vždy existuje niekto doma.

lampa

lampa

Philip Hue Go-nevýhodyPhilips Hue Go má mnoho výhod, ale nie je to ideálne zariadenie. Z hľadiska stability pripojenia, jasu, farieb a kvality aplikácie je ťažké produkt poškodiť, ale z hľadiska použiteľnosti môžete mať určité výhrady. Hlavným problémom je to, že v skrinke sa veľmi veľa prachu zhromažďuje.

Okrem toho môže byť lampa ľahko znečistená odtlačkami prstov . Pretože príslušenstvo má vstavanú batériu, dá sa presunúť z miesta na miesto, ale nemá žiadnu rukoväť . Používatelia budú musieť čistiť produkt Philips Hue Go pomerne často - od prachu a mastných odtlačkov prstov.

Umiestnenie tlačidla môže byť tiež problematické. Po pripojení napájacieho kábla nie je možné lampu nastaviť tak, aby bola stabilná len s rovnou plochou nahor. Tlačidlo potom prejde nadol, aby ste ho mohli stlačiť, musíte zariadenie vždy zdvihnúť.

lampa

lampa

SummaryPri výbere inteligentného osvetľovacieho systému by ste sa mali sústrediť nielen na cenu jednotlivých prvkov, ale aj na možnosti jeho rozšírenia. Philips Hue je uznávaný trhový štandard, ktorý bol vyvinutý už roky.

Vďaka tomu je bezdrôtová lampa Philips Hue Go nielen sama o sebe zaujímavým prístrojom, ale môže sa stať aj jadrom systému smart home . Pre držiteľov žiaroviek a mostíkov bude spoločnosť Philips Hue zase skvelým doplnkom.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi