X
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po - Pia 09:00 - 15:30
0 ks
za 0 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
Blog
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
10.09.2019
Nákup tovaru pre firmy bez DPH
Ste platca DPH. Potrebujete nakúpiť bez DPH? čítať celé
Nočná smena strava
07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc... čítať celé
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Protipovodňové zariadenia - trhové riešenia
07.09.2019

Protipovodňové zariadenia - trhové riešeniaKanalizačný systém je určený na vypúšťanie odpadovej vody z budovy do externej kanalizačnej siete, čističky odpadových vôd alebo do utesnenej nádrže bez úniku. V týchto typoch zariadení vždy existuje riziko spätného toku odpadových vôd, k takýmto prípadom môže dôjsť v dôsledku upchatia kanalizačného systému alebo počas silných zrážok v kombinovanom kanalizačnom systéme . V kombinovanom kanalizačnom systéme prechádzajú kanalizačné siete a dažďová voda zozbierané z kalených oblastí spoločným kanálom. Spätný tok odpadových vôd môže nastať, keď objem odpadových vôd v takomto zariadení náhle prekročí povolenú kapacitu (presne počas búrky alebo v dôsledku rýchlo sa topiaceho snehu).

Odpadová voda sa vracia späť do zariadenia aj vtedy, keď sa dažďová voda zo striech a terás nesprávne odvádza do kombinovanej kanalizácie (malý pokles kolektora, malý priemer kolektora atď.). Keď k tomu dôjde - namiesto toho, aby voda voľne prúdila do kanála, voda sa tlačí späť a vstupuje do suterénu a do iných nízko položených miestností, čo spôsobuje záplavy. Preventívna ochrana budovy v prípade takýchto situácií je menej nákladným riešením ako následné odstránenie účinkov spätného toku. Najlepším riešením v tejto situácii je nákup vhodného protipovodňového zariadenia .

Ako funguje protipovodňové zariadenie?Búrkové ventily alebo spätné ventily sú navrhnuté tak, aby chránili pred povodňami v dôsledku spätného toku odpadových vôd. Konštrukcia takého uzatváracieho ventilu nie je komplikovaná - vďaka voľne zavesenej klapke je zabezpečený voľný prietok odpadovej vody smerom do kanála. V prípade spätného toku klapka uzavrie potrubie a v dôsledku toho zabráni spätnému toku odpadovej vody do miestností. V situácii, keď sa spätné potrubie zastaví, sa ventil vráti do pôvodného stavu - čo umožňuje opäť normálny prietok odpadovej vody v potrubí. Búrkové ventily sa najčastejšie vyrábajú z polypropylénu (PP), ktorý je odolný voči agresívnym chemickým látkam a horúcej odpadovej vode (do 95 ° C). Prúd odpadových vôd cez ventil nie je narušený, ich vnútro je správne profilované. Uzatváracie ventily pracujú automaticky bez potreby externého napájania. Percentuálna ponuka však zahŕňa modely, v ktorých je k dispozícii elektronické riadenie a elektrický pohon - jedná sa o zariadenia s optickou a akustickou signalizáciou práce.

Storm-gate-ventily - kritériá nákupuPri výbere búrkového uzáveru sa riadime povahou vypúšťanej odpadovej vody, priemerom vypúšťaného odpadu a miestom jeho inštalácie. V zásade rozlišujeme dva typy odpadových vôd, prvý je odpad obsahujúci trus (tzv. "Čierna odpadová voda"), ktorý tečie z práčovní a pisoárov. Druhým je odpadová voda bez trusu (tzv. "Šedá odpadová voda"), ktorá odoberá odpadovú vodu z umývadiel, sprchových a drezových batérií. V závislosti od typu vypúšťanej odpadovej vody výrobcovia odporúčajú vhodnú sériu búštnych uzáverov .

Pri výbere ventilu berieme do úvahy aj priemer zberača kolektívnej kanalizácie. Pre domáce použitie je priemer ventilu Ø110 - 160 mm. Na trhu nájdete aj ventily s väčšími priemermi - až do Ø 200 mm (pre veľkokomorové zariadenia). Búrkové ventily sú určené na inštaláciu na vodorovné odtokové potrubia pred opustením budovy alebo na odtokové potrubie pred pripojením k externej sieti. Dobrým riešením je inštalácia div div = "101">
do betónových alebo plastových inšpekčných komôr. Ak nedokážeme vytvoriť jediný búrkový ventil chrániaci budovu - oplatí sa použiť zvislé búrkové brány Ø50 mm, určené na inštaláciu pod sanitárne armatúry umiestnené v suteréne.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi