- Štítky blogu
- granitove drezy
- kuchynské drezy
- kuchynské drezy granitové
- kuchynské drezy franke
- Kuchynské batérie
- kuchynské drezy nerezové
- vodovodné batérie do kuchyne
- vodovodné batérie
- kuchynské batérie
- kuchynské batérie sagittarius
- kuchynské batérie obi
- kuchynské batérie nástenné
- Kuchynské batérie kludi
- Kuchynské batérie hansgrohe
- Kuchynské batérie grohe
- Kuchynské batérie franke
- Kuchynské batérie blanco
- vodovodné batérie do kúpelne
- kúpelňové batérie
- kuchynské drezy sety
- drezy
- kuchynské drezy so skrinkou
- szco nakup bez dph nakupovanie na firmu bez dph
- szco nakup bez dph
- sprchový záves
- Ako znížiť náklady na firmu
- Ako znížiť náklady
- nákup bez dph v eu ň
- Bez DPH
- Nákup tovaru pre firmy bez DPH
- retro kúpeľne
- voľne stojaca vaňa
- vaňa retro
- čierna kúpelňová batéria
- vodovodná batéria
- vaňové batérie
- Zápustné umývadlá
- Zlaté umývadlá
- Rohové umývadlá
- Umývadlá
- moderná kúpelňa
- kúpelňa v podkroví
- vodovodné batérie grohe
- vodovodné batérie do steny
- vodovodné batérie blanco
- sprchové batérie
- bidetové batérie
- drez
- kuchynske
Blog

07.09.2019
Nočná smena strava
Doktor, strážca, zamestnanec čerpacej stanice - to je len niekoľko príkladov povolaní, ktoré zahŕňajú prácu na zmeny. Ako správne jesť pri práci v noc...
čítať celé

07.09.2019
Usporiadanie obývacej izby s kuchynkou v štýle Provence
Provensálsky štýl v byte je spojený s bielym, jemným šedým a svetlým drevom. Obývacia izba a kuchyňa sa dokonale hodia k tomuto typu usporiadania. Na ...
čítať celé
05.09.2019
Pripravujeme zeleninovú záhradu pre sadenice - ako sa starať o správnu pôdu?
Striedanie plodín je najlepším spôsobom ekologického udržiavania pôdy vo vysokej kultúre, a to aj po zbere úrody. Ak v zelinářstve nepoužívame striedanie plodín, môžeme si byť istí, že po intenzívnej kultivácii bude pôda na lôžkach sterilizovaná. Preto sa o ne musíme postarať pred začiatkom novej sezóny.
Kedy pripravujeme pôdu?
Najlepšie je, keď začneme pripravovať kvetinové záhony na jeseň. V tomto ročnom období existujú dva spôsoby, ako zlepšiť dostupnosť pôdy.
-
Jedným z nich je siatie (okolo septembra) zeleného hnojiva vo forme úlovkov pozostávajúcich z papilárnych rastlín (poľný hrach). lupina, kalifornský,
- Druhou metódou je vypustenie hnoja a / alebo kompostu na jeseň a zmiešanie s pôdou na lôžkach.
Oba spôsoby sú veľmi efektívne. Čo keby sme sa nerozhodli o jesennom oplodnení alebo nemáme záhradu a pestujeme zeleninu v nádobách? Odpoveď je jednoduchá: môžete začať rásť, keď chcete, dokonca aj v lete, je to však spojené s oneskorenými výnosmi . Preto je najlepšie, ak sa nám podarí pripraviť miesto na zeleninu do 15. mája. Tento výraz sa nazýva "chladní záhradníci" (patróni dní od 12. do 14. mája: St. Pancratia, Servatius a Boniface) alebo "chladný Zośka", pretože tento deň je dňom Zofie. Prečo "studený"? Pretože je bežné, že ide o posledné dni jarných mrazov, ktoré sa niektorej zelenine nepáčia.
Metódy pestovania zeleniny
Pestovanie pôdy
Existuje mnoho spôsobov pestovania pôdy. V prípade ekologického pestovania perikultúry v halách alebo na kockách sena sa spravidla nepoužíva hnojenie a kultivácia sa používa ako špecifický ekosystém, ktorý pracuje tak, aby sa dosiahol maximálny výnos s minimálnym ošetrením. Iné metódy striedania plodín s forecrops a aftercrops tiež predpokladajú použitie hlavne zelených hnojív. Mnoho záhradníkov však má iba niekoľko malých postelí alebo pestuje svoje obľúbené rastliny na fóliový tunel. V tejto situácii je pri intenzívnom pestovaní potrebné hnojenie.
Kultivácia v nádobách
Ak nemáme záhradu, musíme pestovať v nádobách, škatuliach, nádobách a všetkých druhoch kvetináčov na terase, balkóne alebo na parapetoch. Existuje niekoľko spôsobov, ako rozlišovať medzi kontajnerovými plodinami z dôvodu použitých kontajnerov:
- Odovzdané pareniska. Je to akýsi pohodlný box na nohách vo forme stola - záhradník sa pri práci nemusí ohýbať.
- Vertikálne pestovanie zeleniny, t. j. pestovanie stien. Toto je módna metóda - antidotum na malé plochy, ktoré sa môžu použiť na kultiváciu. Táto stena môže byť polica na prípravu rastlín, ktorá je k dispozícii v obchodoch, alebo kvetinový záhon vyrobený z palety. Má však svoje obmedzenia.
- Miniszklarnia. Je to tiež druh kontroly, ale nemusí mať nohy. Takéto malé konštrukcie je možné umiestniť na balkón alebo terasu.
- Krabičky a kvetináče. Zeleninu môžeme pestovať aj v kvetináčoch, prepravky na ovocie alebo klasických balkónových boxoch, ale zoznam zeleniny pre tento druh pestovania nie je rozsiahly. Týmto spôsobom sa pestujú hlavne cherry paradajky, paprika, cibuľa, listová zelenina, strukoviny a bylinky. Väčšina zeleniny potrebuje viac miesta.
Existuje veľa druhov plodín, takže existuje veľa spôsobov, ako pripraviť pôdu.
Príprava pôdy na kultiváciu
Už poznáme dátum a spôsob prípravy pôdy na jeseň. Zamerajme sa na jar. Začneme ako obvykle čistením. Z povrchu pôdy musíme odstrániť všetky nečistoty a buriny. Najlepšie je urobiť to ručne odstránením každého kúska podzemnice podzemnice olejnej alebo iných burín zo zeme . Na domácu kultiváciu sa zvyčajne nepoužívajú žiadne chemické herbicídy, pretože ak sa rozhodneme pre vlastnú zeleninu, chceme, aby boli zdravé. Bohužiaľ burinu nemožno odstrániť iba raz. Táto operácia sa bude musieť opakovať počas celého obdobia pestovania zeleniny (ručne alebo motykou), aby sa rastliny nenechali utopiť.
Vyčistená pôda by sa mala dôkladne orať. Na tento účel je možné použiť kultivátor alebo klasický záhradný rýľ, vidlice a zhrabovače, najlepšie kovové. Na čo sa zameriavame? Pôdna štruktúra na pestovanie zeleniny by mala byť hrboľatá, aby mala optimálne podmienky pre vzduch a vodu. Ak zakladáme zeleninovú záhradu prvýkrát, oplatí sa skontrolovať aj pH pôdy a jej typ . Kyslosť zeme môžeme ľahko merať pomocou ručného pH metra. Zelenina sa najlepšie pestuje pri pH 6 až 6,8. Na príliš kyslých pôdach zelenina neprodukuje dobre. Preto, ak je to, čo máme, malo by sa najprv vápniť (vápnikové hnojivá). Najlepšie je to urobiť na jeseň. Pokiaľ ide o typ pôdy, testuje sa to organolepticky.
Piesočnatá pôda bude priepustná pre vodu (rýchla infiltrácia) a ľahko sa vyleje. Zrná piesku budú cítiť pod vašimi prstami. Hlinitá pôda je veľmi kompaktná a ľahko vstrebateľná a prebytočná voda leží na jej povrchu. V Poľsku je najobľúbenejšia piesčitá hlinitá pôda, takže v závislosti od prevahy jednej alebo druhej zložky bude viac alebo menej priepustná . V prípade piesočnatej pôdy môžete pridať hlinku, hlinku alebo perlit (alebo vermikulit), aby ste zlepšili jej hygroskopické podmienky.
Voľná, hlinitá, ťažká pôda. Môžete k nej pridať nejaký piesok a odkyslenú rašelinu. Potom sa rozložíme na čerstvú pôdu na pestovanie zeleniny. Ak má pôda dobrú štruktúru, je možné ju obohatiť hnojom . Kôň alebo hovädzí hnoj sú veľmi účinným hnojivom pre zeleninu. Môže byť vo forme granúl, tekutých (zriedená suspenzia) alebo môže byť vo forme pôdy zmiešanej s hovädzím výlučkom. Hnojivo si môžete vyrobiť aj sami, napríklad z žihľavy. Vyhodíme výhonky s listami žihľavy do nádoby (nepoužívajte kov!), Nalejte vodu a počkajte, kým kvasí. Najlepšie je dôkladne premiešať hnojivo v granulovanej forme s pôdou a potom ho dôkladne zaliať tak, aby sa rozpustilo.
Existuje veľa hnojív pre zeleninu, prírodných aj umelých. Mnoho záhradkárov dychtivo používa populárnu Azofosku . Je to komplexné hnojivo pre polné plodiny aj pre pestovanie pod strechou.
Príprava substrátu pri pestovaní v nádobách
V prípade kultivácie v nádobách je príprava sadenice jednoduchšia. Krajina použitá v minulej sezóne sa zvyčajne nedá opätovne použiť. Nielen kvôli sterilite, ale aj pre možné patogény . Preto by sa nádoby mali vyprázdniť zo starého substrátu a dôkladne sa umyť vodou a jemným čistiacim prostriedkom. Keramické hrnce sú niekedy obarené, pričom sa berie do úvahy pórovitosť materiálu. Potom nalejte do čerstvého média, najlepšie určeného pre zeleninu. Na trhu existuje veľa rastlinných substrátov v rôznych štádiách vývoja. Zmesi na siatie a prešívanie, na sadeniec, na ekologickú zeleninu (s hnojom) alebo univerzálnu.
Tieto zmesi nevyžadujú ďalšie hnojivo, pretože ich obvykle obsahujú. Pri pestovaní kontajnerov musíme okrem pôdy zabezpečiť aj správne odvodnenie.
Pripravený substrát je pripravený na sadenice. Môžeme ich kúpiť alebo pestovať doma na dobre osvetlenom parapete. Po vyfukovaní rastlín nečakajte príliš dlho. Pamätajme, že čím neskôr to urobíme, tým neskôr budeme žať. Niekedy sa stáva, že príliš neskoro, vysadená alebo zasiata zelenina nedozrie a na jeseň zchladne. Jún je poslednou chvíľou pre pestovanie a siatie zeleniny.